Mój wiejski ogród.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Dzięki, Halu. To róża zastana, ale kiedyś poproszę o identyfikację, sama jestem jej ciekawa

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5895
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko, odnośnie róży zastanej.
Pnąca?
Może New Dawn?
Wygląda b. podobnie.
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Justynko, wspina się. Naprawdę myślisz, że to New Dawn? Jest bardzo żywotna, zniosła już wielokrotne przesadzanie.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5895
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko, nie jestem specjalistą w dziedzinie róż.
Na podstawie jednej fotki to trudne, ale układ płatków w pączkach wskazywałby, że to może być ona.
Dziewczyny, które ją mają, chwalą. Żywotna i wdzięczna. Długo kwitnie i nie choruje.
Poszperaj może w wątku różanym.
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Siejmy lobelię we wszystkich kolorach! Nie tylko niebieską, biała jest także niezwykle wdzięczna. Różowa, biała, niebieska i fioletowa lobelia zwisła wygląda bardzo dobrze posadzona w donicach :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Witaj Irminko! Sielska atmosfera Twojego ogrodu działa kojąco...
Poczytałam o Waszych wspomnieniach letnich poranków...Ja co prawda nie wstaję o świcie (słabo sypiam od jakiegoś czasu, więc czasem rano dosypiam) , ale bardzo mi brakuje teraz takich szeroko otwartych okien...rześkiego powietrza wpadającego do domu i spaceru boso po trawie z psiakami skaczącymi obok.
Zapisałam sobie dziś "od Ciebie" biały tytoń - do przemyślenia...Może niesłusznie go pomijałam do tej pory..? Jeśli jestem przy białym kolorze, to zamówiłam irysa syberyjskiego White Swirl i Harpswell Hapiness ( czy ja już Ci o tym nie pisałam..?).
Na jednym ze zdjęć widać jakiś kamienny krąg - to studnia? Nie pokazywałaś go chyba wcześniej, a wygląda na fajny element ogrodu.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
x-d-a
---
Posty: 7090
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko, piękne są Twoje lobelie :P To wyjątkowo wdzięczne kwiatuszki. Ja sama nigdy ich nie siałam, ale kilkakrotnie kupowałam gotowe sadzonki i troszkę byłam rozczarowana, bo w porównaniu z innymi jednorocznymi, dość szybko mi przekwitały i nie chciały zakwitnąć ponownie. A jakie Ty masz doświadczenia w tym względzie? Może ja coś źle robię?
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

No ja też się nadziwić lobeliom nie mogę, bo u mnie na balkonie zawsze okazywały się totalną porażką :( Siane, nie wzrastały, kupowane sadzonki szybko padały... a i uśmiechnę się chętnie do Ciebie o nasiona tych pięknych malw, bo to moje ukochane 'wiejskie' kwiaty - mogłabym nimi cały ogród obsadzić i malo by mi bylo :wink:
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Dalu, naprawdę warto wysiać lobelię, nie przejmując się rzeczywiście małymi siewkami. Zakwitnie dużo później, ale będzie cieszyła kolorem do późnego lata, a o takie wspaniałe niebieskości trudno późnym latem. A jak pięknie kontrastuje z żółciami i pomarańczem kwiatów jesiennych ! Te zakupione lobelie rzeczywiście przekwitają zdecydowanie za szybko, choć w tamtym roku nie oparłam się jasnobłękitnej lobelii zwisłej, którą wsadziłam do wiklinowego kosza i podziwiałam wyjątkowo przez cały sezon. Ale zachęcam do siewu, jestem pewna, że będziesz miała piękne i długo kwitnące lobelie :D

Pat, nie zrażaj się, czasami coś się nie udaje, ale warto próbować. Mam ogromnie dużo nasion malw, więc nie ma sprawy. Czy dużo nasłonecznionych miejsc jest w Twoim ogrodzie ? Malwy kochają słońce :D

Tamaryszku, ta studnia to była kiedyś konieczność, a teraz to rzeczywiście element z rodzaju dekoracyjnych.
Patrzę na swojego irysa i naprawdę nie wiem, czy to 'harpswell hapiness' czy 'white swirl' :) Oba są niezwykłe
Tytoń jest piękną rośliną, biały kolor jeszcze bardziej podkreśla jego 'szlachetność'. Ale trzeba pozostawić więcej miejsca, bo w pewnym momencie przybywa mu dużo liści i wyrasta okazale i pięknie. Ja o tym ich przyspieszeniu zapominam i moje biedne tytonie giną potem w gąszczu onętków, traw i roślin wszelakich. Ale u Ciebie będzie z pewnością prawdziwą ozdobą białej rabaty ;:3


Obrazek
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

ja sobie posiałam pierwszy raz lobelie, zobaczymy co z niej urośnie ;:224
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Elizo, urosną niebieskie cudeńka :D
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 790
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Piękne masz te lobelie :) a i ta malwa zachwycająca :) w tym roku będę mieć moje pierwsze malwy :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6393
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko, czy Twoje malwy nie są atakowane przez rdzę, bo u mnie czasem to się zdarza.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”