Ogród różą malowany - część II

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Kamień z serca ;:196
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Figa ;:167 Widzę w małych kocich łapkach piłeczkę ,moja Tosia aportowała z piłeczką ,ale mielismy zabawę i radochę jak małe kocię przynosiło piłeczkę w pyszczku i kazało sobie ją znowu rzucać :D Tosię jak przywieźliśmy miała oczka niebieskie,Figa chyba już troszkę starsza ,bo zmieniają jej się w bursztynowe.O kotach mogłabym całymi godzinami ;:173
Tulipany...no cóż nuda ,bo ileż można pisać że piękne ;:306
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4986
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Swoje cebulki kupowałam w różnych miejscach, zdecydowaną większość w tym samym sklepie internetowym co ty. Też zdarzały się pomyłki, zwłaszcza w krokusach :( Zakupy internetowe mają jeszcze taką zaletę, że nie trzeba przerzucać całego stosu pełnych pudeł jak w biedrze :lol: Exoticom nie potrafię się oprzeć, już mam plany zakupowe z nimi związane ;:224

Kociak przecudny ;:167 Czy to brytyjski? Aż ci troszeczkę zazdroszczę, bo wiadomo, że nie ma na świecie nic cudniejszego niż mały kociak i szczeniaczek ;:173

"pierwszego człowieka zobaczył jak miał 3 miesiące. Taki kot zawsze będzie inny niż ten, który urodził się w ludzkim łóżku, hi, hi "

A ja mam dokładnie inne doświadczenie. Mój brat uratował kiedyś prawdziwego dzikusa, na początku trzymał go w klatce, a on rzucał się w niej jak prawdziwy tygrys. W bardzo krótkim czasie jednak przekonał się, że obcowanie z człowiekiem ma duże plusy i wychodził na dwór tylko w ostateczności i czym prędzej ładował się do domu z powrotem. W tym samym czasie mieli takiego udomowionego od zawsze, niewiele starszego od tego dzikuska i tamten był prawdziwym włóczykijem...
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Ja też mam dachowca , który najpierw wychowywał się dziko przez chyba 3 miesiące i chyba dlatego jest kotem który nie za bardzo daje się głaskać, chodzi swoimi drogami, ale jak ja idę to idzie wszędzie za mną. Łaskawie mnie pozwoli się pogłaskać. :tan Ale jak za dużo to fuka. Ale i tak ją kocham. No to kotka. Na wołanie reaguje oczywiście. A jest ze mną już prawie 8 lat.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Irenko - irpam dziękuję ;:196 cóż jeszcze mogę dodać? Zapraszam częściej.
Gratuluję zaskarbienia sobie kociej sympatii i uznania. To duża sztuka ;:215

Natalio - Blueberry puchate cudo skradło nie tylko post ;:167
Po tulipanach zostały tylko zasychające kikuty i znów trzeba czekać cały rok...

Aniu - Nena fakt, że w tym roku ja też nie podsypałam nawozu jak należy, bo było strasznie sucho. Jak moja glina wyschła,to nawet wideł nie dało się wbić ;:222 Teraz za to pada grubo, nadrabiając cały miesiąc.
Sama nie gram, bo mi słoń na ucho nadepnął... Syn jest muzykalny, ale nie wykazuje zainteresowania grą na jakimkolwiek instrumencie, za wyjątkiem nerwów rodziców ;:306 . Za to eM gra i to bardzo ambitne utwory.
Zdjęcia osławionych Van Eycków nie ma, były w poprzednim poście... gdzieś tam się coś czerwonego plącze...

Aniu - AnaAn rzeczywiście, gusta się zmieniają i to co kiedyś było nie do pomyślenia, potem nagle jest piękne i pożądane. Tym tropem idąc, po raz kolejny próbuję posadzić dalie, których nie znoszę ;:185 Co i rusz kupuję inne odmiany w nadziei, że któraś z nich wreszcie trafi mi do serca. W tym roku szansę dostała Cafe au Lait. Jak będzie, zobaczymy...
Jeszcze nie planuję tulipanowych nasadzeń na serio, wspomniałam tylko o duecie Exotic i Flaming, bo jest zachwycający Obrazek.
Narcyzów nie kupuję. Zraziłam się, bo mimo posadzonych niemal 400 sztuk cebul,kwiatów w tym roku miałam raptem kilka Obrazek. Nie mam na nie takiego ciśnienia jak na tulipany. Szkoda mi i kasy i pracy, żeby fundować jednoroczne nasadzenia. Basta!

Jagódko - JagiS jakżebyś mogła być niewidzialna? ;:oj Taka rzecz jest zupełnie niemożliwa ;:185 Wybacz mi, Ania trąciła wrażliwą strunę w mojej duszy i wyjątkowo (w pracy!) porwałam się wyciągać ją z mroków stereotypów. Nie miałam możliwości pisać więcej i każdemu odpowiedzieć jak należy. Liczę na łaskawy wymiar kary...
Kocionek chowa się zdrowo, rośnie i rozrabia. Widać jednak ani argumenty, ani słitfocie, nie przekonują oponentów. Szkoda, bo uważam koty za wspaniałe stworzenia Obrazek.
Nie podobają Ci się moje różowe szaleństwa? Cóż, chyba zafiksowałam się na różu i ciężko mi z tej kolorystyki wyjść Obrazek. Jednak o dziwo, nie przekonują mnie zbytnio różowe irysy, dlatego wśród nich będą zgoła inne kolory Obrazek.

Lisico dziękuję za porady ;:196 Na razie mam problem z tym, co Figa raczy jeść. Liczę, że z czasem przyzwyczai się do innych smaków i chętniej będzie jadła coś oprócz suchego royala. Mamy na tym polu małe sukcesy, liczę, że będzie lepiej.Na ten moment przebojem są sardynki i rozdrobniony kurczak Obrazek.

Tolinko marzy mi się, żeby Figa wyrosła na przyjazną i kochaną kotkę. Tymczasem piłeczki nie aportuje, ale można z nią nieźle pograć w nogę piłeczką ping-pongową ;:306 O kotach możesz u mnie godzinami, a nuż jakaś informacja okaże się zbawienna? Korzystasz z tzw. furminatora? Zastanawiam się nad zakupem...

Gosiu - clem3 tak, to kot brytyjski. Marzył mi się szkocki zwisłouchy, ale jak tylko Figę zobaczyłam to skradła mi serce ;:167 . Może szkocki też kiedyś będzie Obrazek...
Co do kota Twojego brata, to nie masz pewności co się z nim działo po urodzeniu? Jak trafił do brata był zdziczały, ale w pierwszych dniach życia mógł mieć kontakt z człowiekiem. Zresztą, może jest to wyjątek? Ja pisałam o swoich doświadczeniach, bo miałam koty i takie, które urodziły się w stodole i człowieka zobaczyły dosyć późno, i takie, które przyszły na świat w moim łóżku ;:oj
Nie myśl, że nie przygotowałam specjalnej "porodówki". Nasza kotka "porodówkę" miała gdzieś i okociła się w nocy, kiedy spaliśmy, w naszym łóżku. Rano obudziło nas coś mięciutkiego, co się plątało w stopach Obrazek.


Ostatnio mam wiele trudnych dni, problemów krótko mówiąc "egzystencjalnych". Żyć mi się nie chce i ma to swoje konsekwencje. Ogród po macoszemu traktowany :oops: nawet fotek nie robię, chociaż coś tam wbrew wszystkiemu kwitnie.
Pisać też specjalnie nie mam chęci, bo wisielczym humorem lepiej nie zarażać. W sercu wciąż tli się głupia nadzieja, że będzie lepiej, ale
to światełko z dnia na dzień coraz słabsze :(
Promykiem i słoneczkiem jest mała Figa, chociaż są dni, że nawet ona nie pomaga ;:185
Skoro jednak wątek zrobił się bardziej koci niż kwiatowy, to kolejna porcja Fig


Obrazek
"strażnik" storczyka ;:306
Obrazek

Obrazek
czyżby mucha?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi kotowa to nie jestem, raczej z tych piesolubnych, ale lubię oglądać koty u innych. Twój jest przeuroczy, nie można mu się oprzeć, a do tego jest to jedna z tych ras, którą ewentualnie mogłabym mieć (oprócz szkockiego zwisłouchego, podobnie jak Ty). Dlatego z ciekawością będę śledzić nie tylko Twoje ogrodowisko, ale także newsy z życia Figi.

"... A po nocy przychodzi dzień,
A po burzy spokój..." - każdemu zdarzają się doły, ale są one po to, żeby mieć się od czego odbić w górę - trzymaj się Elwi ;:168
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi ;:168
Cudowny koteczek ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Eli rodki przepiękne.
Mnie one nie lubią.
Azalia też cudna. Te już lepiej mi wychodzą.
A kotek piękny
Chyba łaskawy ? Moja to indywidualistka taka księżniczka.
Ale bo lowna jest. :D
Przytulam i wszystkiego dobrego życzę. ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Witaj :wit . Cudny kotek ;:215 i pamiętaj ,że nawet tęczy jest potrzebny deszcz ;:108 . Będzie lepiej ;:168 .
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Często tak mam, że problemy walą się na głowę,przygniatają do ziemi i odbierają chęć do życia. Wyjdę do ogrodu, zajrzę na forum i nawet jak nic nie piszę to chociaż na chwilę oderwę się od czarnych myśli ;:196 Nie dawaj się kochana, musi być lepiej :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Elwi przyjaciółkę masz przeuroczą,pomruczy,popatrzy w oczy i na pewno pocieszy:)
Każdy z nas ma różne problemy,życie nie rozpieszcza ;:224 Wiem coś o tym.Mi na chandrę pomaga muzyka,działka i wsparcie kogoś bliskiego ;:167 Życie jest piękne,ale czasami daje nam popalić.Wtedy nawet na forum brak chęci.Trzymam kciuki,by problemy poszły w siną dal ;:124
Dar pisania i stopień wrażliwości jaki posiadasz stawia Twoje uczucia wyżej niż u innych osób ;:167 Osoby wrażliwe o wiele bardziej dotkliwie przeżywają rozterki życiowe ;:167 Ogród,zwierzęta potrafią ukoić skołatane nerwy.Pewnie u Ciebie już pączki na różach,zaglądałaś do nich?

Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Kiciuś - Figa przeuroczy. Jak na nią patrzę, to brakuje tylko aby zamrugała i popatrzyła jak kotw Shreku. :tan ;:303 ;:303 :tan
Rododendrony super. Od jakiegoś czasu bardzo lubię czosnki olbrzymie. Pieknie wyglądają w ogrodzie, a przekwitłe można umieścić w wazonie jako dekoracja.
Mam nadzieję, że Figa okaże się dużym promieniem słońca u Ciebie ;:3 i zmieni się Twoje nastawienie do życia, czego życzę.
Bardzo lubię czytać Twoje opowieści. Pozdrawiam
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród różą malowany - część II

Post »

Trzymam kciuki za lepsze jutro
Nie poddawaj się, to najważniejsze.
Trzeba szukac pozytywów, łapać każdy promyk.
Liczę na Figę. Zwierzaki potrafią czynić cuda ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”