Palma kokosowa (Cocos nucifera)- pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bastianesta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 sty 2008, o 08:29
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Czytałem że palmy kokosowe wytrzymująw domu maksymalnie 3 lata. Czy udało się komuś hodować kokosa dłużej?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pod warunkiem że nie będziesz jej przesadzał częściej jak raz na 5-8 lat i zapewnisz prawidłowe warunki hodowli możesz ją hodować nawet i 15 lat.
x-M-8
---
Posty: 4224
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kokos, palma kokosowa (Cocos nucifera) -uprawa

Post »

Czy ktoś hoduje kokosa??Wpisałem w wyszukiwarkę ,ale nie pojawiło się nic(jedynie ogólnie)
Czy ktoś podzieli się doświadczeniami?
Niedawno sprawiłem sobie kokosika,jednak jest to ostatni,bo kiedyś na samym początku miałem 5 sztuk,nie przesadzałem po zakupie,codziennie zraszałem,oszczędnie z wodą,niektóre miały więcej wody bo eksperymentowałem z uprawą.Niestety po jakichś 5-6 miesiącach wszystkie padły.Zaczęły brązowieć i usychać liście.
Teraz po zakupie przesadziłem w ziemię palmową,wiem,że kokos nie toleruje przesadzania,ale może się nie kapnie ,że go przesadziłem.. :?: :?:
Będę wdzięczny za doświadczenia
a tu fociak:
Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Miłego czytania, opisywałem przesadzanie, należy je wykonać jak najszybciej po zakupie.


http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=10189

Sporo w tej sprawie może powiedzieć Ci Andres74, sam hoduje palmę kokosową i u niego ma się wyśmienicie a on sam ma duże uważam doświadczenie w jej hodowli. :wink:
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Musi mieć ciepło i potrzebuje światła.

Mojego doświetlam żarówką energooszczędną, w tej chwili ma 4 liście i czekam na wiosnę i lato, żeby mógł wrócić do szybszego wzrostu.
Starsze liście kolejno zasychają. Ważne, żeby wytwarzał więcej liści niż ich zasycha.

Może Twój miał za sucho ?

To przesadzanie jest chyba trochę demonizowane.
Najlepiej nie rozbijać masy korzeniowej i po prostu włożyć ją do nowej doniczki.


Zima w domu to nieciekawy okres dla wielu roślin, a dla kokosa szczególnie.
Z moim na razie nie jest najgorzej.
Byle do lata ;)
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Palma kokosowa z orzecha

Post »

Witajcie przeczytałem w książce o palmach, że mam kokosa obrać z włukien i zalać gorącą wodą (80 st.)
uczyniłem tak i po 3 tygodniach jedno oczko zaczęło się robić białawe i lekko wypukłe, to znaczy, że moja palma juz kiełkuje ???

P.S w książce pisało że po ok 4 - 8 tygodniach pojawia sie kielek !
knyszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2009, o 10:08

Palma kokosowa-kiedy przesadzać

Post »

Wczoraj kupiłam palmę kokosową w markecie. Czy z uwagi na jej złe tolerowanie przesadzania powinnam zostawić ją na razie w donicy, w której jest, czy raczej przesadzić od razu w nową ziemię i donicę?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zapewne w biedronce kupiłaś bo są właśnie po niecałe 20 zł duże palmy kokosowe, przesadzaj jak najszybciej
knyszka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2009, o 10:08

Post »

Dokładnie tak, w biedronce. Tak jak myślałam trzeba przesadzić. Dziękuję za tak szybką odpowiedź. To mój pierwszy post tutaj ale na forum zaglądam od dawna i Twoje rady służyły mi przy pielęgnacji wielu roślin, zwłaszcza dracen i palm. Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy. Jeszcze raz dzięki wielkie :)
nataliaada
200p
200p
Posty: 222
Od: 27 sty 2009, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Też kiedyś byłam zainteresowana tym tematem. Kupiłam sobie kokosa i chciałam sadzić coby potem palmę z niego mieć. Szukałam w necie, czytałam na ten temat i stwierdziłam, że nic z tego nie będzie, bo tak naprawdę to chyba mało komu się to udaje. O tej wodzie gorącej nie słyszałam ale fajnie, że próbujesz :) Może się uda. Z tego co pamiętam to wiem też, że podobno są "specjalne" inne niż te w sklepach, orzechy kokosowe, właśnie do sadzenia na palmy kokosowe. A jeśli się próbuje ze zwykłego to powinien on mieć mleko w środku.
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Post »

ma i właśnie z jednego oczka chyba wypuszcza korzeń nalazie jest takie lekko wypukłe !
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

Też mni to kusiło od roku ale jeszcz sie boje tak eksperymentować i to z kokosem
Moze pokażesz fotkę tego kokosa jak to wygląda??? :)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Post »

teraz nie mam aparatu przy sobie ale zrobię na pewno, kokos teraz jest pod żarówką z żarnikiem więc woda ma cały czas ok 40 st. i chyba mu tak dobrze !!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”