Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Wiem jak to jest zawsze znajdzie sie ktoś, kto ma zawsze coś do "powiedzenia".A tak naprawde to nie maja pojęcia na czym to odchudzanie polega.Mój tata się mnie pytał kiedy ja siłę dostane po takim jedzeniu?!Ale ja sie tam nie przejmuje co ludzie gadają. Fajnie, że Twój maż taki zdyscyplinowany, nie każdego faceta byłoby na to stać.
Aneta
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Pragnę także zabrać głos w sprawie tej diety.Jestem na niej od 1-02, do tej pory byłam zachwycona, schudłam 5 kg z 64, ale powoli sie zniechęcam. powód taki, że złapałam jakąś inekcję, jestem pewna,że to na wskutek osłabienia organizmu dietą momotematyczną, a także mam już dość mięsa nabiału i ryb. Chcę owoców, pieczywa wieloziarnistego i ciasta! :cry:
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Masz racje, mnie też brakuje owoców przede wszystkim.Też mam niekiedy dość jedzenia tylko mięsa albo ryb.Polecam Ci kupno ksiażki z przepisami,w ktorej znajdziesz super przepisy na rożne potrawy i desery lub poszukaj w necie na innych forach, można fajne rzeczy znalezć.Ja próbuje codziennie co innego wypróbowac i w ten sposób urozmaicić mój jadłospis.
Aneta
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Tajko, a czy bierzesz jakieś witaminy? Myślę, że dobrze jest taką dietę nimi wesprzeć. Musisz urozmaicić dietę, ja staram się piec ciasta i ciastka (z różnym skutkiem), a mięso przygotowuję tak, by co dzień było coś innego. Mój Piotr nawet mówi, że za bardzo się przejmuję :)
Przeszukaj Internet pod tym kątem. Jeśli chcesz to mogę Ci podrzucić któryś z moich przepisów.

Piotrek nie narzeka na brak sił, pracuje fizycznie i prawie cały czas jest na zewnątrz. Na szczęście dotąd nie chorował (ostatnio ma katar, leczymy czosnkiem :))

Brak owoców niestety jest nie do przeskoczenia, jedynie można je zastąpić sokiem marchwiowym bez cukru. No, i niech wiosna się zacznie to będę coś robiła z rabarbarem (chyba można kupić mrożony?).
P. tak samo jak Ty tęskni do pieczywa, dotąd nie przepadał za ciemnym, a teraz tylko o takim myśli. Ciasto niestety odpada i to na długo, piekę jakieś zastępcze słodkości, więcej nie mogę zrobić. Ale słodkie ciasta są zabronione w każdej diecie odchudzającej :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Baryczko powiedz mi proszę to można pić sok marchwiowy :lol: jesuuuuusiczku :heja :heja :heja az mi się pysk śmieje /ja tego nie doczytałam, w książce nic nie było :( a na dokładke dojdzie rabarbarek ,bardzo lubię.Podaj proszę skąd bierzesz przepisy ;:196
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Marzenko, w II fazie w dniach warzywnych sok marchwiowy traktujemy jako warzywo, byleby bez dodatku owoców. Są już dostępne takie niesłodzone cukrem. Ostatnio na P+W Piotrek nie mógł się oderwać od domowych soków pomidorowych.

Przepisy w większości biorę ze smaczny.pl, kilka mam z forum wizaz.pl, coś tam też sama próbuję robić :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Dziękuję Baryczko ;:196 zacznę pić sok z marchwi prze dietą piłam parę razy w tygodniu po pół litra.Niestety nie mam soku pomidorowego własnej roboty,hm a taki w kartonie bez dodatku cukru chyba też by się nadał?
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Jak najbardziej może być, poza tym myślę sobie, że wszelkie soki przecierowe z warzyw się nadają. Pod warunkiem, że bez cukru.
Ostatnio szukałam przyprawy Tzatziki i nie było żadnej bez cukru! W końcu się nie zdecydowałam, a teraz się zastanawiam ile tego cukru mogło być w łyżeczce takiej przyprawy? Obawiam się, że chyba za bardzo przesadzam :roll:
Nawiasem, po ostatnim spędzeniu całego dnia w kuchni myślę, że szkoda, że nie ma możliwości kupić gotowych dań odpowiadających zasadom Dukana.
Do tego, gdy mój P. jest w trasie, zwykle jest to jeden dzień w tygodniu, właściwie nie ma co jeść. Jedyne na co sobie pozwala to flaki w przydrożnej restauracji(nawet już wypytał co w nich jest, czy olej, cukier :)), wczoraj ich nie mieli, więc pozostały mu tylko zimne parówki z musztardą :)

Myślicie, że warto by założyć oddzielny wątek z przepisami na Dukana, by nie mieszały się z naszymi komentarzami? Czy lepiej wrzucać je tutaj?
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Uważam, że to super pomysł.Każdy mógłby wpisywać swoje wypróbowane przepisy.
A co do tej przyprawy to myśle, że tyle co tam cukru jest chyba nie zaszkodzi.Ja też kupuje gotowe przyprawy i używam do woli :wink:
Aneta
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Tylko podajcie linka do tego wątku dziewczynki :)
Nie przywitałam się :wit Ja dzisiaj zgrzeszyłam zjadłam otręby z tym jourtem 0,1% a w środku kawałki ananaskaaaa ;:94 pozwalam sobie czasami na szaleństwo :;230 :;230 :;230 a zapomniałabym /23 dzień i 5kg/ :roll:
Baryczko przecież musi coś jeść ten Twój chłop bo się przewróci!Tylko,że parówki to nawet jak na nich pisze cielęce to sam tłuszcz i niewiele wspólnego mają z cielęcinką :roll: Znalazłam w biedronce wędlinę nazywa się pastrami wołowe ,jest to faktycznie rostbef i chudziutki,jak mu pieczesz chlebek,to może na kanapki się przyda jako urozmaicenie ;:224
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Marzenko, tak się właśnie złożyło, że musiał te parówki jeść :(
A w ogóle to je tak małe porcje, że sama się dziwię, je mniej ode mnie :shock: Np. dziś na śniadanie zjadł kawałek chlebka (5x5cm), 4 plasterki polędwicy drobiowej i mały jogurt nat.. Mówi, że nie jest głodny. Na szczęście na obiad miał dziś kurczaka z piekarnika w folii i zjadł dość dużo. Znajomi się śmieją, że w anoreksję wpadnie, dla mnie to nie jest śmieszne :(
Piotr czasem pozwala sobie na tłustsze jedzonko, tzn. wieprzowinkę czy kaczkę (domowego chowu, znaczy zdrowsza) i rzadko serek powyżej 5%tł., staram się nie kupować mu nabiału rzędy 0-3%, bo moim zdaniem, w ogóle nie ma smaku :)
W B-ronce kupujemy większość nabiału np. ostatnie odkrycie Twaróg delikatny President (z papryką, rzodkiewką lub szczypiorkiem) z 4% tł. lub naturalną Aktivię 3.5% tł., ech, dużo by wymieniać :)

Wątek założę, gdy trochę weny i czasu złapię, chyba, że któraś z Was zechce zacząć, co?
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ojć poczekam na Twoja wenę ;:108 a ja wczoraj glodna byłam jak pies cały dzień no nie mogłam się najesć :!: no ,ale jadłam tylko dozwolone jaka ja sie stałam karna,aż mi sie wierzyć nie chce! Odkąd rzuciłam fajki /jutro mija 5 miesięcy/ mam w sobie jakąś zawziętość i powtarzam sobie jak mantrę
uda ci się
uda ci się
uda ci się
uda ci się!!!!
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Marzenko, mnie zacięcie Piotrka wręcz śmieszy. Po prostu go nie poznaję, tak bardzo pilnuje tej diety, czasem nawet dzwoni i pyta czy może zjeść dany produkt. Przyjęcie rodzinne to już nie dzień obżarstwa, chyba nauczył się, że można pić kawę i nie zapychać się słodkim, ciężkim ciastem :) A ile On potrafił na obiad zjeść? Na początku to byłam w szoku, ale cała Jego rodzina tak je. Teraz porcje ma w porównaniu z tamtymi maleńkie, zauważyłam jednak, że na P+W je objętościowo więcej, pewnie przez warzywa, nie zapychają tak jak mięso.
Piotr, gdy jest głodny to zapycha się chlebem, a gdy ja jestem to robię mu takie placuszki- racuszki otrębowe, na ciepło są pyszne :)

I szczerze gratuluję rzucenia palenia! U mnie na szczęście nikt nie ma tego problemu.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”