Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

;:196 Dam na pewno :D
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Karkoweczka zrobiona. Że tak powiem mnie smakowała wybornie, M ... zjadł i ... zjadł. Ręce opadają. Nie będę się starać, niech sam sobie jedzenie robi. On uważa, że nawet ryżu nie umie ugotować, więc po co się wychylać.
Będę gotować dla siebie i synka, a jak M przyjedzie to niech on gotuje.
Babeczki na weekend jak nic będą, bo M właśnie dziś pojechał do pracy i wróci na święta
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Marzenko, ciesze się, że smakowało. A co do facetów - skoro są tacy najlepsi we wszystkim i samowystarczalni, to ja tam problemu nie widzę. Ciekawe, czy po powrocie do domu, któremuś spodobałaby się nalepiona na lodówce kartka: "Kochanie, składniki na obiad w sklepie, ugotowałabym, ale wiem, że Ty zrobisz to lepiej. Poszłam do fryzjera i manikiurzystki, wrócę najszybciej jak się da. Pa ;:167 ".
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

:;230 :;230
To ja mam dobrze z moimi panami. Zjedzą wszystko co ugotuję, a jak mi coś nie wyjdzie i nie jest delikatnie mówiąc jadalne (przesolę czy przeostrzę), to podłubią w talerzach oznajmiajac, że nie mają apetytu dzisiaj wyjątkowo ... a potem po kryjomu buszują w lodówce coś podkąszając :D Danie jest określane jako oryginalne. Całe szczęście, że nie zdażają się często takie wpadki . Pewnie się boją, że musieiby sami sobie gotować :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

:;230 :;230 :;230
Krótko po ślubie jeszcze miałam zapał do wspólnego tworzenia tego tzw. domowego ogniska. Ale mój szanowny pan małż nie bardzo chciał jadać moje zupy jako główny, a czasem jedyny składnik obiadu. Skoro marudził o kotlety, to proszę bardzo: następnego dnia dostał na obiad: kotlet, pyrki i surówkę, kolejnego to samo, na trzeci dzień.........kotlecik, ziemniaczki i surówka. Następnego dnia znów powtórka z kotleta. Co dzień świeżo rozbijanego i smażonego :D Ja w tym czasie z Konradem też raz zjedliśmy tego nieszczęsnego kotleta, a tak to zupka, naleśniczek, ryż itp, itd..
Po tygodniu mój szanowny małż zdecydował się jednak lubić moje zupki :;230
Szkoda tylko, że bardzo wybiórczo :;230
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

to mój M też wszystko grzecznie zje i podziękuje (oprócz zup, które ja uwielbiam, on nie, więc są serwowane jako jedyne danie w danym dniu, bo wtedy nie ma wyboru, zjeść musi), ale podobnie ja M Marzenki nie docenia wykwintności: z równym zapałem zje mielone co danie, nad ktorym 5 godzin pracowałam :roll: Dlatego ja gotuję głównie pod swój gust i dla siebie i dlatego oponki rosną równo...taka rolada np. to by się świetnie na podhodowanie oponki zdała....chyba w weekend będzie :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Ja już robiłam takie roladki dlatego moje oponki są ugruntowane , a kolejne tworzą niesmaczne narośla. :;230
Moi jedzą wszystko i wykwintne i tradycyjne, które od czasu do czasu sama lubię. Wszystkie nowości (zupa z pokrzywy) też znajdują chętnych. Tylko mnie się już nie chce codziennie stać przy kuchni, ale od czasu do czasu bardzo proszę!
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Olu, to się nazywa dyplomacja ? wiedzą, co by stracili marudząc ;:215

Aga :;230 , sposób świetny ;:215 U mnie z zupami też ciężko, jedynie rosół, pomidorowa i zupy-kremy. O, i żurek jeszcze zjadają. Ale jarzynową, krupnik czy buraczkową np. to z ciężkim jęzorem przełykają. Najgorsze katusze przeżywa Mąż, kiedy Konrad zażyczy sobie naleśniki z serem czy dżemem ? On typowy mięsożerca i nie tyka słodkich dań, woli zrobić sobie kanapki...

Pati, co do doceniania wykwintności, to coś w tym jest :D Jeszcze przed ślubem chciałam się pokazać mojemu J, jaka to ja wytrawna gospodyni jestem i zrobiłam kuraka faszerowanego, pozbawiłam ptaka każdej najmniejszej nawet kosteczki, co zajęło mi jakieś pół dnia. Nafaszerowałam, pięknie upięłam i upiekłam. Po kolacji pytam, jak Mu smakował kurczak bez kości, a J na to: ?A rzeczywiście, wiedziałem, że czegoś temu ptaku brakowało...? :?

Maryś, masz rację, czasem trzeba od kuchni odpocząć i zrobić np. ekspresowe ziemniaczki z jajkiem sadzonym i kefirem albo po prostu wyjąć z zamrażarki porcję zamrożonego podłoże i ograniczyć się do jego odgrzania :D
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Dorotko, rewelacyjna jesteś. Muszę kiedyś zostawić taka kartkę na lodówce :;230 , a zapodasz mnie, zacofanej kulinarnie amatorce przepis na pierniczki takie na choinkę? a może u Marysi Maski czy Agi Agness już są, to tylko linka?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Dorotko pochwalę Ci się, że moja przyjaciółka która ostatnio u mnie była, zrobiła dla mnie takiego kurczaka i jak nie lubię specjalnie kurczaków to był pyszny i byłam pełna podziwu dla niej. Kochana mnie się już nie chce, nie chwilowo tylko w ogóle, bo ja już ok. 40 lat się produkuję :;230
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Marzenko, w ub. roku i jeszcze rok wcześniej piekłam małe pierniczki z tego samego ciasta co duży piernik, tzn. tego na piernik leżakujący. I ten mogę Ci polecić, bo wychodzą pyszne. W tym roku sama się zastanawiam co zrobić i chyba wybiorę któryś z tych przepisów :D Najbardziej choinkowe są ten i ten
Maryś, ale suuuper Przyjaciółkę masz ;:138 Takiego luzowanego robiłam raz jeden jedyny, smaczny owszem był o ile pamiętam, ale nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek się pokuszę o takie poświęcenie ;:224
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Marzenko, teraz patrzę jeszcze, a Marysia u siebie przytoczyła polecane przepisy na pierniczki: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p3422738 :D
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7327
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ravioli w paski, czyli kuchnia na kolorowo

Post »

Kobitki czego Wy oczekujecie pochwały od męża za dobre jedzenie ;:7 ;:7 ;:7 Tyle lat się starałam cuda robiłam to mój mąż myślał że to mój obowiązek i zawsze było dobre ale...... ;:108 Teraz też już mi się nie chce bo kto to doceni ;:180 Chyba że przychodzą dzieci i wnuczki ;:138
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”