Wiejski eksperyment Pat

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stokrotka-77
200p
200p
Posty: 380
Od: 21 lut 2011, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Pati Kubuś przesyła Sarze niemowlęce uśmieszki, szkoda że nie mieszkamy obok siebie bo wsadziłybyśmy szkraby do kojca i niech sobie razem radzą. Mój to nie wózkowy ani tyle, po prostu nie cierpi wózka i basta. Fajna u Ciebie okolica. Ja w tym roku chyba pierwszy raz od dawna cieszę się że idzie zima, liczę ze uda mi się trochę odpocząć :wink: . Pozdrowienia i dużo siły Ci życzę dzielna kobieto. :wit
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Sielsko w Twojej okolicy. Chyba się kiedyś wproszę :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Pati a u Ciebie były już przymrozki ? Jesteśmy trochę zmęczone tym przerabianiem darów ogrodu, tym bałaganem związanym i myciem i obieraniem, u Ciebie nałożyły się choróbska i co się dziwisz. Odpocznij też Ci się należy! ;:196
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

No ja tak sobie myślę, że choć staram się nie narzekać, to jednak ciąża, poród i przeprowadzka w jednym roku, to może mam prawo być trochę zmęczona? :wink: No ale tyle wyzwań czeka jeszcze, choć ogród powoli zasypia, to jednak kołderki ciepłej potrzebuje...i chociaż paliki od pomidorów zebrać by trzeba, żeby nie przypominały w zimie o hodowlanej porażce :;230 ...o dyniach nie wspominając..przymrozków jeszcze nie było chyba...nie byłam w ogrodzie tydzień, ale dalia widoczna z okna kwitnie nadal, więc po tym wnioskuję :roll:

Agnieszko, jak podziwiać, to raczej ja Ciebie - trójeczkę masz pod opieką, a ogród sto razy bardziej zadbany niż ja :oops:

Zgodnie z radą najmłodsza siedzi oparta na wałku ciążowym i.... było lepiej przez dwa dni, dopóki przypadkowo przy podnoszeniu nie oparła się stopami o łóżko i nie odkryła, że stać też można :;230 No więc wracamy do punktu wyjścia, czyli leżenia w stosie zabawek i czekaniu aż siostra wróci z przedszkola, bo wtedy mlodą na leżaczku wrzucam do starszej i w nabożnym skupieniu obserwuje, jak siostra się bawi :D

Kilka migawek z ogrodu sprzed tygodnia...jak jest teraz to muszę dopiero zobaczyć, bo przez nawał roboty, przyrodę tylko przez okno ostatnio oglądałam :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Miałam ten sam schemat : ciąża a potem małe dziecko, budowa, przeprowadzka i wykańczanie które już ciągnie się 2 lata. Niektóre rzeczy dotąd jeszcze leżą w garażu lub w workach. Więcej na raz chyba wziąć na siebie nie można także order na pierś i pozwól sobie na odrobinę luzu. Dom sam się broni tak jak ogród.
Piękne zdjęcia. Jesień u Ciebie urocza

szkoda ,że pomysł z wałkiem nie wypalił - masz dużo sprytniejszą córkę niż ja :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Piękne zdjęcia, dojrzały ogród ma swoje uroki. Może uda Ci się jeszcze coś cyknąć. Pati przyznają masz prawu=o do zmęczenia, a na pewno masz prawo do narzekania. Na to możesz sobie pozwolić, a potem musisz dalej w kierat... No bo kto dziewczyno za Ciebie to wszystko zrobi. M ma swój kierat i jeszcze ciąży na nim obowiązek zapewnienia rodzinie (powiększonej) jako takich warunków. Ale dasz radę, a kiedyś siądziesz w izbie i będziesz wspominać i pewnie nikt Ci nie uwierzy w to co im opowiesz :;230 A Ty powiesz niech to wszystko jeszcze raz wrócić byle mieć te 20 lat mniej ;:145 I to by było na tyle.
Awatar użytkownika
stokrotka-77
200p
200p
Posty: 380
Od: 21 lut 2011, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dębnica Kaszubska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Pati kochana ja też mam juz trochę dość, jutro wykopuję reszte ogrodu i w sobotę zabieram dzieci i jadę na tydzień do mamy i nnnnniiiiiiiicccccccc nie będę robić. Poza tym że obiecałam sobie pójść do kosmetyczki, fryzjera i kupć jakąś nowa bluzkę bo przez te trzy ostatnie lata strasznie obniżyłam pod tym względem średnią krajową :;230 . Co z tego wypali to się jeszcze okaże ale do roboty to przez ten tydzień na pewno mnie nikt nie przymusi, leżę bykiem.
Awatar użytkownika
maja79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1924
Od: 8 maja 2011, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielin Zachodniopomorskie

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Witaj Pati ;:196 wspaniały wątek,podobnie jak Ty kupiłam dom na wsi w takim stanie ;:108
wpisuję się żeby Ciebie nie zgubić ;:215
pozdrawiam Maja ;:167
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Pati, masz absolutnie prawo do narzekania. Ten rok miałaś wyjątkowo wyczerpujący. I jak tak patrzę na Ciebie, to mi wstyd. Zrobiłam dużo mniej niż Ty, a mam tylko jednego 3-latka w domu. Na swoje usprawiedliwienie mam pracę poza domem.
Dziś mróz -5 załatwił resztę ogrodu. Kwitną tylko marcinki i słoneczniczki.
Twój pełny słonecznik bardzo mi się podoba i nisko kłaniam się o nasionka, jak masz
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Tym małym niewolnikom Patrycja a pewno zakopała pod darnią cukierki i one tak po kawałku zdejmuj darń i wyżerają wykopaliska :)
Marysiu - Ty naprawę chciałabyś być 20 lat młodsza? Ja chyba nie - przecież wtedy miałabym przed sobą jeszcze tyle lat mieszkania w bloku i wychowywania dzieci! Teraz czuję się wreszcie wolna, gdyby jeszcze tylko ten kredyt nie pętał mi nóg, to pewnie mogłabym pofruwać!
Patysiu - warto było czekać na maila od Ciebie, dziękuje :) Odpiszę w weekend.

U nas dziś tyle słońca, że chyba polecę do lasu z psem chociaż na tę godzinkę, bo wracam z pracy dopiero po 16.00. W naszym zagajniku M. znalazł wczoraj prawdziwki i kozaki, a więc muchomory wreszcie ustępują miejsca czemuś, nadającemu się do jedzenia :)
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Tak sobie czytam, co piszecie i myślę, że nie chciałabym być 20 lat młodsza... lubię mieć (prawie) 40 lat, bo już nie muszę się napinać, lansować, szukać miejsca w życiu, mogę być sobą, wyglądać jak chcę, żyć jak chcę i nikomu nic do tego...a nawet jakby, to i odszczeknąć się mogę lepiej niż 20 lat temu, bo się jednak człowiek wymyślnych przekleństw nauczył :D Jedyne, czego trochę żałuję, to że tak późno dzieci mam i że mają mamę-babcię, z którą za bardzo pobiegać się nie da, która po powrocie ze spaceru stęka jak zużyty koń pociągowy, no i nie da się nią poszpanować, przed rówieśnikami, że piękna i młoda - no i jak nam się zbiegnie przekwitanie z dojrzewaniem, to mój mąż z tego żywy nie wyjdzie :;230
Tak mi się refleksyjnie zrobiło w związku z jesienią...dalie twierdzą, że przymrozek był niewielki, bo tylko czubki liści im ścięło, ale rano ziąb już jest solidny. Dynie prewencyjnie już wczoraj zebrane, na razie siedzą na studni, bo jutro mam gości z miasta i tradycyjnie pospiesznie kreujemy monidłowaty wizerunek wsi polskiej, żeby nam zazdrościli :twisted: (nie zostaną na noc, więc nie zweryfikują go sobie, jak im stopy do betonowej posadzki przymarzną w drodze do kibelka :lol: )

Marzenko, spojrzę na słonecznik, jak zdążył zawiązać nasiona to oczywiście, że masz zaklepane...ale nie wiem, czy zdążył, bo przyduszony nasturcjami został przeze mnie odkryty i przesadzony późno, a kwitnąć zaczął ledwie miesiąc temu.

I w jesiennym rytmie jeszcze parę zdjęć z okolicy (w tym z cmentarza, no ale ładny jest, więc chodzę tam towarzysko pogadać z dawnymi mieszkańcami i wybrać sobie przytulne miejsce :wink: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego wieczoru :wink:
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

hej piękne zdjęcia pokazujesz
opowiesz więcej o tym domu z wizytówki i z przed ostatniej strony?
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

zginął mi ten wątek, więc teraz zaznaczam od razu żeby spokojnie cały prześledzić. Bardzo mnie takie stare domy kręcą i może kiedyś .......................
Pozdrawiam Piotr
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”