Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2329
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

wwwiola oczywiście listek od ciebie :)
Cóż chyba tak zrobię, że po rozchyleniu pąku po prostu go oberwę .. W ogóle akurat z tym listkiem jest bardo ciekawa historia, jak widać, liść macierzysty wypuścił z boku normalną sadzonkę, ale jeszcze przed tym powstał jakby stożek wzrostu na samym brzegu liścia i od tego czasu listek nieustannie rośnie, a brzeg jest falowany :D
Akurat w to że normalnie zakwitnie nie wątpię, choćby dlatego że widać już charakterystyczne zółtawe brzegi płatków.
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Szkoda strasznie tego kwiatuszka :). Nie zapomnij cyknąć zdjęcia jak się pąk otworzy :).
Awatar użytkownika
wwwiola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 10 sie 2007, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

-piegowata- pisze:obrywałaś, obrywałaś.. i co? wypuścił sadzonkę?
3 czy 4 raz jeśli można tak powiedzieć, głębiej oberwałam, wtedy wyrosły sadzonki, potem kwiaty :;230 to był Bob Serbin sport, odpowiednik Aca's Pink Delight, nie mam go w teraz w swojej kolekcji, tak kwitł:
Obrazek

Obrazek

Fiołki afrykańskie dają mi bardzo dużo radości, są taka troszeczkę odskocznią od codziennych obowiązków :D , bieganiną dnia codziennego. Są bardzo wdzięczne, czasem robią bardzo fajne niespodzianki. Na początku trzęsłam się nad każda roślinką, teraz zdobyłam troszeczkę więcej doświadczenia, pewne niepokojące objawy widzę szybciej.

Fiołki odmianowe to takie, które zakwitły zgodnie z wzorcem. Patrzcie tutaj, Golden Rubies jest sportem, nie jest zgodny z wzorcem, ale to właśnie sport został w mojej kolekcji, a nie prawidłowy egzemplarz. Liście powinny być jednokolorowe, a są takie:
Obrazek

Obrazek

Widząc ciapatą malusia sadzonkę, na początku myślałam, że to może jakaś pomyłka. Plamy nie były jednak takie jak większość plamek, tylko kremowo-kakaowe, takie jak na zdjęciu. Co ciekawsze zakwitł prawidłowo, a plamki na liściach nadal są ;:108 .
Ewelina B pisze:Ale widzę Tereniu, że twoja malusia sadzoneczka już takie mini korzoneczki puszcza
Sadzoneczka wcale nie musi mieć korzonków, jeśli przy oddzielaniu sadzonek jedna z nich nie będzie miała korzonków, należy wcisnąć ją delikatnie w podłoże i cierpliwie czekać, jest duże prawdopodobieństwo, że wypuści korzenie.

Luczek95 - to masz dużo szczęścia, że masz te zielonawe brzegi. Mój na początku nie był taki wyraźny, brzegi zielonawe były bardziej widoczne dopiero przy kolejnych kwitnieniach.
Jeśli ma sadzonki i dalej rośnie, to jest w miarę nie tak źle, czasem liść rośnie, a o sadzonkach ani myśli :;230 , wtedy trzeba go postraszyć ;:224 .
Purple Passion jest jedna z ciekawszych odmian, mocno pofalowane liście, do tego te kwiaty. Podobne liście, w sensie kształtu ma Island Rose sport, mam nadzieję, że Ci rośnie :).
Ewelina B pisze:Szkoda strasznie tego kwiatuszka :). Nie zapomnij cyknąć zdjęcia jak się pąk otworzy :).
To jest kwestia wyboru. Tak się powinno zrobić, jeśli chce się mieć egzemplarz z czapką kwiatów :;230 , choć nie powiem, sama czasem łamię zasady ;:224 .
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

:wit
Ewelinko sadzoneczki choć malutkie mają już korzonki, więc tylko trochę czasu aby podrosły i będą gotowe do oddzielenia .
wwwiola
Sadzonka wcale nie musi mieć korzonków, jeśli przy oddzielaniu sadzonek jedna z nich nie będzie miała korzonków, należy wcisnąć ją delikatnie w podłoże i cierpliwie czekać, jest duże prawdopodobieństwo, że wypuści korzenie.
Często się zdarza ,że sadzonka jest już duża i wydawałoby się ,że będzie miała też piękne korzonki i tu czasem jest niespodzianka bo korzonki albo maleńkie albo wcale .Wystarczy takiej sadzonce zapewnić warunki jak ściętej rozetce i korzonki wkrótce się pojawią :tan :tan

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Dzięki dziewczynki za wyczerpujące wypowiedzi :). Czytam i uczę się. Rozetki rozcinałam i bardzo szybko się ukorzeniają. U mnie w ziemi... Może to zależy od temperatury w domu.. (?). Mnie w wodze gniją, choćbym zmieniała ją często w całości. Jutro "rozcinam" pierwsze dzieci, fakt kundelkowe, ale postanowiłam się uczyć na moim niebiesko- fioletowym Bolusiu. Mimo, że to fiołek nieodmianowy mam stresa. Mam nadzieję, że moi podopieczni będą żyć długo i szczęśliwie ;). Wiem może to głupie, ale uwielbiam moje kwiatuszki i bardzo ciesze się jak rosną, tak jak i z każdego nowego. Taka odskocznia od pracy, stresu i tego co szare :).
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

:wit

Ewelinko ja ukorzeniam na wiele sposobów ,każdy musi wybrać ten ,który dla niego jest najlepszy .A prawdą jest ,że duże znaczenie ma też temperatura powietrza .

Kochamy kwiaty bez względu na to czy odmianowy czy nie . ;:167

Powodzenia i trzymam kciuki ;:108

Storm's Eye

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3542
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Nie było mnie tu trochę a już ze 3 strony przybyły
??-????????? ??????? - jest dziwny bo każdy kwiat ma inny . Ale może dojdzie do siebie - albo całkowicie się zesporci
to są kwiaty z przełomu wrzesień - pażdziernik . Zauważyłam ,że im więcej kwiatów tym bliżej oryginału
ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ewelina B
500p
500p
Posty: 661
Od: 10 lip 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Ale numer, on powinien byc biały z fioletowa falbanką (musialam sprawdzić :lol: , takie ciekawskie jajo ze mnie) .
Może wyhodowałaś nową odmianę ;) ?
Awatar użytkownika
sangwinaria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3542
Od: 9 lip 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Ewelinka pojawia się następny kwiatek i wygląda jeszcze inaczej zrobię zdjęcie , bo on mnie naprawdę zaskakuje :shock:
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Zosiu a mnie jak zaskoczył z niecierpliwościa będe czekała na następnego kwiatka ;:154 ;:154
Zapisuje się na listeczko ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
nowatka
100p
100p
Posty: 170
Od: 13 mar 2010, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

Kilka dni mnie nie było, a tu proszę ile się dzieję :D
Ewelinko, dziękuję za zaproszenie na kawkę, ale dopiero dziś przeczytałam, a po drugie to musiałabyś tej ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 naparzyć, że hoho... dla całego autokaru :uszy
Wróciłam w nocy, a od rana do pracy... I siedzę jak na szpilkach... ;:65 Bo tak pobieżnie obejrzałam, że fiołeczki całe i zdrowe, ale przecież muszę je wypieścić za te 4 dni :D
Jedno wiem - zakwitł skrętnik, trailerek jeszcze się nie rozkręcił, a na kilku innych pączki się pojawiły... :heja
Jak nie padnę po powrocie do domu, i synuś mi pozwoli, bo utęskniony strasznie, to jakieś fotki zrobię... ;:108
Czas zmarnowny nie istnieje we wspomnieniach....

Nowatki kwiatki i inne... http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p2523121
basia-84
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 16 kwie 2011, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

witam wszystkich :) dawno nie zaglądałam na forum a tu tyle ciekawych zdjęć. moje fiołeczki rosną niektóre już puszczają pączki :)
Awatar użytkownika
Jatra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3244
Od: 18 sie 2011, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie-wlkp
Kontakt:

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.2

Post »

:wit
Nowatko poczekamy ,dziecko najważniejsze niech się na cieszy mamusią :tan :tan

Basiu -84 to masz wielka radochę obserwując pączki ,czekamy na razem z Tobą na kwiatki . ;:138 ;:138

Mój PC- CZARY nie zamierza odpocząć zaczyna drugie kwitnienie w tym roku .

??-????

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”