Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Nigdy do fiołków nie wkłada się pałeczek, fiołka trzeba umyć pod letnią bieżącą wodą. Delikatnie osuszyć i zrobić oprysk na wełnowce i inne robale i grzyby, ponieważ nie wiesz skąd przyszły.
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

a czemu do fiołków nie można pałeczek? właśnie je poleciła mi pani w kwiaciarni bo mowiła ,że fiołków pryskać nie wolno a tu kąpiel?czy jest to dziadostwo w ogóle do wytępienia czy lepiej za wczasu wywalić te roślinki? czy to mże przejść z jednopokoju do drugiego na inne fiołki?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Ja nie czuję się na siłach powiedzieć Ci na 100% co należy zrobić, wiem tylko, że bym nie ryzykowała innych roślin.

Jedno tylko co poradzę z pełną odpowiedzialnością - co nie zrobisz, to podlej na wszelki wypadek wszystkie inne rośliny w domu jakimś środkiem systemicznym profilaktycznie.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

wyrzuciłam:(....duża strata ale boję się o te co mam w domu ;:145 , co do pałeczek to podtrzymuje pytanie czemu do fiołków nie można bo powtykałam innym kwiatkom też dzis te pałeczki
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Dlatego ,że są za silne, tak samo nawóz w pałeczkach jest mocny. Spalisz kwiaty. Listeczki fiołków można delikatnie myć pod wodą .Postaram się znaleźć filmik o myciu fiołków.

W tej chwili znalazłam to
Link nieaktywny usuwam/KaRo
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

to w takim razie jakie są srodki ochrony fiołków, mogę prosic o nazwy?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Violka33 kup sobie szkolny pędzelek do farb o miękkim włosiu naturalnym, nie syntetyk. Kup Actellic 500 EC, dorób dawkę 1 ml na 0,75 l wody. Maczanym w roztworze wody z actellickiem pędzelkiem najpierw wypędzluj wszystkie miejsca na fiołkach w których jest widoczny szkodnik a następnie zrób oprysk zamgławiający tak by na fiołkach powstała jakby mikrorosa (konieczny do użycia będzie zraszacz ciśnieniowy z maksymalnie skręcona dyszą), po 6 dniach powtórz identycznie zabieg. Chemia za każdym razem musi być dobrana od nowa więc tak przelicz dawkę actellicka na ilość wody by nie robić całego 0,75 l bo nie wykorzystasz tyle. Bez obaw jeśli chodzi o oprysk, myć się nie powinno pod wodą. :wink:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Czy to znaczy, że resztkę roztworu należy wyrzucić, bo się nie nadaje do przetrzymywania (i ponownego użycia za tydzień)?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

z tego co pamiętam to wlaśnie trzeba robić opryski na nowo ale poczekajmy aż wypowie się "właściciel" przepisu:)
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Tak za każdym razem świeży roztwór. Jeśli chodzi o mycie listków to ilu fiołkomaniaków tyle opinii. Jedni myją inni nie. Ostatnio czytałam na forum, że dziewczyny do mycia listków dodają kilka kropli Ludwika / nie innego płynu/.
badyl221
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 sty 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wymagania i kaprysy Fiołków afrykańskich.

Post »

Ja zakupiłem kubeczki 0,2 litra przezroczyste na wierzch nakrywam folią aluminiowa, robię dziurkę nalewam wody aby tylko trochę był w wodzie, mimo to ze dwa wydają się więdnąc, pokropiłem je wodą możne coś z nich będzie, myślę ze do wody można dodać jakiegoś środka grzybobójczego to nie będą gnić :D za jaki czas mogę się korzonków spodziewać
Awatar użytkownika
romix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 22 paź 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie - południe 6a/6b

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Jeden fiołek zawiązał sporo pąków kwiatowych, ale od prawie 2 tygodni (a niektóre sporo więcej) pozostają ze spuszczonymi głowami i nie rozwijają się do końca. Myślę sobie, że to przez brak słońca, ale może czegoś innego mu brak.
Stoi na parapecie wschodnim, temp. pokojowa, to jego pierwsze kwitnienie. Nazwy nie znam.
Obrazek
:wit
Więcej osiągniesz uśmiechem, niż wyrąbiesz mieczem (William Szekspir).
Pozdrawiam serdecznie, Romek. Zielono mi
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Sępolia - fiołek afrykański cz.3

Post »

Spokojnie niech dalej sobie stoi, u mnie tak stoi już 3 tydzień, można ewentualnie troszeczkę podlać nawozem słabym do kwitnących, ale jeśli to jego pierwsze kwitnienie to normalne. Mój też ma zwieszone łebki.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”