Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Te wypalone dziury są za duże , sporo chwastów się w nich wysieje.
Najlepsze w argo jest nacięcie na krzyż nożem.
Aga
kalisto1986
50p
50p
Posty: 58
Od: 1 wrz 2013, o 00:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja też najpierw rozkładam agro później sadze/sieje. Przy warzywach, gdzie wysiewam punktowo nacinam otwór na krzyż, a tam gdzie musi być typowy rządek, wycinam go w prostokącie. Owszem przy prostokącie trochę zielska wyrośnie, ale to już nie taka ilość co bez agro.
Awatar użytkownika
joggy
100p
100p
Posty: 144
Od: 20 kwie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: WWL

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Masz racje rób jak Ci pasuje. Można posiać i przykryć włókniną, można z nożem kroić, a można wypalić otwory. Duże 7 cm !to duże. Zawsze włosa w zupie znajdziecie. Każdy robi jak chce. Ja to zrobiłem żeby zobaczyć jak turkucie dają sobie radę. Jeszcze raz powiem na małą skalę wypalanie jest ekstra na hektary to się nie wypala nożykuje tylko kładzie jedna obok drugiej
W laptopie walnięty shift. Czasami brakuje ogonków i wielkich liter.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2599
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Właśnie kupiłam sobie agrotkaninę (94g)o szer.40cm i 60 cm.Z myślą żeby polożyć między rzędami pomidorów i papryk.Nakryłam pas ziemi przygotowany pod pomidory.Leżała tydzień.Potem odkryłam,okazało się,że chwasty pod nią rosły.Doszłam do wniosku,że tak naprawdę to może ograniczy wzrost chwastów ale nie do końca.
Z kolei czarną folią nakryłam miejsce pod cukinie i tam wszystkie chwasty zżółkły i giną.

Te chwaściory to chyba się na mnie uwzięły.Powyciągam wszystkie,wystarczy kilka dni i do tego deszcz i znowu busz.Jak w dżungli.
I zamiast siać to muszę od nowa szykować. ;:306
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Odświeżę temat .
Mam do wyboru agrotkanine 90 lub agrowłóknine 80 . Agrowłóknina jest tańsza około 20 groszy różnicy na metrze . Agro będzie stosowane w Kamczatce. Czy ktoś miał przypadki, że agrowłóknina po pół roku zaczęła się rwać i zaczęły przerastać chwasty . Jak długo u was leży agrowłóknina ?
doska_
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 7 cze 2012, o 16:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

U mnie agrowłóknina w truskawkach nie wytrzymała nawet jednego sezonu, agrotkaninę 90 miałam 5 lat.
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Agrowłókninę miałam drugi sezon i szykuję jeszcze na przyszły rok
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja agrowłókninę mam w malinach(między rzędami).Nie pamiętam już czy to pierwszy rok,czy drugi.W każdym razie zdała egzamin.Do tego trochę ograniczała parowanie i wysychanie malin.Były bez podlewania,a susza była u nas okropna.Maliny nie wypuszczały pod nią pędów.Ale nie wiem,jak długo jeszcze poleży ta agrowłóknina.Chwasty zdarzały sie na niej-w miejscach gdzie się nagarnęło trochę ziemi.Nie porwała się-mocno przytwierdzona do podłoża.Mam wąską,więc zdarza się na niej ziemia(podczas deszczu ,opryskuje).Więc owoce(maliny,które zdarzało się,że leżały na macie)-często były w piasku :? .

A agrotkaninę mam w truskawkach i wytrzymuje długo.Jakieś 5 lat pewnie.Nic jej nie jest i bardzo sobie chwalę.Jedyna wada,to taka,że się strzępi w miejscach cięcia.Ale i na to są sposoby :wink: .Owoce czyściutkie,bo agro mam w truskawkach szeroką i deszczówka nie opryskuje błotem :wink: .

Jeśli się planuje uprawę wieloletnią-bez zdejmowania (truskawki,maliny),to lepiej wydać więcej pieniędzy i efekt mieć na kilka lat.I z głowy rozkładanie.jeśli uprawa sezonowa(między pomidorami,itp),to można próbować taniej.Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Dzięki wszystkim za opinie.
Jolu ja potrzebuje na dwa lata .
Odnoszę wrażenie ,że jak się porządną włókninę kupi to poleży , a jak podróbę z chin to lipa ;:124 .
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Jola, też miałam czarną włókninę po jednej stronie rzędu w malinach (maliny I-szy rok). Ponieważ musiałam wkopać zaporę dla korzeni z grubej, kilkakrotnie złożonej folii, sciągnęłam włókninę teraz jesienią. Pod nią było kilka poskręcanych, wyrosniętych pędów. Jednak wyrastają, ale swięty spokój miałam z chwastami. Czarną włókninę dałam też między pomidory i w truskawki. W truskawki tylko w pierwszym roku, w następnym dam słomę.
Hafciarz, wytrzyma dwa lata, jeśli jej nie pokaleczysz zahaczając motyczką lub grabkami albo widłami, i porządnie przyszpiloną by nie zawadzić nogami i się nie potykać.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Gienia moja decyzja przeważa się na agrowłokninę . Potrzebuje około 4000 metrów szerokości 0,4 m.
Pytanie czym szpilować :
kupne kołki wychodzą drogo ,
plastikowe kołki do montażu styropianu pól ceny oryginalnych kołków montażowych
"U " wygięte z drutu 0,3 mm najtaniej .
Czym Wy montujecie agrowłoknine ?
Obecnie widzę na polu mnóstwo wysianych chwastów wielkości od 0,5 -1 cm . Mogę na to położyć agrowłóknine?. Nie mam siły ponownie tego dziabać . Wszystko powschodziło w przeciągu dwóch tygodni :evil: .
Jak reaguję agrowłóknina na kompost bo obsypałem krzaki dośc ostro około 1 kg humuso-komposto-obornikiem .
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

U mnie agrotkanina przymocowana jest właśnie takim wygiętym drutem w "U" - dużo tańsze od szpilek. W miejscach, gdzie miałam agrowłókninę po paru sezonach nadaje się do wymiany, tam gdzie jest agrotkanina - po paru sezonach praktycznie bez zmian. Prawda jest jednak taka, że sama po tych paru latach sukcesywnie usuwam ją całkowicie, bo moim zdaniem więcej robi szkody niż pożytku (mam i zostawię tylko na grządce z truskawkami). Przed chwastami chroni tylko na początku, potem jak z góry naniesie ziemi to i tak wyrastają na tym chwasty. Tylko tyle dobrze, że łatwo się plewi, bo nie są wrośnięte w glebę.
Co do pytania o przykrycie tych małych chwastów, to myślę, że to dobry pomysł ;:108. Ja w zeszłym roku jesienią zrobiłam tak ze sporym fragmentem trawnika, który na wiosnę chciałam przekształcić na rabatę kwiatową. Od jesieni do wiosny na przykrytej część trawnika trawa i chwasty obumarły i potem trzeba było już tylko przekopać.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Czarna agrowłóknina zastosowanie w uprawach warzyw

Post »

Ja miałam drut wygięty w "U", brzuszek tego "U" nie może być spiczasty bo Ci przetnie włókninę. Raczej szerszy niz węższy. Takie szpile tutaj kupuję gotowe po 100 szt. za grosze, tzn za 2 albo 3 dolce. Wbijam co jakiś 1 metr przy pomidorach, rzadziej przy malinach i truskawkach i na boki, gdy trzeba narzucam troszkę ziemi by wiatr nie podwiewał.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”