Piwonia drzewiasta cz.2

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
moty
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Witam jestem nowa na forum,
mam zamiar dzisiaj zakupic 2 doniczki z piwonia drzewiasta . Zakochalam sie w tych kwiatach ale we Wloszech sa dosc ciezkie do zdobycia . Chce sie Was poradzic w sprawie sadzenia. Czy to prawda ,ze piwonie nalezy posadzic w ogrodzie w drugiej polowie sierpnia? Slyszalam ,ze jezeli zrobi sie to w innym miesiacu to nigdy wiecej nie zakwitna... Prosze o pomoc gdyz chcialabym cieszyc oko tymi pieknymi kwiatami. Dodam ,ze kwiaty ktore chce kupic maja juz paki i niedlugo beda kwitnac.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Oczywiście, że to nieprawda. Polecam przejrzeć choćby ten wątek. Trochę tu o zakupach dyskutowaliśmy. No i zasłyszane przed chwilą w CO.
Niech pani teraz tą piwonię posadzi w doniczce a dopiero jesienią wyciągnąć i posadzić do ziemi...
moty
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Dziękuję za bardzo wyczerpującą odp. Przejrzałam oczywiście watek i nie znalazłam nic na temat okresu sadzenia a , że jestem laikiem w temacie ogrodnictwa zwróciłam się o pomoc na to forum.
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

A na ten wątek trafiłaś? Co prawda terminu tu chyba też nie ma ale za to jest ładnie opisane samo sadzenie.

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... a&start=82

Teraz tak mi się nasunęło, że ten sierpień wziął się z terminu dzielenia piwonii bylinowych...

I sprecyzuj co to znaczy doniczka z piwonia. Pytanie nie jest złośliwe. W zależności od tego gdzie i co kupisz możesz trafić bardzo różnie. Od dobrze ukorzenionej sadzonki, którą możesz sadzić kiedy ci się zechce, po świeżo wetkniętą karpę która dopiero u Ciebie będzie się ukorzeniać.
x-T-s
---
Posty: 5697
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

A moja piwonia coś po posadzeniu schnie :( :( tzn jedna gałązka schnie, a druga ma się dobrze, źle posadziłam czy jak? Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1433
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Tak czasami bywa, niestety. Pewnie wszystko zrobiłaś dobrze, teraz tylko nabrać się cierpliwości i zaczekać do następnej wiosny...
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 732
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Moja piwonia ma 25 lat, sądzę że jest to jakaś botaniczna odmiana, bo kwiaty ma pojedyńcze, pięknie pachnące i ogromne. Nie przykrywam jej na zimę, nie przycinam, nie daję nawozów, zastosowałam podlewanie automatyczne, kropelkowe. Różni się od tych obecnych nowych odmian, ale za nic bym jej nie zamieniła.

Obrazek
ania1590
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

To moja piwonia drzewiasta kupiona w tamtym roku w doniczce,w tym roku miała 2 kwiaty,czekałam na rozkwitnięcie ale nie było mnie 2 dni,jak przyszłam już było po

Obrazek Obrazek Obrazek
tu cały krzaczek

Miesiąc temu kupiłam 2 kłącza w woreczkach,wsadziłam od razu do ziemi i juz wyrastają malutkie listki,będę musiała podsypać póżniej.Nazywają się Primavera i Sorbet,zobaczę na wiosnę jak będą rosły
Awatar użytkownika
amelia35
500p
500p
Posty: 818
Od: 16 wrz 2007, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

czy ktoś z Ws mógłby mi powiedzieć, czy odmiana ''Souvenir de Maxime Cornau" jest piwonią drzewiastą?
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

amelia35 Souvenir de Maxime Cornu to piwonia drzewiasta .
Pozdrawiam Izabella

Ogród Izabelli
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Moja piwonia drzewiasta japońska ma cały czas piękne pączki i widać że pomalutku rozwijają się

Obrazek
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2344
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Jestem zaskoczona bo piwonia drzewiasta sadzonka posadzona jesienią ,przetrwała mrozy, była nie okryta. Widać jak ma żywe pączki.
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1475
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Suzana, u mnie jest to samo. Na jesień posadziłam 4 piwonie drzewiaste, niczym ich nie okrywałam a one już ruszyły ze wzrostem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”