Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ankowo

Post »

Aniu a miałaś już kiedyś buraki ozdobne?Sieje je co roku,uwielbiam te kolorowe łodyżki pomarańczowe,białe,różowe,wygladają pieknie!
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Nie spotkałam nigdzie takiej mieszanki nasion, efekt znam tylko ze zdjęć. Za to kupiłam buraki liściowe w trzech odmianach (biały, żółty i czerwony) i spróbuję zrobić z tego mix kolorów. Tylko różowego nie będzie :D . Znalazłam za to dzisiaj nasiona buraka który ma zgrubienia o żółtym miąższu- spróbuję, co to za wynalazek. No i czekam na zamówioną fioletową marchewkę :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ankowo

Post »

A ja nie znam fioletowej marchewki :oops:
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Grażynko, ja tez się o niej dowiedziałam niedawno, tu na forum. A są jeszcze żółte i białe -czy możesz sobie to wyobrazić? :D
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Ankowo

Post »

Jak to zrobiłaś, że nie miałaś mszyc na bobie?
Sałatka liściowa wygląda zachęcająco, też taką będę miała, no chyba, że nasionka się zbuntują :wink:
Gdzie można zakupić nasionka fioletowej marchewki i innych egzotów.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ankowo

Post »

Witaj Aniu ja podobnie jak Igor nie mam miejsca na warzywnik do tej pory robiłam jedną grządkę sieję pietruszkę pomiędzy pietruszką sadzę cebulkę a na skrajach po jednej stronie 10 selerów a po drugiej 10 porów i to mój cały warzywnik , ale w tym roku chyba i na to nie będzie miejsc , dobrze ze syn kupił działkę budowlaną a na razie nie będzie budował to zasieję tam .

Genia :wit
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Magda- sama się zdziwiłam, ale mszyca na bobie pojawiła się dopiero jak już zbierałam strąki- wyjątkowo późno, wcześniej był taki czyściutki. Wcześniej wyczytałam żeby nie siać bobu w jednym miejscu i tak zrobiłam, było kilka rządków ale porozdzielanych jak tylko się dało daleko. No i bób pojawił się na trzy sposoby- z rozsady, siany pod włókninę i siany normalnie (musiałam wypróbować co lepiej się sprawdzi). Może dlatego inwazja była mniejsza. A jak się mszyca pojawiła, to wystarczyło palcami zetrzeć i jakoś się udało :D
Sałatę liściową bardzo polecam - jest delikatna, idealna do kanapek. A te wynalazki kolorowe, no cóż marchew zamówiłam przez internet, a resztę szukam w ofertach po sklepach. Dużo ciekawych odmian ma Plantico w serii "ogród nie z tej ziemi". W Tesco sporo nowości warzywnych, ale cenowo bardzo drogie.

Igor-boczniak rósł bardzo ładnie, było kilka obiadów ;:137 A może byś znalazł miejsce na jakąś rzodkiewkę przynajmniej :wink:

Geniu- właśnie to jest to! W każdym ogródku można uprawiać jakieś warzywa lub zioła, nawet jeśli ktoś miałby tylko balkon. Życzę żeby się uprawy udały w nowym miejscu :heja
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ankowo

Post »

Warzywnik to brzmi dumnie. W prawdziwym ogrodzie, nie może go zabraknąć. Ja niestety nie mam warzyw. Nie mam miejsca, ziemia kiepska, a poza tym to dla mnie wyższa szkoła jazdy. Nie mam w tej chwili czasu na uprawę warzyw. Ale wiem, że zjedzenie czegoś, co pochodzi z własnego ogrodu, jest bezcenne. Tak samo, jak najbardziej nas cieszą kwiaty w domu, które przyniosło się z własnego ogródka. Tak więc może kiedys pomyślę o wygospodarowaniu choćby maleńkiego kawałeczka ziemi na warzywka. Ale to już bliżej emeryturychyba. :wink:
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9575
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ankowo

Post »

Zielona_Ania pisze:To jest straszne, idę sobie spokojnie, a tu nagle cebulki - i wszystkie mówią do mnie : KUP MNIE! :;230
Większość z nas tak ma . :wink: :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Izo - ja też z moją ziemią walczę o każdą grządkę. Nie zawsze się udaje - bo większość warzyw potrzebuje odpowiednio wilgotnej gleby by wydać plon. Ale nie poddaję się, zbieram doświadczenia i uczę się na błędach. Czasu też nie mam za wiele, ale w strategicznych wypadkach proszę o pomoc Rodzinę (zwłaszcza podlewanie po siewach). O takich warzywach które rosną jak chwasty to można tylko marzyć :wink:

Igorze- cieszę się że do mnie zaglądasz :D Dobrze że chociaż Babcia ma warzywa, bo inaczej byś je kojarzył tylko z półek w markecie. A pomidorki, takie nagrzane od słońca, prosto z krzaczka -ooo, rozmarzyłam się :;230

Witaj Jolu :wit Właśnie dlatego tak dobrze się tu czuję, nareszcie ktoś mnie rozumie ;:4 :heja :heja
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Ankowo

Post »

Widzę, że warzywomaniaków tez nie brakuje na forum ;:138 Ja też mam warzywniak, a raczej warzywniaczek, jakoś tak nie mogłabym nie miec pod ręka chociaż cebulki, lubczyku czy innych ziół, a buraczki na botwinkę to juz obowiązkowo. Bardzo kuszą mnie te buraki liściowe, nie dość że pięknie wyglądają, to jeszcze smaczne, a i boczniak mnie kusi bardzo.... Napisz Aniu czy uprawa boczniaka jest trudna? Od czego trzeba zacząć? Bo chyba będę chciała spróbować...
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ankowo

Post »

Aniu - ja postanowiłam na razie nie wchodzić profilaktycznie do ogrodniczych, chociaż przez forum to raczej nierealne. Nie mam w domu już miejsca na doniczki a do ogrodu jeszcze się nie da wejść. Tym bardzie, że jesienią zaczęłam przygotowywać nową rabatkę i jeszcze jej nie skończyłam więc na razie czekają mnie prace ziemno-kamieniarskie. Już nie mogę się doczekać ;:65
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ankowo

Post »

igor944 pisze:... więc czmykam do niej coś poderwać. :;230 ;:170
He he, fajnie zabrzmiało 8-) :;230 :;230

Aniu - ja bażanty gonię, bo zżerają moje borówki i maliny (te najbardziej dojrzałe) :twisted: Niestety codziennie wracają ;:214 ;:214
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”