Moje zielone królestwo - ewab123

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Witajcie moi kochani, rzeczywiście na trochę się gdzieś zapodziałam, ale już wracam. Obiecuję,że będę tak często, jak czas mi pozwoli. W moim ogródku już się zagęściło, więc w tym roku planuję poczynić trochę zmian. W tej chwili roślinki są przykryte niewielką warstwą śniegu (trochę boję się o nie). Mrozy przekraczają 20 stopni. Nieciekawie. Wprawdzie część roślin jest zabezpieczona, ale to chyba nie wystarczy. Idę do Waszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Nawet nie wiesz jak cieszę, że wróciłaś na Forum. Teraz pokaż jak kwitły Twoje różane zakupy...
ida74
---
Posty: 4355
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

No nareszcie jesteś :wit
Teraz dawaj zdjęcia swojego królestwa ,bo ciekawa jestem okrutnie .
Tyle razy przejeżdzałam latem koło Ciebie i zastanawiałam się co tam nowego :roll:
W tym roku foliaczek w planach :?:
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Ewuniu zajrzyj do sekcji Off-Topic. Jest tam wątek "lista obecności z woj. warmińsko-mazurskie". Ferie na półmetku a Ty żadnych zdjęć nam nie pokazałaś :(
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Jak ten czas leci...A tu głucha cisza. Pokaż chociaż swoje zakupy ze Starego Pola. Jestem mocno ciekawa co kupiłaś fajnego.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Najpierw pochwalę się moimi różami. W ubiegłym roku zakupiłam kilka i w tym dołożyłam jeszcze kilka. Oto one:
Peace Obrazek Hanne Obrazek Biedermeier Obrazek
Amadeus Obrazek Red Climbing Obrazek Dame de CureObrazek Chicago Peace Obrazek Golden Celebration Obrazek Queen Elisabeth Obrazek Cardinal de Richelieu Obrazek
i pozostałe NN
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wstawiam zdjęcia tylko tych, które kwitną już. Pozostałe będą zaprezentowane później.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

A w Starym Polu też trochę poszalałam. Zakupiłam czerwony głóg, przetacznik grzebieniasty, firletkęVesuvius, miętę cytrynową , szałwię lekarską dwóch odmian(z żółtym obrzeżem i z białym), dwa liliowce( jeden pełny czerwony a drugi jakiś fioletowy), lawendę francuską, perowskię, żurawkę o bordowych centkowanych listkach, budleję niebieską9bo mi wymarzła tej zimy), pęcherznicę purpurową, miskanta zebrinusa(też mi wymarzł tej zimy), rozplenicę o bordowych liściach i kwiatach, rozplenicę japońską, spartynę grzebieniastą, dwa clematisy: błękitny anioł i jakiś liliowy(nazwa z francuskiego) i wiciokrzew przewiercień. Trochę się nazbierało.Zdjęć mam tylko kilka:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A tak wygląda moja nowa rabata robiona wiosną:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8924
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

No nareszcie!
Różyczki jedna w jedną śliczne. Kardynał też jest zeszłoroczny? I tak obficie Ci kwitnie :shock:
Nie ma co - zaszalałaś na targach. Bardzo się cieszę! Mówiłam Ci nie raz, że warto się tam wybrać. Oferta na tych ostatnich mnie też mile zaskoczyła.
Rabata prezentuje się okazale. Z czego to obrzeże? Czy jakieś wiosenne cebule też na niej przewidujesz?
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Izuniu, obrzeże docelowo będzie z bukszpanu ( wiosną jak przycinałam to wszystkie gałązki wetknęłam w ziemię i wiele się przyjęło) . Teraz aksamitka stworzyła drugie obrzeże, ale to też ładnie wyglada.
Ta rabata jest na torfie i ile. Myślałam,że nic tam nie będzie chciało rosnąć, a jednak się myliłam. Wszystkie roślinki wyglądają tam na bardzo zdrowe.
Kardynał jest z ubiegłego roku. W tej chwili osypały się już kwiatki, ale puszcza nowe.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Witam z rana wszystkich, którzy już wstali. Wczoraj pokazałam moje róże, a dzisiaj lilie i liliowce (te które już rozkwitły)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz żurawki (niestety mam tylko te, ale będę miała więcej, muszę jakoś zdobyć) :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I jeszcze trochę różnych fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beata T
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2386
Od: 18 sie 2007, o 18:40
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Ewo a gdzie Ci się wiosna zapodziała :roll:
Śliczna rabatka i piękne kwitnące , różyczki cudne ta fioletowa :shock: niesamowity okazik trafiłaś i jak obficie kwitnie
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

Beatko, nie tylko wiosna mi się zapodziała, ale ja zapodziałam się prawie na rok. Teraz już jestem.A ta fioletowa rózyczka, to Kardynał Richelie. Posadziłam ją tamtej wiosny i w tym roku zakwitła naprawdę cudnie.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje zielone królestwo - ewab123

Post »

W poniedziałek wróciłam z wczasów. Ale się naoglądałam pięknych roślin. Szkoda,że w naszym klimacie nie mogą rosnąć. Najbardziej zapadły mi w pamięci piękne, dorodne drzewa magnolii zimozielonej. Zdjęcia roślin za chwilkę wstawię w wątku o podróżach. To dla was jedna z tych magnolii:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”