Wysadzanie dalii do doniczek

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A mnie zakwitła pierwsza z podpędzanych dalii... Radość tym większa, że roślinka była darowana i o nieznanym wcześniej kolorze...

Obrazek

Jak na nią patrzę, to już nie żałuję codziennego biegania z agrowłókniną przez pół maja ;)
Awatar użytkownika
konto-puste001
100p
100p
Posty: 115
Od: 14 kwie 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piekny okaz kari ! Ja tez jestem milosniczka dalii (kaktusowe kocham :) ) Jak tylko zakwitna (posadzilam w marcu ale tutaj klimat lagodny jest) to sie pochwale :) To moj debiut ogrodniczy :lol: tak ze czekam z niecierpliwoscia co mi z tego mojego ogrodowania :wink: wyszlo.
Pozdrawiam cieplutko![/b]
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dziękuję Ci, Wiolu - też nie mogę się doczekać fotek, bo na dalie zawsze miło popatrzeć :D

Obrazek

Ten krzaczek jest najbardziej obsypany, ale widzę, że w pąkach są też inne odmiany - jasno-różowa, czerwona, ceglasta i okazy dwu-kolorowe. Wcześniejsze wysadzanie do doniczek rzeczywiście było dobrym pomysłem, choć wystawianie ich na trawnik sprawiło, że na korzonki sprowadziły się mrówki, a wraz z nimi - mszyce na liściach i łodygach :? Na szczęście pierwszą bitwę to ja wygrałam :D Pokazujcie swoje kwiatki, u Was też na pewno kwitną ;)
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Bardzo fajny kolorek. a jaką ma wysokość ta dalia--> czy należy ona do balkonowych??
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1954
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Priam, ona jest bardzo malutka, ma jakieś 35 cm wysokości. Niestety nie wiedziałam, że taka będzie, założyłam, że wyrośnie na ponad metr - jak inne dalie, więc dałam ją na tył rabatki. Teraz kany ją przysłoniły, a szkoda, bo taki kolorek warto by było wyeksponować :D
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Ja też tak mam kupiłem dwie które miały mieć 1 metr a mają 40 cm :/
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2643
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Po solidnych deszczach moment dalie pójdą do tego 1.10 metra... :D Moje tak właśnie zrobiły :D . Również byłam zdziwiona, że pisało wysokie, a miały ze 30-40 cm... :D One dopiero zaczynaja rosnąć...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post »

Mam pytanie odnośnie rozmnażania dalii. W ty roku po raz pierwszy siałam je z nasionek-wzeszły pięknie i kwitną też pięknie. Ale jak to wiadomo z nasionkami-kolory są różne. sąsiadka ma taką piękną dalię i zastanawiam się nad tym czy ktoś rozmnażał dalie z sadzonek zielnych?-bo o karpę to mi głupio pytać, a jak sobie pozbieram nasionka to jest marna szansa, że uzyskam taką samą.A jakby można było tak rozmnożyć z łodyżki to bym była przeszczęśliwa!!! :lol: :lol: :lol: Macie jakieś doświadczenia?
Aneta
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

nigdy nie próbowałam z łodyżek
karpy są najpewniejsze
spytaj sąsiadke, może ci odstąpi kawałeczek karpy. jak ma dużą to z pewnością. jak mi się moje rozrosły to już nie wiedziałam co mam z nimi robic i wtedy byłabym szczęśliwa jak ktoś by choć kawałek chciał :) (wtedy nie znałam tego forum i tylu potrzebujących :) )
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post »

Trochę mi głupio pytać, bo ten kolorek jest nowy i roślinka nie jest za duża, bo młoda. -trafiła się taka po wysianiu z nasionek-jest ciemno-purpurowy i ma duze pełne kwiaty, a sama dali jest niska około 30-40 cm
Aneta
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Post »

no to jak młoda to rzeczywiście nawet nie wypada...
nie wiem jak jest z nasionami. może odezwie się ktoś bardziej doświadczony
niezapominajka567
100p
100p
Posty: 152
Od: 13 mar 2007, o 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post »

No z nasionkami to ja wiem jak jest- w tym roku wysiałam nasionka, które dostałam od Anety z forum. Nasionka były zbierane z roślinek o kolorach łososiowy i czerwony- u mnie wyrosły piękne żółte, jasno-różowe i ciemno-różowe dalie :lol: :lol: :lol:
Aneta
uzumaki
50p
50p
Posty: 71
Od: 28 sty 2008, o 00:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: West Yorkshire UK

Post »

Niezapominajko567
jestem pewna,ze dalie mozna rozmnozyc z sadzonek zielnych.
Co prawda widzialam to tylko w programach ogrodniczych.
Ja probuje od wielu lat wiosna,podpedzam bulwy w doniczkach,kiedy uszczykuje dalie mam duzo sadzonek i...
zawsze mi zgnija.
Moze teraz latem jest lepsza pora?Ja wkladalam po prostu do szklanki z woda.Pewnie lepiej uzyc ukorzeniacz,potem wlozyc sadzonki do doniczki z lekka ziemia i przykryc sloikiem,woreczkiem.
Zwykle wczesna wiosna nie mialam tyle miejsca na parapetach zeby sie bawic w dodatkowe sadzenie.
Pozdrawiam Danka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”