Wiejski eksperyment Pat

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Małgosiu, Pati chciałabym mieć mniej po to żeby może jeszcze raz spróbować czegoś nowego innego. I do tego wizerunku pasuje mi chałupa, którą Pati pokazała. Jak byłam trochę młodsza czas absorbowały mi dzieci (3) dom , praca (urzędnicza ale odpowiedzialna). Teraz mam inne wiadomości, doświadczenia a jakby jeszcze było mnie lat to szarpnęłabym się na taki dom z duszą. Nowe domy mnie zupełnie nie kręcą (nie wiem dlaczego?) chociaż są czystsze, mniej przy nich pracy, ale ... no właśnie wiecie o co mi chodzi. Pati piszesz o sobie jako matce dojrzałej (!) Nie żałuj, ze nie jesteś laska na pokaz głowę daje że pamiętać będą nie twój wygląd tylko Twoje ciepło, które im dajesz, Twoją tradycję zapamiętają a nie makijaż czy ufryzowaną główkę i wymalowane usteczka tylko ciepłą pierś do której je przytulasz jak im źle. Ja miałam piękną, zadbaną matkę (mam już starą nie dbającą o siebie kobietę) i utytą babcię, która mnie kochała przytulała, gotowała pyszne rzeczy i kryła przed mamą i kogo dzisiaj wspominam najcieplej - chyba wiecie! No wystarczy!!! Miłego weekendu! Niech miastowi szybko pojadą i nie będą zawadą ( rym cym cym)
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Patysiu - przepiękne zdjęcia pokazałaś, idę spać z ich wspomnieniem pod powiekami. Wiesz, Marysia ma rację w tym co napisała, a Ty - powinnaś kobieto książki pisać!
Dobranoc, moje kochane ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Gosiu deptam Ci po piętach :;230 Dobranoc !
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Marysiu, ale te stare domy też kiedyś były nowe i ktoś musiał w nie duszę tchnąć... chciałabym pożyć ze sto lat, bo może dożyłabym czasów, kiedy szkaradne 'kostki' z lat 60-tych staną się super trendy klimatycznym towarem :) Aczkolwiek rzeczywiście inaczej się mieszka czując nad sobą dosłownie i w przenośni balast dziejów...w moim domu w obecnym kształcie tak z 10 pokoleń swoje życie przeżyło i coś z nich w murach zostało: często chodząc po domu, zwłaszcza po niezamieszkanej części, widzę oczyma wyobraźni te wszystkie noworodki tu rodzone, umierających starców, krzątające się gospodynie - chyba dobrze im się tu mieszkało, bo nie czuję żadnych negatywnych emocji, a tylko skumulowaną przez dwa stulecia mądrość domową :wink:

Ech, sama widzę, że grafomania się ze mnie wylewa (to w kwestii pisania książek :wink: ), ale to przez tę pierwszą jesień w starym domu chyba.

Ewo, o domu będzie już za moment w nowym wątku: o tym z ostatnich stron nie wiem nic, bo to po prostu jeden z tych, które widzę po drodze na swojej spacerowej trasie, no a ten ze zdjęcia profilowego to nasza rodowa posiadłość :D

a w ramach słowa na niedzielę nasz wiejski kościół :wink: Architektonicznie nie jest powalający, ale ma wyjątkowo malowniczą lokalizację na wzgórzu nad wsią:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Piękne zdjęcie - nie wiem czy ładniejsze zdjęcia robisz czy ładniej piszesz i nie będę rozstrzygać tylko rób z tego użytek, bo chętnie tu przychodzę, a nie pisz
szkaradne 'kostki'
, bo ja mam kostkę w berecie jak nazwał to nasz architekt robią projekt przeróbek. Ja w naszą kostkę próbuję tchnąć swoją duszę - no szczególnie na parterze, bo na piętrze w każdym pokoju inna duszą a na poddaszu najmłodsze duszę urządzają przestrzeń :;230
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Marysiu, ja w takiej kostce i to bez beretu spędziłam pierwsze 30 lat życia i tyleż lat wakacji u swoich dziadków, którzy też w kostce mieszkali, więc to nie zarzut...bardziej zastanowienie, czy mimo nieciekawej bryły budynku jako takiej następne pokolenia będą się nią zachwycać, tak jak my starymi willami czy domami szachulcowymi :wink:

Dobra, rodzina wypędzona do kościoła ze zdjęcia, a ja idę zabawiać intelektualnie młodszą, bo potem w planie mamy robienie żołędziowych ludzików...będzie ostro, bo starsza to perfekcjonistka, jak jej coś nie wychodzi to jest darcie szat i włosów z głowy, a nie ma szans, żeby jej wyszedł z żołędzi różowy kucyk, tak jak planuje... :;230
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Cała matka :;230 :;230 Powinnaś to zrozumieć ;:224
Przyjęłam wytłumaczenie ;:196 Dla mnie liczyło się miejsce i to na co mnie było stać, a reszta to ja - ja tworzę atmosfer ę i można ją albo sp.. albo uskrzydlić - prawda - też to masz ;:167
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Pati coraz bardziej zachwycam się Waszym domem i otoczeniem. Lubię Małopolskę ale żal mi ,że nie można sobie tu pooglądać budynków z murem pruskim. U Ciebie widzę ,że zachwycające budowle na każdym kroku.
Ciekawa jestem jak wygląda centrum Twojego miasteczka.

ps. Powodzenia w robieniu kucyka z żołędzi- nadzieja umiera zawsze ostatnia :wink:
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Lwówek to śliczne miasteczko, byłam tam kiedyś z moim M., ale chyba jeszcze nie byliśmy wtedy małżeństwem (a więc... hmmm dawno temu) . Odwiedzailiśmy wtedy wakacyjnie rodzinę w Jeleniej Gorze i brat mojej mamy, który jest architektem zabrał nas właśnie do Lwówka, żeby nam to urocze miejsce pokazać.
Patysiu - nowy wątek tam rzeźbisz?
Awatar użytkownika
czar_na
1000p
1000p
Posty: 1245
Od: 17 kwie 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Wyguglowałam go i zachwyciłam się !
Piękna zabudowa - mam nadzieję ,że ktoś o nią dba.

http://www.villagreta.pl/obrazki/lwowek-slaski.jpg
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

czar_na pisze:Wyguglowałam go i zachwyciłam się !
Piękna zabudowa - mam nadzieję ,że ktoś o nią dba.

http://www.villagreta.pl/obrazki/lwowek-slaski.jpg
We Lwówku z tego co widzę dość dbają o centrum - generalnie to jedno z ładniejszych dolnośląskich miasteczek, jakie widziałam, a zobaczyłam wiele podczas 3-letnich poszukiwań domu :wink:

Z tym, ze my to nie ze Lwówka tylko kawałek dalej...więc nie mogę centrum pokazać, bo centrum to my :;230 W sensie, że nasza chałupa stoi przy głównej (lub lepiej rzec - jedynej) krzyżówce we wsi.

Małgosiu, tak rzeźbi się...w głowie, dziś zamiast sobie pisać rozrywkowo utknęłam w procedurach ochrony informacji korporacyjnych...ale i tak lubię swoją pracę, za możliwość zarabiania pieniędzy w piżamie :D

Miłego wieczoru, zawartość nowej paczki z Empiku woła do mnie, nie mogę dać jej czekać :wink:
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Zajrzałam...a tu refleksyjnie, "życiowo" :) I nie obeszło się również bez mojej osobistej refleksji, jako że jestem zdecydowanie bliżej "smugi cienia"...Mimo wszystko nie chciałabym być dużo młodsza...no, może z 10 lat :lol: i bardzo bliskie mi jest to, co piszesz - jeszcze raz od nowa się szarpać, gonić za czymś - nigdy w życiu! Czasem tylko mi szkoda, że tak późno zabrałam się za własny kawałek zielonej podłogi...
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski eksperyment Pat

Post »

Ewo Gajowa, ależ ja też 30 lat mniej chciałabym mieć do kupna takiego domu jak ma Pati , bo żeby go doprowadzić do stanu używalności trzeba mieć lata w zapasie,
Pati oj w końcu będziesz miała kury! Wbrew pozorom nie jest to taki duży dodatkowy obowiązek, ale trzeba mieć pomieszczenie, to jest podstawa! Parę worków ziemniaków, ospy (czyli zmielonego ziarna pszenicy, jęczmienia) trochę kukurydzy, a jak puścisz je wolno to raz dziennie dasz jeść resztą sobie same zorganizują)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”