Rośliny kocicy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aconitum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1278
Od: 30 lip 2008, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

wątek roślinkowy cudny - szczególnie uważnie oglądam kaktusiki, które dopiero co zaczęłam zbierać
ale o zwierzakach czytałam z drżącym serduchem (niektórzy to zasłużyli na najgorsze :pogon)- ucałuj szybciutko ode mnie i mojej Draki całe towarzystwo, szczególnie Brysia.

Obrazek

ps. drakunia też przygarnięta, mieszkała z rodzeństwem przy budowie;) a teraz Pani na włościach :lol:
Anka
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Aconitum dla Ciebie ;:91 taki ogromny uśmiech za tę przygarniętą psinkę. A Brysiowi należy się wszystko co najlepsze po tym co go spotkało i niech tak właśnie ma.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Dziś dotarła do mnie nowa roślinka zakupiona na naszym forum:-). Jest bardzo okazała i nawet dotarła w całości.
Oto mój cissus rąbolistny - już mój, teraz muszę się nauczyć o niego dbać.

Obrazek

Tu roślinka, która przed przeprowadzką dwa lata temu była piękna, miała mnóstwo rozetek i obficie kwitła, a teraz dopiero odżywa, rano pamiętałam jak się nazywa, a teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć....koszmar jakiś.
Obrazek

I jeszcze hoja
Obrazek

A tej roślinki nie znam, może ktoś mi podpowie co to? Mój M kupił mikrusa kilka miesięcy temu, trochę już podrósł, ale był bez nazwy jak to w centrach handlowych.
Obrazek Obrazek
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 315
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

Rzeczywiście cissus bardzo ładny ,ciekawa jestem jak był zapakowany ,że dotarł w takim fajnym stanie jak ja bym coś tak dużego i nie poręcznego (wiszące gałązki) zapakowała to nie wiem czy warto by było go w ogóle otwierać.
Drugie co nazwy zapomniałaś to reo meksykańskie ,a to ostatnie wygląda mi na prześliczną peperomie :D
Zapraszam do moich roślinek
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Reo wygląda całkiem dobrze, odpocznie i na pewno znowu zakwitnie :D Cissus piękny :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Witaj Ewo, no pewnie, że to reo meksykańskie. Ależ ja mam czasami problem z tą pamięcią. Jak coś bardzo chcę sobie przypomnieć to tak właśnie to wygląda.
A co do peperomii to chyba masz rację, poszukam sobie przy okazji jaka to może być odmiana i jak się nią zajmować.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Anoli, reo wygląda okropnie w porównaniu do tego co było kiedyś. Ma jednego kwiatka, ale co to jest jeden kwiat. On miał kilka rozet obsypanych kwiatami, wyglądał jak papierowe cudo :roll: , ale mam nadzieję, że w końcu odżyje.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
3wa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 315
Od: 19 paź 2007, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post »

Z tym reo to Ci wierze na słowo .Bo zauważyłam u niego coś takiego ,że może przez jakiś czas pięknie rosnąć ,kwitnąć ,... a po jakimś czasie coś mu nie odpowiada i przestaje kwitnąć i trochę marnieje chociaż zajmujemy się nim tak jak wcześniej.Tak było u mnie mojej mamy (ten to już w ogóle przeszedł swój kryzys) i u koleżanki .
Zapraszam do moich roślinek
Pozdrawiam Ewa
Saraaa

Post »

Cissus bardzo ładny i dorodny :D dziwne że podróz ani troche go nie uszkodziła :P
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Poczta potraktowała przesyłkę wyjątkowo dobrze, na kartonie było oznaczone gdzie jest góra:-), dziwne, że pozwolili to napisać nadawcy bez dodatkowej opłaty - bo u mnie taki napis oznacza OSTROŻNIE i trzeba dopłacać do wysyłki.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Ewik
500p
500p
Posty: 570
Od: 29 lut 2008, o 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Post »

kocica pisze:
Posadziłam dziś jeszcze młode roślinki, które wypuściły korzonki. Mam od kilku lat taką dziwną - podobno paproć - po przeprowadzce zmarniała zupełnie, pozostała jej jedna żywa gałązka. Ale nie poddaję się i ciągle mam nadzieję, że wiosna będzie przełomem i odżyje. Może ktoś z Was wie jaka to odmiana?



Obrazek
Ewuś, ta roślinka to pellaea rotundifolia, po polsku też ślicznie się nazywa - ciemnotka okrągłolistna...
gdzieś przeczytałam, że ona rośnie w górach , więc potrzebuje mniej kwaśnej ziemi..
ja swoją po kupieniu przesadziłam w ziemię do paproci a jak się o tym dowiedziałam, to dałam jej wapno, takie z apteki...
i , odpukać , rosnie sobie...
podoba mi się bardzo...jest taka delikatna...
a Twoja ciemnotka jak się ma ?

serdeczności...
ewa
Kwiatuszki Ewy
Działeczka mojej Mamy i moja
Pamiętajcie o ogrodach przecież stamtąd przyszliście
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Widzisz Ewo, z tą ciemnotką to cała historia....Jak mieszkałam w Trójmieście to miałam dwie takie ciemnotki i nagle jedna mi zaczęła podupadać i to bardzo. Gdy myślałam, że ona już całkiem padła to wystawiłam ją jesienią do ogrodu i okazało się, że ciemnotka po zimie w ogrodzie mi odbiła i zaczęła pięknie rosnąć. Bardzo się zdziwiłam. A tu ostatnią gałązkę mojej ciemnotki pożarły mi koty :roll: , ale zamówiłam sobie nową i będę ją pielęgnowała według forumowych (Twoich zaleceń). Mi też się bardzo podoba kiedy jest taka rozrośnięta.
A dziś kilka widoczków ogólnych z moich zakątków z roślinami, a właściwie są to najnowsze nabytki.

Obrazek Obrazek Obrazek
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Widzę, że lubisz ładne doniczki :lol: jak ja. :wink: Też mam takie pękate.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”