Canna - Paciorecznik cz.7

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Joannamm ja nie mam wielkich donic (ok.20-24 litry), to naprawdę niewiele dla tak dużych roślin.
Powinny być większe, bo ledwo wystarczają, zobacz tutaj, dla porównania wielkości masz krzesełka ogrodowe.
Kama ja do gruntu daje po połowie maja, wcześniej tylko do donic abym mogła przenosić w razie nocnych przymrozków.
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Czy kanny można zasilać obornikiem? Jeśli tak to jakim i czy może to być teraz przed posadzeniem czy lepiej jesienią na miejsce docelowe, gdzie wiosną będą sadzone?
Jaki sztuczny nawóz najlepszy?
Za mały ogród, za dużo marzeń...
eda1
100p
100p
Posty: 105
Od: 15 cze 2010, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Można zasilać, obornik może być granulowany, przed sadzeniem sypie się go do dołka, kiedyś podlewałam też rośliny rozpuszczonym, rozmoczonym obornikiem, myślę, że świeży będzie tak samo dobry, ale takiego nie posiadam :roll:
Ze sztucznych nawozów, najlepiej do roślin kwitnących, np. Florowit, ja stosowałam go zamiennie z takim do Surfinii
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Kasiu ja kupuję suszony obornik bydlęcy i daję go w momencie wysadzania na docelowe miejsce, później podlewam płynnymi do kwitnących, głównie Florovitem.
Edytko obornik świeży z tego co wiem to dopiero po przekompostowaniu.

U mnie na parapecie pojawił się niespodziewanie pierwszy pączek.:D Kto będzie następny? Pierwsza była Edytka. ;:333

Obrazek

Bodek, Tomek macie najwięcej odmian. Jak u Was rosną, dlaczego się nie chwalicie?
eda1
100p
100p
Posty: 105
Od: 15 cze 2010, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Yps, nie wiedziałam, nie ma jak granulowany, z różnych względów :lol: gratuluję pączka ;:167 Iwonko, jaka to odmiana?
Pozdrawiam,
Edyta
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Edytko dzięki, to Watermelon Blue, jedna z pierwszych które dzieliłam.
Tak jej się śpieszyło z tym pąkiem, że coś mi za niska urosła, ale liście ma zdrowe. :D
Dobrą miejscówkę mają tylko wybrane, reszta nie ma tak dobrze i trochę się wyciąga.
k-asia
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 mar 2015, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Edyto, Iwono dziękuje za odpowiedź. Ja mam tyleeee obornika naturalnego, że wszędzie próbuje go dodać :wink:
Za mały ogród, za dużo marzeń...
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Kasiu to jak masz go pod dostatkiem to z pewnością masz i przekompostowany. ;:333

Czyżbym była druga w tym sezonie???
Watermelon Blue kwitnąca w domu. :D

Obrazek

Chwalcie się, jak u Was rosną. :wit
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

I pomyśleć, że niedawno szalałam za kannami tak jak za daliami, ale teraz jakoś poszło to na boczne tory. Będę sadzić w weekend. Jak pisałam, nie podpędzam, bo nie mam gdzie, ale trochę wystawiły noski z donic w szklarence. Myślę, że nadgonią. :wink:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Witajcie czy można jeszcze sadzić kłącza kann?Czy to już za późno?Chciałbym kupić kłącza na allegro zmod./KaRo?Chciałbym też wsadzić je w grunt tylko że u mnie ziemia to sama glina, glina jakich mało więc zapewne musiałbym kupić uniwersalną ziemię wykopać dołek wsypać tam tą ziemię i tak sadzić kanny? ;:218 Ile litrów ziemi potrzebowałbym na 1 kannę?
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Miłko dla mnie są i chyba zawsze będą najważniejsze. Od samego początku jak budzą się do życia, ich liście mają swój urok nawet jak jeszcze nie kwitną są cudowne.
Patryk witaj, możesz sadzić, te nie pędzone zakwitają trochę później od tych pędzonych, tylko pamiętaj o nawożeniu.
Pacioreczniki do gruntu sadzimy po połowie maja. Co do ziemi, to czy nie lepiej ją czymś rozluźnić zamiast kupować nową?
Może Ci ktoś podpowie co ma gliniastą ziemię, ja mam piaszczystą a nową kupuję tylko do donic.
Część roślin sadzę w dużych donicach (ok.20litrów, tyle możesz podsypać jak koniecznie chcesz kupować) a część do gruntu.
Powodzenia i pochwal się jak będą rosły.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ja sadzę w ten sposób, że do dołka wrzucam po łopacie ziemi kompostowej. Zaobserwowałam, że to wystarczy i mając kanny w rożnych miejscach zauważyłam, że najbardziej lubią te rozgrzane na patelni! Tam doskonale nadganiają te podpędzane, obficie kwitną i trzymają się dłużej jesienią. Oczywiście trzeba podlewać, jak jest susza i obrywać przekwitłe kwiaty, ale radzą sobie doskonale. Moja kuzynka w Afryce w ogóle kann nie podlewa. Rosną w zagięciu domu, jak uschną - są wycinane i rosną dalej. No ale tam się ich na zimę nie wykopuje.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
eda1
100p
100p
Posty: 105
Od: 15 cze 2010, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.7

Post »

Ja też mam ziemię mega gliniastą i w takiej sadzę, zasilam i pięknie rosną. :D
Pozdrawiam,
Edyta
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”