Mój wiejski ogród.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42199
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko
masz przepiękny ogród. Jestem tu nowa i szukam oczywiście tego co mi jest bliskie. A takie ogrody szczególnie są mi bliskie, bo mój wygląda podobnie. Mieszkam na wsi podkrakowskiej od 6 lat i tworzę podobny ogród. Wcale nie z przypadku ja taki lubię. Od stycznia przeszłam na emeryturę i myślę że teraz więcej czasu poświęcę upiększaniu tego miejsca.
Będę śledzić Twoje poczynania i nieraz pytać o radę. Kury też będą w tym roku. Zakupiłam kurnik który złoże po zejściu śniegów.
Pozdrawiam Cię serdecznie Maska
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko, dzięki Ci za te Twoje przecudne kremowe malwy, które wkleiłaś mi do wazonu urodzinowego.

Nadrabiam dziś zaległości na znajomych wątkach i co widzę? U Aguniady napisałaś o "przymarzniętych dwóch leżakach" Grechuty - a czy Ty wiesz, że ja miałam identyczne skojarzenie i napisałam o tym już wcześniej w Jej wątku :)
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Renatko i Lidziu, bez malw trudno sobie wyobrazić ogród, myślę, że nie tylko wiejski, chyba każdy. Cieszę się, że zauważyli to projektanci ogrodów i malwy, a także dalie na nowo odkryli i docenili. Malwy rosną u mnie w każdym miejscu ogrodu, nie ograniczam ich, nie wybieram też specjalnie kolorów ani odmian. Każda jest piękna. Co do rdzy, widzę czasami w niektórych miejscach brzydkie liście, ale mam nadzieję, że to nie jest ... Taka właśnie ze mnie 'ogrodniczka" jak z ... :;230 Wiem jedynie, że w przypadku rdzy usuwa się całe kwiatostany, tak, Lidziu?
Te liście to, mam nadzieję, sprawa słońca ?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko, no właśnie u mnie na razie z nasłonecznieniem kiepsko, ale powinno się zmienić, po wycince wierzbowego zagajnika. Ale choćbym miala nad malwami z lampą doświetlającą stać, to być muszą :wink: Dla mnie, tak jak piszesz, są uosobieniem wiejskiego ogrodu.
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Masko, Maseczko, jak masz na imię? Chyba założymy nowy Klub Wiejskich Ogrodów z Kurami jako niezbędnym elementem dekoracyjnym. Zauważyłam, że kiedy pokazuję kwiaty, to zainteresowanie jest raczej umiarkowane, ale kiedy pojawiają się kury i koguty frekwencja i temperatura wypowiedzi zawsze rośnie! Ciekawa jestem tego składanego kurnika, pokażesz go nam ?
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Gosiu, uciekłaś nie tylko z awatara, ale i z kontekstu. Wpis o młodej Obserwatorce kieruje teraz do ... zasuszonej wiązki ziół :;230 Szukam wspólnych skojarzeń o wiośnie u Danusi i coś przegapiam. A ta piosenka "gra " mi pięknie od tygodnia w głowie :D


Ale to już było...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42199
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko,
Dziękuję za odpowiedź i reakcję . Mój kurnik jest kupiony na Allegro:

http://allegro.pl/kurnik-woliera-wybieg ... 49489.html

Niestety nie mam kogoś kto by zrobił coś takiego i musiałam kupić gotowy. Na razie jest w ogromnej paczce przed oknem co mi utrudnia robienie zdjęć moim kochanym ptaszkom zajadającym się w karmniku i na pobliskim drzewie, ale jak tylko wiosna przyjdzie to go ustawię i zakupię kurki. Jedną mam przyrzeczoną od zaprzyjaźnionej starszej pani w mojej miejscowości w sumie kurnik jest na 5 kurek ale mnie to wystarczy.
Jako osoba doświadczona załóż grupę wiejskich ogrodów, bo to swoista grupa a ja chętnie do niej przystanę.

Na imię mam Maria ale jako młoda osoba mówili mi Maśka (do dzisiaj jeszcze niektórzy), a ponieważ nie używa się polskich liter w tego typu nazwach zaczęłam używać maska i nawet mi się to podoba

serdecznie pozdrawiam Maska
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko, ja się sobie bardziej podobam jako wiązka ziół ;:54

Maska, dzięki Tobie się dowiedziałam, że można kupić taki gotowy kurniczek ;:138
Ja też jestem ta od wiejskiego ogrodu i od kur. Miałam kury jeszcze jesienią, teraz nie mam, bo czekam na nowy kurnik. Mój kurnik będzie budowany - mam nadzieję, że to nie czcze obiecanki mojego męża i że się doczekam. Chciałabym mieć zielononóżki kuropatwiane - 10 kurek i kogutka. Marzę o tym, że z czasem zaczną mi wysiadywać jajka i prowadzać małe kurczaczki po wybiegu.

Kupowałam w zeszłym roku kurki zielononóżki korzystając z forum woliera. Jest to forum, na którym znajdziesz ogromne bogactwo wiedzy, ale co do atmosfery, to hmmm... daleko jej do tej, która panuje tutaj.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42199
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Małgosiu,
taki budowany kurnik jest o wiele praktyczniejszy bo i w zimie kurki mogą mieszkać a mój tylko sezonowo, ale dobre i to.
Czekam niecierpliwie na wiosnę, bo to moja pierwsza wiosna którą poświęcę "obejściu" mając więcej czasu. Moi sąsiedzi mają stajnie stodoły więc i chowają kury kogutki pieją co rano ale to cały urok!

Pozdrawiam Maska
Awatar użytkownika
irminka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2990
Od: 7 lut 2010, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Cały urok tkwi w...świeżych, żółtych jajkach, kto zna ten smak, wie o czym mówię. No, nie, urok tkwi jednak w całości, pracowite kury znoszące smaczne jajka i towarzyszące im piękne koguty ;:138

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6393
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Irminko przepraszam, ale chciałabym za pośrednictwem Twego wątku nawiązać kontakt z Maską. Jej wątek został przeniesiony do wizytówek i to co do niej napisałam zostało zutylizowane.
Masko bądź tak dobra i załóż swój wątek, żebyśmy mogli do Ciebie pisać.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42199
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

Nie wiem czy dobrze zrobiłam co do mnie należało, ale założyłam wątek Wiejski ogród

Zapraszam
Pozdrawiam Maska
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 790
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Mój wiejski ogród.

Post »

piękne widoczki u Ciebie :) a kurki i koguciki mam za płotem, często też u siebie niestety i też kaczki-te gorsze, bo załatwiają się okropnie i wszędzie. a ja tak lubię chodzić rano, w południe i po południu boso po trawniku a tu klops nie da się :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”