Grubosz - Crassula cz.5

Zablokowany
milbas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 paź 2013, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Witajcie. Nabyłem okazyjnie dwa niewielkie grubosze marketowe. Pytanie za 100 punktów - przesadzać do właściwego podłoża od razu czy zostawić je w podłożu marketowym do wiosny i przesadzać dopiero w marcu ?? I tak źle i tak niedobrze ... Jakie jest mniejsze zło ??

Pozdrawiam
MILBAS
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18944
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Odpowiedź masz w wątku - rośliny, a zwłaszcza sukulenty zawsze przesadzamy niezwłocznie po zakupie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
milbas
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 14 paź 2013, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

OK - dzięki za konkretną i szybką odpowiedź !!

Działamy zatem ...
piesogrodnika1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lis 2020, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

witam wszytskich jestem jeszcze niedoswiadczonym ogrodnikiem wiec postaram sie opisac jak najlepiej "problem" choc z tego co widze moj problem z gruboszem to nie problem ... Otóż odziedziczylem pare msc temu roslinke bo nie moglem patrzec jak marnije i znika w oczach u znajmogeo na parapaecie w lokalu ...
Po kolei ...przesadzilem do wiekszej doniczki zachowujac bryle korzeniowa dalem na dol drenaz ...roslina Odżyła nawodnilem ja puscila na gorzesporo nowych pedow
i ogolnie wyglada na zdroa listki zielopne grube z tym że .....WSZYSTKIE LISTKI PROCZ NOWYCH PEDOW (ok 2-3 cm w dwa miesiace dosyc szybki przyrost) ROSNA W DÓŁ ..po prostu listki nie ida pod katem prostym czy do gory od pnia drzewka TYLKO ROSNĄ DO DOŁU TAK JAK BY BYLO W NICH ZA DUZO WODUY I NIE WYTRZYMYWALY CIEZARU I ZAKLAMUJA SIE DO DOLU ...moze za duzo faktycznie dalem im wody(podlewalem raz dwa w tyg dodam ze liscie sa zielone miesiste ...czy moze poiprostu drzewko bylo tak juz zapuszczone wczesniej ze to jakas wada genetyczna? HELP


Proszę o poprawną pisownię na forum.
Każdy następny post napisany w podobnym do powyższego stylu zostanie usunięty.
Dziękuję. bab...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18944
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Napisz jeszcze raz poprawnie po polsku i wrzuć zdjęcia, bo sorry ale z Twojej wypowiedzi niewiele można zrozumieć...
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
piesogrodnika1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lis 2020, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Obrazek

Obrazek





sorry jasniej nie umiem , tak jak na zdjeciu widac listki rosną opadajac do dołu....


Klawiaturę masz sprawną jak widać.
Więc proszę o stosowanie wielkich liter na początku zdania oraz znaków diakrytycznych zawsze kiedy należy a nie z przypadku i będzie dobrze. :wink:
I nie, to nie czepialstwo, to normalny wymóg regulaminowy. ;:173
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18944
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Podłoże do wymiany, jest ekstremalnie zbite. Nie sadzimy roślin do samej ziemi, tylko do mieszanki ziemi i żwirku w przypadku sukulentów w proporcji około 1:2.
Druga sprawa, doniczka jest za duża i bezwzględnie powinien być drenaż i otwór odpływowy.
Sukulenty w okresie jesienno-zimowym podlewamy sporadycznie, raz na miesiąc powinno wystarczyć.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kobalt_x
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 lut 2019, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Wyciągała się już w lato, co tłumaczyłam słabym warunkami chociaż w drugiej doniczce crassula ma zwarty kształt. Nie podlewałam jej w październiku i nie zaglądałam do niej a tu niespodzianka. Chce kwitnąć. Jednak pędy z pąkami opadły i wygląda na to, że pąki stanęły w miejscu. Nie mam żadnego doświadczenia z kwitnącym gruboszem. Czy to normalne w listopadzie? Obciąć? Czekać cierpliwie? Ile czasu mam czekać do rozwinięcia pąków? Podlewać o tej porze?

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7440
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Kwiaty musiałyby mieć pełne nasłonecznienie. Są zupełnie nieatrakcyjne.
Spokojnie możesz te pędy poobcinać i ewentualnie zrobić z nich sadzonki.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18944
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Kobalt_x, jak Jola napisała kwiaty do odcięcia, nie ma potrzeby ich trzymać na roślinie.
Natomiast jeśli chodzi o wyciąganie, to niestety w okresie jesienno-zimowym będą się grubosze wyciągać w temperaturze pokojowej, nawet na południowym parapecie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
kobalt_x
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 5 lut 2019, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Szkoda, że nie mogę cieszyć się kwiatkami. :cry:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18944
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Te kwiatki są nieatrakcyjne, a nie ma potrzeby niepotrzebnie obciążać rośliny.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Lucas123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lis 2020, o 16:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grubosz - Crassula cz.5

Post »

Cześć Wam,

niedawno kupiłem pierwszego Grubosza, niestety chyba coś jest nie tak, bo na niektórych liściach, zwłaszcza na spodniej stronie, pojawiły się znamiona, plamy, jak na załączonych zdjęciach. Na niektórych liściach od wierzchniej strony jakby grudki na powierzchni. Co to może być i jak sobie z tym poradzić ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za wszelką pomoc !
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”