Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

babcia360 pisze:Ale dlaczego kierunki świata są ważne babcia360
Chodzi o wzajemne cieniowanie. To nie jest sprawa życia i śmierci, ale jeżeli masz wybór to posadź prawidłowo.
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Witajcie. Przeglądajac na necie różne wskazówki dotycząc uprawy pomidorów natknęłam się na zapiski pewnej pani, która hodowała pomidory w pojemnikach i... po wysadzeniu roslin na miejsce stałe, potym jak się zakorzeniły, przycinała sadzonki na wysokość 10 cm od ziemi. Potem nie wyłamywała juz pędów bocznych tylko przywiązywała je do tyczek. Rośliny podobno rosły, kwitły i owocowały jak "dzikie".
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
11krzych

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

@welkam

W pełni się zgadzam z opinią, że tak prowadzone pomidory rosły i owocowały jak dzikie. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

11krzych pisze:W pełni się zgadzam z opinią,
welkam
1000p
1000p
Posty: 1491
Od: 24 maja 2009, o 22:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

To oczywiście była przenośnia, chodziło o to inne "dzikie". Ale cieszę się, że poznałam Waszą opinię. :D
Pozdrawiam i zapraszam
Historia pewnej donicy
Moje storczyki
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

welkam pisze:po wysadzeniu roslin na miejsce stałe, potym jak się zakorzeniły, przycinała sadzonki na wysokość 10 cm od ziemi. Potem nie wyłamywała już pędów bocznych tylko przywiązywała je do tyczek. Rośliny podobno rosły, kwitły i owocowały jak "dzikie".
Kiedyś, kiedy jeszcze uprawiałem na swojej działce ziemniaki często się zdarzało, że wiosną następnego roku na byłym ziemniaczysku wyrastał mi ni stąd ni zowąd pęd ziemniaka. I pomyślałem sobie wyrywając te pędy, że uprawa jednoroczna ziemniaka to czysta strata. Ziemniak rodzi się w postępie geometrycznym. Posadzisz jednego- urośnie pod krzakiem 10 nowych. Jeśli ich nie wykopać lecz zostawić na następny rok to znów z każdego urośnie 10 nowych czyli razem pod krzakiem aż 100 ziemniaków.
Ale nikt nie chce jakoś kupić mojego pomysłu :lol:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alidka
50p
50p
Posty: 73
Od: 21 mar 2012, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

BozenaX pisze:Północ - południe, a w namiocie poziomo (wzdłuż) do osi namiotu. Nie zawsze namiot jest ustawiony wejściem w kierunku północ-południe (choć tak byłoby idealnie).
W przyszłym tygodniu będę ustawiać tunel dla pomidorów. Myślałam aby go ustawić wejściem do kierunku wiatru jaki u nas najczęściej wieje czyli wschód-zachód...nie byłoby tak lepiej dla wietrzenia? Teraz czytam , że lepiej północ południe...może mi ktoś doradzić? :oops:
Pozdrawiam
Aga
Mój tajemniczy ogród
pafcio
50p
50p
Posty: 98
Od: 20 sty 2012, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bieniewice k. Warszawy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

przy ustawieniu "czołem" do wiatru i otworzeniu drzwi bałbym się że tunel odleci:D Sam byłem światkiem jak podmuch wiatru przeswawił o 4 m namiot wojskowy NS z cięzkim brezentowym płutnem, a linki i śledzie mocujące namiot do ziemi nie były dla niego przeszkodą. Ja mam ustawiony namiot N-S, wieje u mnie od zachodu najczęściej .
Awatar użytkownika
Alidka
50p
50p
Posty: 73
Od: 21 mar 2012, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brandenburgia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Pafcio, dziękuję za odpowiedź :) Ustawię tunel północ-południe, dla pomidorów wszystko.
Nie masz problemów z wietrzeniem?
Pozdrawiam
Aga
Mój tajemniczy ogród
pafcio
50p
50p
Posty: 98
Od: 20 sty 2012, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bieniewice k. Warszawy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

z wietrzeniem mam doświadczenia powiedzmy tydzień:D jak jest zamknięty to cały mokry, a jak tylko otworzę drzwi z przodu i z tyłu do godzinka i suchutki:)
Stenia N
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 mar 2012, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

wszystko o pomidorach cz 7

Post »

Witam :wit Choć pomidory uprawiam w tunelu od kilku lat ,to w 2011r korzystałam z porad na forum i muszę przyznać że jestem bogatsza o wiedzę o pomidorach..w 2012r będę nadal uczestniczyła na forum.Wiedza jak doświadczenie innych miłośników pomidora nadal będą mi służyć.Stenia N
Kasencja

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Kilka razy padało pytanie o kwiat staśmiony. Więc wstawiam zdjęcie dla porównania. Pierwszy kwiat jest staśmiony, taki duży i rozczochrany :wink: , drugi nie :) .



Obrazek
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2121
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 7 (13.11.11)

Post »

Zauważyłam że Stupice u mnie ma słupek wystający przed pylniki. To normalne dla tej odmiany? Znaczyłoby to że podatne na zapylenie krzyżowe..
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”