Juki, draceny i inne- odmładzanie,rozmnażanie cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
viedzma
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 sty 2012, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Czarodzieju ona stoi w podłożu typowym dla dracen i była ponad pół roku przesadzana :) ale ja popryskałam :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

viedzma pisze:Czarodzieju ona stoi w podłożu typowym dla dracen i była ponad pół roku przesadzana :) ale ja popryskałam :)
Wygląda na sam torf to podłoże. Podlej jeszcze ta chemią. :wink:
kasia_b1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 mar 2012, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Witam!

Dostałam jukkę "w spadku" od mojej mamy :-) Chciałabym ją odmłodzić, może odciąć pęd boczny - jednak z uwagi na to, że nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z jukką, prosiłabym bardziej doświadczonych forumowiczów o podpowiedź, co z nią zrobić :-)

Pozdrawiam,
Kasia

(post przeniosłam ze strony głównej, jako nowy forumowicz nie bardzo umiałam się na początku znaleźć...)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Potnij tak jak zaznaczyłem i poprzeglądaj ten temat i jeszcze jeden o takim samym tytule tam znajdziesz wszystko co dalej z tymi pinkami i czubkami.

Obrazek
kasia_b1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 mar 2012, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Dziękuję za pomoc !!! :-)
Kaan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 lut 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Czarodziej_ pisze:Potnij tak jak zaznaczyłem i poprzeglądaj ten temat i jeszcze jeden o takim samym tytule tam znajdziesz wszystko co dalej z tymi pinkami i czubkami.
Pytanie techniczne do Ciebie Czarodzieju.

Czy konieczne jest w tym przypadku cięcie głównego pinka na pół? Tzn. czy w ogóle konieczne jest jego cięcie. Oraz... czy można ściąć wszystkie czubki jednocześnie, mam tu wątpliwość ze względu na nagłe zatrzymanie procesu fotosyntezy. A może juka jest jakaś inna :roll: :D

Pytam bo mam analogiczna do tej sytuację, hmm powiedziałbym nawet że identyczną :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Kaan po to zaznaczyłem by pień główny przeciąć na pół bo juka ładniej wygląda jak rośnie na niższym pniu z niej kilka rozet liściowych. Każda sytuacja jest jednak do rozpatrzenia indywidualnie, zamieść zdjęcia to popatrzę. :wink:
karolina1623
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 cze 2011, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juka - spis linków, opisy problemów

Post »

Witam. Jakis czas temu na mojej juce opadly liscie ale po jakims czasie wyrosly na dole kolo pala, od korzenia. czy da sie cos zrobic zeby wyrosly jeszcze na tym palu?? Z gory dziekuje za pomoc:) Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Karolina
Kaan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 lut 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Już się robi Czarodzieju :)

Obrazek

Ziemia mokra bo świeżo po podlaniu, a kamyczki... bo jak pies przechodzi i majta ogonem to dużo potem zamiatania :lol:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juka - spis linków, opisy problemów

Post »

Jeśli pinek żyje to tak, obetnij go brzeszczotem poniżej miejsca z jakiego wybijały wcześniej na pniu rozety liściowe, zrób zdjęcie od góry i pokaż. Wskazane było by tez by zmienić doniczkę na większą. :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Kaan szkoda ją ciąć, oberwij z pni tylko te żółte pousychane pozostałości po liściach by powstał goły brązowy pień i tyle. Chyba że koniecznie chcesz to pozaznaczam jak ją pociąć. :wink:
Kaan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 lut 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Skoro nie ma konieczności to jestem daleki do ogałacania rośliny. Pousuwam zółte pozostałości. Dzięki za odpowiedz, tu i w innych tematach :D
Sylwiana
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 mar 2012, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Hejka. ja jestem tu nowa i szukam ratunku dla mojej malutkiej juki. rok temu dostalam taka malutka roslinke, wszystko bylo ok az do dzisiaj. Na podworku zrobilo sie cieplo(ok 20 stopni) wiec wystawilam ja na zewnatrz no i po paru godz. liscie zbielaly!!!!!! co mam zrobic by ja odratowac?????pomozcie prosze
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”