Sępolia - fiołek afrykański cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Bardzo dobrze opracowane informacje o różnych sposobach rozmnażania Sępolii znajdziecie tu
=Nie reklamujemy innych for= (Rozmnażanie fiołków). Polecam :D

Poprawiłem - Przemo
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Rany...cały ogon schować?A ja wsadziłam tak około 1 cm..!
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

basga pisze:Rany...cały ogon schować?A ja wsadziłam tak około 1 cm..!
I ja tak właśnie sadziłem 1 do 2 cm od ukorzenionego dołu a jak wybiły młode fiołki ucinałem przy ziemi listek a z młodych po tygodniu zostawiałem tylko jednego najmocniejszego a resztę usuwałem by rosła jedna, duża, prawidłowo się kształtująca rozeta liści. :D :D :D
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Ewelina pisze:Bardzo dobrze opracowane informacje o różnych sposobach rozmnażania Sępolii znajdziecieTUTAJ-Rozmnażanie fiołków
Polecam :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Jeszcze nie wiem, czy tak rewelacyjna, jak to gwarantuje producent :wink: ale kupiłam taką odżywkę do Sępolii i dziś po raz pierwszy zaaplikowałam.Ma zapewniać obfite kwitnienie. Zobaczymy...

Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

dostałam dzisiaj 2 listki fiołeczka....zawsze u mnie umierały...może tym razem nie uśmierce?? jednego wsadziłam do wody a drugi w ukorzeniacz i do ziemi...i mam pytanko...czy zakładac worek foliowy na doniczkę? :?:
Regulamin zabrania linków bez zgody
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ewciaks pisze:dostałam dzisiaj 2 listki fiołeczka....zawsze u mnie umierały...może tym razem nie uśmierce?? jednego wsadziłam do wody a drugi w ukorzeniacz i do ziemi...i mam pytanko...czy zakładac worek foliowy na doniczkę? :?:
Jeśli listki ścięte są równo np. żyletką w wodzie ukorzeniom się szybciej a jeśli nie chcesz wyjmować go z ziemi będzie lepiej jak założysz torebkę foliową lub odwróconą do góry dnem ściętą butelkę plastikową. :D :D :D
Awatar użytkownika
ewciaks
---
Posty: 462
Od: 14 lip 2007, o 09:12
Lokalizacja: K-Kożle

Post »

Przemo...ścięłam ostrym nożem...żyletki w domku nie znalazłam....i nałozyłam butelkę przezroczystą...stoi wszystko w cieple i teraz pewnie codziennie będę zaglądać gdzie się co pojawi :lol:
Regulamin zabrania linków bez zgody
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ewciaks pisze:Przemo...ścięłam ostrym nożem...żyletki w domku nie znalazłam....i nałozyłam butelkę przezroczystą...stoi wszystko w cieple i teraz pewnie codziennie będę zaglądać gdzie się co pojawi :lol:
Poinformuj jak wyniki i czasami nie zrażaj się jak listek w ziemi zacznie brązowieć od góry to normalne ale w ziemi mogą się już tworzyć młode rozetki. :D :D :D
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Kiedy listki siedzą zbyt długo w ziemi około 3 miesięcy nie puszczając młodych to możemy im troszkę pomóc... obcinając pół listka i zasypując węglem drzewnym, to podobno pobudza listek do wytworzenia dzieci :wink: ale nie można tego robić zbyt wcześnie bo można stracić listka, musi być bardzo dobrze ukorzeniony. Mi najszybciej puszczały dzieci właśnie listki po przejściach z różnymi uszkodzeniami :wink:
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3607
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Nemezja! A może mają za duże doniczki? One lubią mieć ciasno w korzeniach. Jak mają luz, to idą w liście.
Waleria
mamateo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 15 lis 2007, o 11:25
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post »

Oooo, to widzę, że znalazłam przyczynę słabego kwitnięcia moich fiołków... Dostałam je w spadku, więc o ich pielęgnacji nie wiedziałam zbyt wiele. Moje roślinki wygladają dokładnie odwrotnie, niż na zdjeciach, które wkleiła wmka, tzn. duuużo listków, a kwiatów niewiele...

Jednym słowem nie można ich "żałować", tylko usuwać dolne listki, żeby piekniej kwitły?? A czy można te zabiegi przeprowadzić teraz, czy lepiej poczekać do wiosny?

Pozdrawiam :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz teraz byle nie za dużo jednorazowo. :D :D :D
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”