Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - wiosna '11-cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6242
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

:wit Patrzyłam na pogodę i jeżeli sprawdzi się to co tam prognozują ,wrzesień niemal do końca będzie ciepły...więc jest szansa na nasze pomidorki. U mnie też jest jeszcze sporo na krzakach. ;:3
Asia
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Tula pisze:




San Marzano. Widziałam w którymś wątku dyskusję pt. ma dzióbek czy nie ma. Te pomidory dostałam od znajomego, który uprawia zarobkowo głównie San Marzano i Romanella, sporadycznie inne. Powiedział, że to jest właśnie właściwy San Marzano, czysty, z niczym nie krzyżowany.

Obrazek

To nie są San marziano uprawiam już je od 4 lat ale nigdy nie mają takiego dzubka.Zgodzę sie że są podobne ale Marziano są bardziej okrągłe z dołu
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Moje San Marzano też nie mają dziubka - zresztą mogę później zdjęcie wrzucić, bo mam w domku i czekam aż mi ostatnie sztuki dojrzeją :)
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Awatar użytkownika
Bogdan Sz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 313
Od: 25 wrz 2008, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Czy w tym roku szykuje się jakaś akcja zbiórki i rozdawania nasion pomidorów inie tylko ;:138
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Bogdan Szczepanski pisze:Czy w tym roku szykuje się jakaś akcja zbiórki i rozdawania nasion pomidorów inie tylko ;:138
Myślę, że tak. Jankiel już się zgłosił do ponownego świstakowania, i poza tym możemy się liczyć z Idą.
pozdrawiam, Gunnar
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2121
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Pewnie tak, ja już zbieram fanty;) Dużo tego nie będzie, ale ktoś będzie miał może radochę ;) Nie wiem tylko czy byliby chętni na nasiona dyń z wolnego zapylenia. Raczej będą z czymś przekrzyżowane, z drugiej strony miałam 99% odmian o wartościowym miąższu więc owoce z tego powinny być dobre.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2599
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Loeb!
Na pewno sporo będzie chętnych na Twoje nasionka.Nie mam dyni ale w przyszłym roku chciałabym posiać.Tego roku postawiłam na pomidory i zabrakło mi czasu na dynie.Tylko arbuzy od Neil posiałam.Z tego pierwszego mam nasiona.Na polu jeszcze są dwa duże i 3 mniejsze.Neil pisała,że miała w tunelu,moje rosną w polu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Maraga pisze:Loeb!
Na pewno sporo będzie chętnych na Twoje nasionka.Nie mam dyni ale w przyszłym roku chciałabym posiać.Tego roku postawiłam na pomidory i zabrakło mi czasu na dynie.Tylko arbuzy od Neil posiałam.Z tego pierwszego mam nasiona.Na polu jeszcze są dwa duże i 3 mniejsze.Neil pisała,że miała w tunelu,moje rosną w polu. Pozdrawiam.
Arbuzy brzmią ciekawie. Z zagranicznych (amerykańskich) odmian mam Blacktail Mountain i z polskich Janosik. A może też warto postawić na coś z akcji?
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

sajmon0609 pisze: To nie są San marziano uprawiam już je od 4 lat ale nigdy nie mają takiego dzubka.Zgodzę sie że są podobne ale Marziano są bardziej okrągłe z dołu
Agulka11 pisze:Moje San Marzano też nie mają dziubka - zresztą mogę później zdjęcie wrzucić, bo mam w domku i czekam aż mi ostatnie sztuki dojrzeją :)
No właśnie mi tutejszy "zawodowiec" wykładał, że sprzedawanych pod nazwą San Marzano jest wiele pomidorów, z większym lub mniejszym dzióbkiem, bardziej lub mniej okrągłych na czubku, ale tak naprawdę są to odmiany pochodzące od San Marzano (niektóre są jakąś wyselekcjonowaną "gałęzią rodu" a inne uzyskano przez skrzyżowanie). Pomidor ze zdjęcia przedstawił mi jako oryginalną, starą odmianę San Marzano, dzisiaj już rzadko spotykaną, a przynajmniej w naszym regionie.
Do faceta mam pełne zaufanie, pomidory uprawia chyba dłużej niż ja żyję, więc na razie tego będę się trzymać. No chyba, że Kozula będzie miała inne zdanie, bo Ona dla mnie to też autorytet. Wówczas wyruszę na poszukiwania San Marzanka.
Poziomki uzyskujemy przez przewracanie pionków.
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Ja mam San Marzeno z nasion akcji i część pomidorów ma dzióbek ,część ma wgłębienie 8-)
Pozdrawiam Iwona :)
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Moje San Marzano nie mają dziubka, ale może to taka wersja :wink:

Obrazek
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
Alina-277
200p
200p
Posty: 454
Od: 3 sty 2011, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola /Podkarpacie..

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

Ja dostałam San Marzano oryginalne opakowanie z Włoch ale są takie jak wyżej na zdjęciu....Są bardzo smaczne i nadają się do suszenia..
Pozdrawiam... Alina .
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6242
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasiona od Kozuli i innych forumowiczów - akcja wiosna '11-c

Post »

:wit Fajne te pomidorki..San Marzano ....Trafiając tu na forum nie miałam pojęcia ,że jest tyle odmian pomidorów.No i jeszcze kolory. Nie mogę się oprzeć chęci ,żeby mieć coraz więcej tych odmian ,o których piszecie. Ale gdzie to pomieścić ;:224
Nawet w tamtym roku w akcji ,zamawiając nasionka pomidorów zamawiałam je w ciemno (czytałam o nich tu na forum ,ale to bylo za duzo wiadomości na jeden raz).Ale w tej akcji na pewno będę polowała na czarną odmianę cherokee purple
Pozdrawiam
Asia
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”