Liliowce - ( Hemerocallis ) FOTO relacje cz.12

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Waldemar S
200p
200p
Posty: 294
Od: 15 paź 2008, o 10:12
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.11

Post »

Tadeuszu !Nie ilość siewek świadczy o wyższości ale jakość tej jednej wybranej przez oceniających.
Adamian trafił w gusta oglądających i to się liczy.Musisz jeszcze dopracować swoje siewki.

Pozdrawiam,
Waldemar Sobolewski
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.11

Post »

Waldku witam serdecznie.Dawno Cię nie było na forum,tym bardziej się cieszymy że jesteś z nami.Twoja ocena naszych siewek zawsze będzie się liczyła.Pozdrawiam Tadeusz
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

Proszę zobaczyć jak starsza odmiana może dać piękne dzieci.Pierwsza i druga to siostrzane siewki krzyżówki

FORESTLACKE RAGAMUFFIN X OPEN SEASON

Obrazek

Obrazek
Siewka po GNASHING OF TEETH
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.11

Post »

tadeo pisze:
Grażyno nie ładnie tak być w Wojsławicach i nie pokazać się w naszym skromnym ;:222 ;:145 ;:98 towarzystwie.Kilka osób z arboretum pytało gdzie jesteś.
Tadeusz, ja byłam głównie w piątek.
W sobotę, w drodze powrotnej, wpadłam tylko na wykłady. Obiegłam szybko kiermasz, spotkałam Michała i nikogo więcej znajomego nie było. :(

Tadeusz, mnie najbardziej podobają się siewki Twojego autorstwa, a te ostatnie 'zębaki', to istne piękności.

mirzan, ja podejrzewam, że Ty sobie po prostu trochę z nas żartujesz w kwestii tej 'jaszczurki'.
Autor dał do zrozumienia, że to termin umowny, na własny użytek. A siewki tego typu nie są zbyt przydatne w dalszej hodowli, bo ta ich 'jaszczurkowata' cecha dotyczy elementów zewnętrznych i po rozwinięciu się kwiatów, nie jest widoczna. Nie ma także odzwierciedlenia w samym wyglądzie kwiatka.
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

No to Grażyno masz odpuszczone winy.Ja niestety mogłem być tylko w niedzielę bo miałem wystawę rybnicką lilii i wystawiałem swoje liliowce.Trudno było mi pogodzić to wszystko a jeszcze liliowce nie chciały kwitnąć.No ale to już za nami.Grażyno ale te wszystkie nowe siewki polskich hodowców pokazują że idziemy w dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

Tak się w życiu czasem układa, że nie może być tak, jak my chcemy. Ja żałuję, że nie mogłam być w niedzielę. Niestety nie widziałam na żywo siewek z bieżącego roku, ale to, co widzę na forumowych zdjęciach świadczy o szybkim rozwoju polskiej hodowli i właściwym kierunku prac-gratulacje.
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

Tadeuszu świetnie wyglądają te ząbki ;:138

W tym roku zaskoczył mnie Bold Paint, ponieważ też pokazał "uzębienie"
Obrazek Obrazek

i moja siewka - małe "mleczaki" ale może będzie lepiej, bo to pierwszy kwiat, który otworzył się po zimnej nocy.

Obrazek
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

Małgosiu to że pokazał zęby to tylko świadczy że warto te z Floyd cove zapylać zębatymi,zobacz mojego czerwonego po Open Season to ta sama sytuacja.to samo jest z moim dużym z żółtą falbaną po Sunset Strip,też oprócz falbany ma piękne ząbki.
liliales
50p
50p
Posty: 74
Od: 4 lip 2014, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

Mój najwyższy liliowiec w ogrodzie (to siewka) - pęd kwiatowy 116 cm (bez pąków), kwiaty o średnicy 15 cm (było zimno, więc może się to jeszcze zmienić). Za każdym razem, kiedy się rozwija zaskakuje - kwiaty nigdy nie są takie same i to mnie właśnie fascynuje ;:oj w liliowcach!
Zdjęcia - kwiat po zimnej nocy i kwiat po nocnej ulewie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

-- 14 lip 2015, o 00:03 --

Masz rację Tadeuszu, te liliowce od Floyda są płodne i dają niespodziewane rezultaty.

Pozdrawiam
Małgosia
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

To ja tak nieśmiało ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeśli mogę, to zapytam: czy przekwitnięte kwiaty usuwac? Do tej pory tak robię i chyba jest OK. Czy Waszym zdaniem coś im brakuje do szczęścia? ;:170
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
Mazowszanka09
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 lis 2009, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, pd. - wsch. Mazowsze

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

W moim ogrodzie (południowe krańce Mazowsza, blisko Lubelszczyzny) Night Embers ma w tym roku większość kwiatów pełnych, część jednak jest pojedynczych. Highland Lord miał dotychczas (w tym roku) tylko jeden kwiat o większej liczbie płatków niż 6, a inne pojedyncze; natomiast Lacy Dolly, Doublelicious, Jean Swann, Zlata Laguna i żółty z beżowym okiem od Ismeny mają wszystkie kwiaty pełne.
Pozdrawiam
Basia B
Awatar użytkownika
mateola
200p
200p
Posty: 226
Od: 20 kwie 2008, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bąków (opolskie)

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.11

Post »

tadeo pisze:Małgosiu to proszę napisać jaki nr wygrał.
Wszystkie Twoje siewki są cudne, same aniołki, ;:3 ale ja zakochałam się w kwiatku z numerem 41 (i nie ja jedna) :D
Ale ja też mam już własny dorobek :wink:
W moim ogrodzie właśnie otwierają się nieślubne dzieci Piano Man, jedno po drugim. I mimo, że raczej nie mają zębów, to emocje są niesssamowite!
Pozdrawiam - Małgosia
Awatar użytkownika
ELST_2008
50p
50p
Posty: 96
Od: 17 wrz 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Liliowce -Hemerocallis cz.12

Post »

Małgosiu! Pokaż te nieślubne dzieci Piano Men. Wyobrażam sobie jaki musi być ekscytujące oczekiwanie na własne krzyżówki. Ja swoje dopiero pielęgnuję ale jeszcze długa droga do ich kwitnienia. A już nie mogę się doczekać...co z nich wyrośnie. A jak przyjdzie pora na kwiat to dopiero będą emocje. A wtedy, jak mówi Tadeusz, jesteśmy "ugotowani" ! Póki co krzyżuję dalej... i podziwiam piękno każdego z nich.

Obrazek Obrazek
Siewka Emila i siewka Ismeny

Obrazek Obrazek
Ruby Spider i Mighty Highty Tighty

Obrazek Obrazek
Spidrer Walk i Mask Of Time

Obrazek Obrazek
Only Belive i Piano Men

Obrazek Obrazek
Primar Scream Forestlake Regamuffin

Obrazek Obrazek
Crazy Iwan Doug Warner

Obrazek Obrazek
Julia Nevmar i Francois Werhaert
EWA
Ironia życia leży w tym, że żyje się do przodu, a rozumie do tyłu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”