Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Dałaś po oczach kolorami,o trawach nie pomyślałem że można z nasion :oops:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguś podziwiam Twój zapał do siania dla mnie to wyższa szkoła jazdy ;:108 zawsze zmarnuję siewki lub ziemiórki to zrobią za mnie :) Tyle nasion to szok ;:oj ja bedę tylko siała pomidory i ogórki nie mam ręki do siania. Wolę robić sadzonki z patyczków a i to w ogródku .Nasionka wolę dać synowej pod jej okiem rosną okazałe siewki, a ja potem tylko pikuje. Jarzyny dorodne miałaś i ich ogrom do pozazdroszczenia ;:108 .W moim ogródku tylko królują kwiaty niestety słoneczne rabatki zajęły królowe a pomidorki pójdą do donic to samo dalie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aleś nakupowała ;:oj I w dodatku Ci wyrośnie ;:192 Będzie roboty!


Miałem takiego hiacynta, zakwitł jesienią. Jak przysypało śniegiem to przekwitnął w marcu. Tego samego życzę krokusowi ;:224
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Mariusz a można, można, nawet dość wcześnie i wiosną mieć gotową doniczkę do sadzenia. Tylko nie w każdym sklepie są trawy :| Ale jak Ci się któraś podoba, a miałbyś nie dostać, to daj znać, podzielę się nasionkami :)

Jadzia ja kocham takie roślinkowe maluchy, ciągle mnie to zachwyca, że w takim maciupkim nasionku siedzi sobie roślinka i tylko czeka na trochę wody, słońca, ciepła i ziemi żeby urosnąć. Z takiego maleństwa może być trawa, kwiat, nawet drzewo, wystarczy mu stworzyć warunki i czekać. Lubię odkrywać, z jakimi wyjdzie liścieniami, jakie rozwinie pierwsze listki, jak duże urośnie.
I te pielgrzymki codzienne do doniczek, żeby podpatrzeć co już wschodzi :D
Za to zupełnie nie mam ręki do ukorzeniania czegokolwiek, nabyłam sobie mądrą księgę o sadzonkowaniu i popróbowałam, no niestety z marnym skutkiem.
Czy "królowe" to róże? :)

Tulapek no to chyba dobrze, że urośnie! Roboty trochę będzie, zwłaszcza wiosną, ale póki nie ma upałów to mi nie przeszkadza. To już pewnie ostatnia wiosna, kiedy mam aż tyle czasu na ogród. A wybierałam też tak, żeby mieć mniej pracy latem, np. między byliny i wysokie kwiaty posadzić niskie zadarniające, żeby chwaścior nie wychodził. Bo już mnie nie stać na kolejne ściółkowanie korą, jak to tak drogo wychodzi ;:oj I co roku trzeba jej dosypać.

-- 3 sty 2017, o 21:46 --

Haha, aż się wróciłam, żeby dopisać, jak mnie rozbawiło co napisałam. "Dopóki nie ma upałów" śmiesznie brzmi w połowie stycznia, tuż przed okresem poważniejszych mrozów ;:306 Tak się myśli o tej wiośnie, jakby już prawie była! ;:3
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

U mnie na plusie, także zdanie na miejscu ;:306 Raz 15 stopni było!
Najmniej roboty to z krzakami i trawami jest. A jak posadzisz kaktusy to w ogóle ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Witaj :wit . Nigdy nie siałam lobelii ale z tego co czytam to malizny i zobaczymy czy podołam ;:108 . Mam nadzieję, że chociaż kilka sadzonek dotrwa ;:224 . Zaszalałaś z nasionami , oj będzie się działo ;:138 . Gdzie Ty to pomieścisz ;:oj na parapetach ? Trzymam kciuki za te Twoje wysiewy . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Ależ będzie kwiatów :) Większość fioletowa - popieram. Masz już wizję jak obsadzić potager?
Ja właśnie szukam kwietnych inspiracji i ten wątek to dobre źródło! Tak mi brakuje zieleni i ogrodu, że już tydzień temu zaczęłam pojedyncze wysiewy. ;:3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Tulap pisze:U mnie na plusie, także zdanie na miejscu ;:306 Raz 15 stopni było!
Najmniej roboty to z krzakami i trawami jest. A jak posadzisz kaktusy to w ogóle ;:224
U mnie też na plusie, po śniegu mam już tylko kałuże :D Ale straszą mrozem! Może nawet pookrywam winorośle, hmm ;:173
Same krzaki i trawy to jak dla mnie za smutno. Lubię te fiolety. I lubię czarne kwiaty, czarny to nie kolor, ale będzie go na jednej rabacie sporo :tan No tak, i lubię ponoć najsmutniejsze kolory, tylko dla mnie one są piękne i eleganckie.

Ewelinka ja też ich jeszcze nie siałam, ale uzbroimy się w wykałaczkę do pikowania i damy radę :D
ewelkacha88 pisze: Zaszalałaś z nasionami , oj będzie się działo ;:138 . Gdzie Ty to pomieścisz ;:oj na parapetach ?
Część z parapetów poleci jak najszybciej pod folię, ale niektóre mają rosnąć na rozsadniku. Taki wiklinowy płotek kupiłam, cztery elementy po 1,3 metra, obiję go wkrótce folią, nasypiemy ziemi i zmontuję jakieś foliowe okrycie. Już miałam to mieć gotowe, ale jednak było za chłodno na prace w ogrodzie, poczekam na jakąś odwilż w lutym. W takiej ziemi workowanej nie będzie nasion chwastów i łatwiej będzie siewki opisać i upilnować.
Pewnie za dużo tych wszystkich roślin będzie, ale jak mi braknie miejsca to oddam w dobre ręce ;:333
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5929
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

No tak, i lubię ponoć najsmutniejsze kolory, tylko dla mnie one są piękne i eleganckie.
Nic nie mów ;:224 Czekam aż nikt mi dyktować barw nie będzie, zrobię coś na kształtu kąciku depresji w stylu zen ;:172
Wszystkie cebule, ostróżki, budleje, wisterie ...
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

MartisM pisze:Ależ będzie kwiatów :) Większość fioletowa - popieram. Masz już wizję jak obsadzić potager?
Ja właśnie szukam kwietnych inspiracji i ten wątek to dobre źródło! Tak mi brakuje zieleni i ogrodu, że już tydzień temu zaczęłam pojedyncze wysiewy. ;:3
Martuś czuję jakbym usłyszała wystrzał w boksie przedstartowym na torze :wink: Znaczy siejemy! :D
Mam już pomysły, ale nie wszystkie.
Przed wejściem chciałam zrobić kwietnik na wyższe kwiaty, rudbekie, kosmosy i lewkonie.
Na wejściu na pergoli będzie rosła asarina i kobea, nim powojniki posadzone jesienią się rozrosną to pierwszy rok coś zasłoni wejście i nie będzie łyso.
Na pierwszym kwietniku z aniołkiem chciałabym posadzić lawendy (zadołowałam je w donicach jesienią) i kocimiętkę na obwódkę, a w środku przetacznik, różowa niezapominajka, minikosmosy i dwa kolory tunbergii, żółtą i białą z czarnym oczkiem. Tunbergie pierwszy raz widziałam w Dreźnie na wycieczce jesienią i bardzo mi wpadły w oko. Do tego kilka pierwiosnków. Na ten pierwszy kwadrat mam zielone i fioletowe warzywa i zioła, a na drugi żółte i pomarańczowe. Obwódki z aksamitek, pomarańczowych bratków i niskich nagietków. Na tym drugim kwadracie dookoła ścieżek wsadziłam cebulki szafirków i inne drobne cebulowe, dosadzę jeszcze czerwoną lobelię. Na kwietniku już rosną tulipany.
Żeby zmieścić wszystkie warzywa muszę arbuzy i połowę kukurydzy przenieść w okolice foliaka :D Niby więcej miejsca, ale jak teraz tam chodzę i się przyglądam, to nie wiem jak się wszystko upchnie.

-- 3 sty 2017, o 22:16 --
Tulap pisze:
No tak, i lubię ponoć najsmutniejsze kolory, tylko dla mnie one są piękne i eleganckie.
Nic nie mów ;:224 Czekam aż nikt mi dyktować barw nie będzie, zrobię coś na kształtu kąciku depresji w stylu zen ;:172
Wszystkie cebule, ostróżki, budleje, wisterie ...
Kącik depresji :D Weź czasem zaproś!
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

O rany, naprawdę podziwiam, że można mieć takie wizje i plany, u mnie wszystko na żywioł. Wysiewałaś już asarinę? Ja miałam ją w tym roku, jest bardzo drobniutka i kobea może ją stłamsić.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga, własnie miałam napisać to samo co Anida :D Ja również Cię podziwiam, bo ja też w ogrodzie idę na żywioł :D W życiu nie miałam nic aż tak dokładnie zaplanowane w ogrodzie jak Ty - zawsze jakieś tylko luźne wizje - a w praktyce wychodziło różnie. Ale Ty widać, że pięknie to sobie zaplanowałaś ;:108

Trzymam kciuki, aby Twój wymarzony plan wyszedł tak jak sobie zaplanowałas ;:196
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguss85 pisze: Żeby zmieścić wszystkie warzywa muszę arbuzy i połowę kukurydzy przenieść w okolice foliaka :D Niby więcej miejsca, ale jak teraz tam chodzę i się przyglądam, to nie wiem jak się wszystko upchnie.
Jak się nie upchnie to ja chętnie przygarnę sadzonki :D Powodzenia z realizacją Twojej wizji. Teraz to ja już nie wiem jak mam wytrzymać do lata, bo pewnie efekty Twojej pracy będą powalające. Może wystartujesz w jakimś konkursie na najpiękniejszy ogród w naszej gminie? :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”