Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Jak to już królują? :roll: Masz już posadzone rabatowe???
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Widzę, że Anija1982 z Wrocławia, to rozumiem, tam cieplej po prostu. Ale u nas też nie jest źle, chociaż oczywiście wystawić petunie czy pelargonie jeszcze nie czas. Za to, żeby już coś oczy cieszyło obsadziłam kilka donic bratkami i stokrotkami, od razu raźniej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anija1982
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 11 cze 2013, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

asta6265 pisze:Jak to już królują? :roll: Masz już posadzone rabatowe???

Tak od tygodnia juz są na dworze. Wcześniej przez tydzień były w szklarni, sie hartowały :). W nocy u nas cały czas na plusie i pogoda długoterminowa pokazuje, że juz nie bedzie przymrozkow, ale jakby coś sie zmieniło to raz dwa do szklarni zaniose lub okryje.
Dzisiaj widziałam że taka restauracja co ma co roku piękne datury juz je wkopała w ziemie, więc ja jutro swoją też eksmituje na dwór.
Awatar użytkownika
Anija1982
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 11 cze 2013, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

I jeszcze takie
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 556
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Odświeżę watek ;:108

U mnie w tym roku ozdobą starej studni będzie Kufea ognista-zdjęcia z 2008roku.

Obrazek

Obrazek

Przez 2 lata udawało mi się ją przezimować ją na parapecie, potem wyginęła ale jakoś w tym roku udało się zdobyć nasionka i niebawem będzie gotowa do wysadzania

Nie zabraknie też Koleusów-corocznie przybywa nowych odmian

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Śliczne te koleusy...Uwielbiam je ;:138 A czy one są z nasion czy raczej z kupowanych sadzonek??Ja siałam w tym roku koleusa blumego i rainbow firmy rekwiat ale blumego nie ma rewelacyjnych kolorów,za to rainbow kilka jest dość ciekawych ,przeważnie nakrapianych..Siałam też rokoko ale są mniejsze choć też będzie kilka kolorków.Pozdrawiam:))
Pozdrawiam Ewa
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Paweł, koleusowy busz godny pozazdroszczenia. Jakoś zapominam zawsze, że może to być roślina wiodąca w donicy, z reguły traktuję go jak dodatek do kwiatów. A tu takie cuda, chyba mnie namówiłeś..., ale ja na gotowce czekam, miejsca na rozsady brakło.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4856
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Czy koleusy mogą być na południowych parapetach?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Raczej nie zginą, ale nie polecam, bo blakną im kolory, a to przecież ich główna ozdoba.Najlepsze są miejsca półcieniste.
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 556
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ewao4 Kolesów nie wysiewam,z nasionek zawsze wychodzą takie pospolite odmiany.Co rocznie zimuję Koleusy na parapetach i wiosną robię z nich sadzonki,każda odmiana ma swoją nazwę,niektóre z nich były ciężko zdobywane :wink: Warto mieszać gatunki do nasadzeń...niektóre maja postrzępione listki inne zaś powykręcane,pofalowane no i ta gama kolorów ;:108

Kasia79 Kasiu dziękuję :) odkąd zachorowałem na pokrzywy to co roku wymyślam im nowe miejsca do nasadzeń w tym roku będzie z nich również obwódka rabaty pół cienistej zamiast aksamitki.Wykorzystuje je też do kompozycji z innymi roślinami
tak jak tu:

Obrazek

Mariola54 Koleusy ładnie rosną w miejscach pół cienistych lub gdy tylko przez połowę dnia padają na nie bezpośrednio promienie słoneczne.Na stronie południowej będą przypalone i wyblaknięte
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

No właśnie...siałam trzy różne paczki koleusów ale rewelacji w kolorach nie ma :( Jutro poszukam na targu :wit
Pozdrawiam Ewa
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Kompozycja super. Będę miała w tym roku petunie Iluzja z nasion, mam nadzieję, że również takie niebieskie, resztę dokupię i za Twoim pozwoleństwem chętnie skopiuję pomysł!
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja w tym roku wróciłam do surfinii, ale tych o mniejszych kwiatach, głównie białych, fioletowych i żyłkowanych.Posadziłam je na parapecie zamiast pelargonii rabatowych, które nieco mnie znudziły.Na tarasie bluszczolistne połączyłam białe 'Ville de Dresden' i czerwone o pojedynczych kwiatach.
Wczoraj kupiłam białe i fioletowe czubatki.Bardzo lubię ich poduchy usiane drobnymi kwiatkami, część będzie w donicy, część w gruncie.Przed wejściem do domu wolę rośliny, które nie śmiecą, bezobsługowe, więc jak przekwitną bratki będzie pstre hebe Andersona (kupowane na pocz. marca dużo urosło) podsadzony sanwitalią i wyżej wspomniana biała pelargonia w wiszącej ampli.
Posadziłam jeszcze begonię Dragon o ciemnych liściach i różowych wiszących kwiatach, będzie w ogrodzie, by mogła śmiecić do woli :)
Na razie tyle.. :wink:
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”