Granat - uprawa, pielęgnacja, sianie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2329
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Granat - problem

Post »

Pamiętajcie że jest zima(no już się kończy) i granaty mają być w stanie spoczynku. Mogą stracić nawet wszystkie liście i nie rosnąć. Dopiero od wiosny (marzec) powinny zacząć się rozwijać.. wiem zaczyna się ten miesiąc, ale dajcie czas roślinom, nie poganiajcie ich tak :D W środku miesiąca myślę że można zaczać się niepokoić jeśli granat dalej będzie stał w miejscu... Albo nawet w kwietniu
możliwe że ma za mokro podlewam go co 2 lub 3 dni, ale nie wiem ile powinien być podlewany
W zimę podlewamy co tydzień (około, bo to zależy od warunków w mieszkaniu i gleby)
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Wiktoria_W
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2365
Od: 21 sty 2011, o 03:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Granat - problem

Post »

Ja wysiałam granaty już jakiś czas temu (wstyd przyznać, ale zupełnie o nich zapomniałam - chyba był to styczeń). Ponieważ zupełnie nie pamiętałam o nich, do tej samej doniczki wsadziłam zupełnie inną roślinkę w celu ukorzenienia. To wszystko razem wstawiałam do mini szklarenki, a ponieważ ukorzeniana roślinka lubi wilgoć, to w doniczce jest błotko. W tym bagienku zaczęły kiełkować nasiona. No i teraz mam dylemat - wyciągnąć doniczkę z wody, czy ją tam zostawić? Skoro w takich warunkach nasiona wykiełkowały, to być może im one odpowiadają?
Miłego dnia, Wiktoria
Dom w odcieniach zieleni
Poszukuję
Awatar użytkownika
araukar
100p
100p
Posty: 112
Od: 19 cze 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Granat z nasion

Post »

No i mamy pełnię wiosny . Wszystko znowu jak co roku rusza do wyścigu . Byle szybciej mieć liście ,byle szybciej wydać na świat nowe pokolenie owoców i nasion . Mój granat zimę w foliaku przetrwał bez najmniejszych uszkodzeń mrozowych co dokumentuję na poniższych fotkach
Foty niedostępne/K
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Granat-problem

Post »

Mam pewien problem z granatami. Mają ok 5-8cm. Dwóm z nich liście które wypuszczają są malutkie,niekiedy się marszczą i niektóre żółkną,aż odpadają. Stoją one na oknie południowym. Nie spryskuję. Co im jest. Przesadzane były w marcu. Wszystko było w porządku. Na razie ich nie nawożę. Czy może zacząć. Ziemia to zwykła taka do kwiatów plus piasek i odrobina torfu.
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2329
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Granat-problem

Post »

schwimmen - wstawiaj zdjęcie :) Możliwe że problemem jest zbyt duża ilość słońca (południowe okno), bądź zbyt mała wilgotność.
Jak często podlewasz?
tutaj wątek o uprawie granatu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=1672
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat-problem

Post »

Jak zauwaze że ziemia przeschnie to podlewam.
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Granat-problem

Post »

Granaty nie lubią nadmiaru słońca. Możesz też spojrzeć co się dzieje w ziemi. U mnie niestety kilka granatów robactwo wykończyło. A i jeszcze jedna sprawa, granaty nie lubią przesuszania. Wtedy bardzo szybko żółkną listki i opadają. Przynajmniej u mnie. Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam :wit
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat-problem

Post »

To mają mieć zawsze mokro. To przenieść je gdzieś na inne okno czy lepiej położyć z dala od okna.
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Granat-problem

Post »

U mnie stoją na oknie wschodnim i tam im dobrze. Nie muszą mieć stale mokro, wystarczy nie przesuszać ziemi :) Jeśli podlewasz jak tylko ziemia przeschnie to powinno być dobrze :)
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Granat-problem

Post »

ok dzięki
a mogę nawozić takiego granata zwykłym nawozem do kwiatów tak jak pisze na opakowaniu raz na tydzień
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Granat-problem

Post »

Ja swoich nie nawoziłam jeszcze więc trudno mi powiedzieć.
Awatar użytkownika
araukar
100p
100p
Posty: 112
Od: 19 cze 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Granat z nasion

Post »

Trochę zaktualizuję temat . Oto fotki z dnia dzisiejszego . Apogeum kwitnienia nastąpi w połowie czerwca.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Granat z nasion

Post »

Pięknie kwitnie ten okaz :D Ja mam chyba ze 25 sadzonek granacików i niema z tym co robić!
:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”