Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Mam dwie papryki - Oda i Sweat Chocolate i jedno wiaderko 20 litrów. Można obie posadzić w jednym wiaderku czy będą miały za ciasno?
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ania co ta za system kroplowkowy? Jestem w szoku co to ludzie nie wymyśla, bosko ;:138
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Pomidory pod kroplówką ;:oj . Chcą czy nie - muszą rosnąć ;:136 . Brawo, Aniu!
Ja dziś obsadzam 3 kasty 60-cio litrowe na balkonie. To Twoja sprawka, że mi się zamaniło. Będą bakłażany, też mam swoje ładne sadzonki. Spróbuję też z arbuzem. Balkon - patelnia.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Dziękuję za odpowiedź Skoanna ! Biostymulator jakis zakupię, mikoryzę także.
Do jakiej wielkości skrzynki balkonowej te 3 szt Venus ? Chyba nie do takiej zwyklej na kwiaty, bo takie wydają się za płytkie ?
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Melduję się. :wit Dzisiaj doczytałam do 30-stej strony i nie chcę, żeby wątek mi umknął.
Super temat Aniu. ;:215
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

almera do takiej na kwiaty :D tyle, że najlepsza jest taka ze zbiornikiem pod spodem, bo taką zwykłą trzeba podlewać kilka razy dziennie w upały. Płytkość jest tu jedynie problemem związanym z ewentualnymi wiatrami. Trzeba wtedy krzaczki zabezpieczyć by ich nie wykiprowało. Venuski rosną tak do ok. 20cm. Skrzynka wystarcza ;:108

grażka :wit miłej lektury.

anida super. Ja już też wysadziłam prawie wszystkie do donic. A arbuza jakiego wybrałaś?

werutka system rodem z pinteresta, takie patenty to najczęściej na rosyjskich stronkach są. Oni są niebywale pomysłowi w tym temacie. Ej, też już ładnie wszystko u Ciebie wygląda ;:196

Grech zależy jakie fi tej doniczki. A, to wiaderko, czyli wyższe niż szersze. To będzie im za ciasno. Ogólnie po 10l starczyło by każdej ale pod warunkiem że miały by miejsce by nie konkurować ze sobą o światło. A w wiaderku jak Ci się rozrosną, a jedna będzie większa, wyższa z natury, to druga może mieć pod górkę.

Balkonowy warzywnik troszkę samotny, bo ja prawie cały czas spędzam na zalesiu. Dostawiamy tam kolejne pojemniki. I wysadzam nadwyżki pomidorowo-paprykowe. Foto relacja już wkrótce.
Tymczasem na tarasie zamieszkały pszczoły.
Zrobiły sobie gniazdo w jednej ze skrzynek. Pszczółki nazywają się porobnice włochatki i są super pożyteczne i bardzo łagodne :tan bardzo się cieszę z ich towarzystwa. Tylko strasznie trudno zrobić im dobrą fotkę, bo są bardzo ruchliwe i płochliwe. Jak mi się uda to zamieszczę.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, wysiałam po 2 nasionka bingo i złoto wolicy, ale na razie nie wschodzą.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
bastis
200p
200p
Posty: 242
Od: 19 paź 2015, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu pomysł z nawanianiem rewelka ;:63
Czy w 60 litrowej kaście zmieszczą się 3 dwarfy, nie będzie im ciasno? I czy je regulujesz czy puszczasz na żywioł?
Pozdrawiam
Ula
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, z przyjemnością oglądam Twój taras i czytam Twoje porady i bloga, ale masz na mnie bardzo zły wpływ :wink: dzisiaj w niewinnym sklepie z kosmetykami kątem oka dojrzałam nasiona żółtej fasolki szparagowej karłowej i przypomniały mi się zdjęcia Twojej skrzynkowej Mascotte i to, jaka byłaś zadowolona z tej uprawy... no i kupiłam sobie paczuszkę i teraz się głowię, gdzie ja to posadzę ;:306
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Anida Moje arbuziątka wyglądają tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Największy to Srebrnyj Krasawiec, mniejszy to Black Tail Montain, a te mini-mini są z nasion od forumki opisane jako arbuz miniaturowy :D Dwa pierwsze pójdą na zalesie razem z OrangeloxRosario, Sybirskimi Ogniami. Na tarasie zostanie miniaturka i Mini Love, choć ten ostatni jakiś koślawy troszkę. No nic zobaczymy jak będą wyglądały kolejne listki.
Obrazek


Ula zmieszczą się. Nie, nie reguluję Dwarfów. Zdażyło mi się uczknąć wilka na dodatkową sadzonkę jesienną, ale raczej nic im nie ucinam ;:108
Część już w donicach
Obrazek a część czeka aż zwolnią się skrzynki w których jest sałata.Właśnie zmoczył mi je deszcz, po czym wylazło słońce :evil:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marto u osób jak my patrzenie kątem oka jest wysoce rozwinięte i mocno monotematyczne. ;:306 A fasolkę w skrzynkę ;:215 Dasz radę
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, pszczół Ci zazdroszczę, ale pozytywnie ;:oj I gratuluję przychówku takiego ;:63

W tym roku to juz za późno, ale za rok zainwestuję w te specjalne donice z nawadnianiem. Zacznę kupować je wcześniej, może nawet juz latem żeby koszty rozłożyć :lol: Czy na balkon takie 10 litrowe wystarczą na odmiany koktajlowe ( wysokie i niskie) ? I tak bedę te wysokie ogławiać.

Ciekawa jestem Twojej relacji z zalesia :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Powoli czas sprzątać duże skrzynie z nowalijek. Sałata i szczypior już do zbioru. W to miejsce pójdą chyba brukselki, sama nie wiem. Nie mam gdzie ich wysadzić. Skrzynia robi się obstawiona donicami :;230 na razie to nie problem, ale jak to wszystko strzeli w górę... To w niej właśnie mieszkają pszczoły. Porobnica Włochatka nie tworzy wielkiej populacji. W jednym gnieździe wykluwa się w sezonie ok. 30 osobników, więc jak raz na taras :D
Obrazek
Wszędzie coś kwitnie więc jedzenia im nie braknie.
Obrazek
Balkonowe pomidorkasy z tych wiekszych juz posadzone tutaj zdechlaki Cream Sausage, Teton de Venus w towarzystwie Penduliny Orange i Garden Pearl.
Obrazek
Wczoraj wysadziłam do zupełnie przypadkowej donicy jarmuże w dwóch kolorach i pak-choi baby. Reszta pójdzie na zalesie
Obrazek
Okra. Jedyna jaka wygląda przyzwoicie. Najpóźniej siana. Już wiem że sianie okry w marcu nie ma najmniejszego sensu. Więcej tak nie zrobię.
Obrazek
Iza wystarczą. 10l wystarczy tak naprawdę każdemu pomidorowi jeśli będzie regularnie podlewany i nawożony. Tylko wygoda takiej uprawy jest dyskusyjna. Trzeba wciąż monitorowac funkcje życiowe ;:306
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Relacja świetna ;:108 Fajne te jarmuże i okra mi się tez podoba, jest smaczna. Tyle masz różności, że ani pszczołom ani Wam się nie znudzi. Z tymi 10 litrówkami to jeszcze musze przemysleć, ale takie właśnie byłyby rozmiarowo najlepsze na mój wąski balkon. Miałam pomidory w mniejszych w zeszłym sezonie. W tym tez będą niektóre mniejsze. Fakt, podlewanie i dozowanie nawozu jest upierdliwe. Dlatego sprawa wymaga przemyslenia i może nowych zakupów ;:224
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”