Paulownia puszysta(P.tomentosa)Cesarskie drzewo

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Post »

Hortensja można się pobawić w końcu są wakacje :P , ja mam 7 szt drzewek i każde rośnie inaczej , wszystkie rosły w tych samych warunkach , ale postaram się wsawić fotkę tej największej . :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Post »

Witam Moja paulownia ma tyle cm :D Nawożona nawozem naturalnym do wszystkich kwiatów nic wiecej

Obrazek
Maniak roślin egzotycznych :)
Dobrusiak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 sie 2009, o 13:30

Post »

Witam
Jestem baardzo początkująca w sprawie hodowli jakichkolwiek roślin, ale urzekła mnie paulownia. Kupiłam ja w marcu na allegro i na szczęście urosło mi chyba z 15 drzewek. Mają teraz ok. 10 cm. Ponieważ nie przypuszczałam, że cokolwiek mi wykiełkuje nasiona wsadziłam w taką długą donicę. Teraz mam pytanko do fachowców. Czy przesadzić roślinki do osobnych doniczek czy zrobić to dopiero na wiosnę.
Nie chcę na razie paulowni wsadzać do gruntu, bo teraz się buduję (dopiero w przyszłym roku przeprowadzka). W przyszłym roku zajmę się dopiero ogrodem, więc wtedy przesadzę rośliny do gruntu.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Post »

Jeśli masz ch 15 szt to i tak bedziesz musiała je poprzesadzać ponieważ będą miały zbyt mało miejsca by się prawidłowo rozwijać , będą miały coraz większe liście , jeśli są za gęsto połamią się . Z mojego krótkiego doświadczenia wiem że lepiej przesadzić je do większych i osobnych donic póki są małe :wink: Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3561
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Mam pytanie i proszę o szybką pomoc. Mam sadzonkę bez korzonków co mam zrobić aby jej nie stracić? Podobno łatwo się ukorzenia. POMOCY. ;:94
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Post »

Ja miałem podobną sytuację kiedy podczas podmuchu wiatru jedna z sadzonek się ułamała , szybko do ukorzeniacza i wilgotnej ziemi , puściła korzonki bardzo szybko :lol: choć różnie to bywa......
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Post »

markonix ma 100% racje odrazu do większych doniczek .Ja przesadzałem niektóre paulownie ze 4 razy i za to słabo rosły :/

Ale jedną wsadziłem w czerwcu do gruntu i oto efekt na 3 wrzesnia 2009

Obrazek

Pozdrawiam :)

Na dzień dzisiejszy jest jeszcze większa
Dam foto z czasem ;)
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Post »

Jako że nastał czas kiedy nocki są już coraz zimniejsze i pewnie niedługo trzeba będzie pochować naszych podopiecznych to pewnie jedne z ostatnich zdjęć , co wyrosło i urosło pewnie już niewiele podrośnie :cry:
Moja największa paulownia ma około 80 cm , dzisiejszy wiatr ją mocno poturbował dlatego zrobiłem fotkę póki jeszcze można co fotografować , obok to mój mały las paulowniowy , a może raczej gaik...... :wink: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
White Elk
50p
50p
Posty: 63
Od: 31 mar 2008, o 11:47
Lokalizacja: NRW- Niemcy

Re: Cesarskie drzewo - Paulownia puszysta

Post »

Piękne te twoje paulownie....
mam nadzieję że moje w przyszłym roku konkretniej ruszą z miejsca.
http://www.smakosz.fora.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
zapraszam !!
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3561
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Cesarskie drzewo - Paulownia puszysta

Post »

Niestety moje paulownie (sadzonki z września i pażdziernika) padły. Ale będę próbować jeszcze na wiosnę. :roll:

Jak sądzicie, czy mam szansę wyhodować paulownię z sadzonki? Czy ktoś ma takie doświadczenia?
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Cesarskie drzewo - Paulownia puszysta

Post »

Na zdjęciu powyżej 4-letnia sadzonka.Jak miała 2 - lata to posadziłam do gruntu.Cięzką poprzednią zimę ma za sobą.Była okopcowana jak róża.Zmarzły pędy i to dośc nisko ale wiosną odbiła od korzenia.Rosła jak na "drożdżach".Październikowy przymrozek zwarzył dolne liście,boczne gałęzie są już bez liści.Tylko górne pozostały.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Cesarskie drzewo - Paulownia puszysta

Post »

Moim paulusom dawno odpadły liscie , zakryłem je słomą i zobaczymy czy wytrzymają w gruncie , oczywiscie kilka sztuk mam w piwnicy , w pokoju, w kuchni zobaczymy co przezyje ;)
Maniak roślin egzotycznych :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Cesarskie drzewo - Paulownia puszysta

Post »

Jeżeli są młodziutkie to pewnie nie mają szansy.Nie przejmuj się,że nie mają liści.Ja swoją przetrzymałam w widnej piwnicy (chłodnej nie zimnej).W zimie wymagają też sporadycznego podlania ( te które są w doniczkach).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”