Jagoda kamczacka cz. 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Na mój gust to trzy lata na pewno mają,może więcej.
Moje trzyletnie były mniejsze.
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
Gryfica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 2 mar 2012, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Mazowiecki

Re: Jagoda kamczacka

Post »

bendkos pisze: http://imageshack.us/gal.php?id=qpSlkt7t0dvd0t7Omd3W06g
Dodam że gdy jeden z krzaczków był mały i dosiadły go te "potwory" to usechł dosłownie objadły do z liści a reszta kruszy skruszyła się w palcach.
Moje 2 jagody zaczynają mieć takie same objawy jak te bendkosa nie wiem czym je pryskać, proszę podpowiedzcie coś...chlip, chlip żal krzaczków...
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 554
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Mam kamczatkę od wielu lat (od 10 na pewno może więcej)tu zdjęcie z ubiegłego roku Obrazek podczas kwitnienia ,kupowana od Krzewińskich ale jeszcze bezodmianowo .Można zdecydowanie odróżnić 4 odmiany różnią się wyglądem krzaków ,owoców , smakiem i okresem plonowania .Sądząc po tym co przeczytałam i moich obserwacjach Duet jest późniejszy ,bardziej słodki i nie opada.Karina jest wcześniejsza (choć nie wiem czy naj wcześniejsza) zdecydowanie bardziej kwaśna i opada .Patrząc na Wasze zdjęcia jeszcze raz napiszę nie spieszcie się tak ze zbiorem ,szczególnie Duetu ,dojrzała jagoda smakuje naprawdę super.Mam to szczęście że mojej jagody nie pryskałam nigdy niczym po prostu nic się jej nie czepia. To zbierane dziś Obrazek
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Pozazdrościć. Piękne krzaczory
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Jagoda kamczacka

Post »

kamma piękne są Twoje krzewy, ja mam je z tego samego źródła :) ale kieeedyyy mi takie urosną..Napisz mi prosze w jakich odległościach rosną, ja mam co 1,2 metra-pewnie porzyciasno ale korzystałam z jakichś porad odnośnie sadzenia kamczatki i pisano że co 1-1,5 metra...hmm
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 554
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Kamczatka ma duże przyrosty ,jeśli pasuje jej miejsce choć nie wiem od czego to zależy ja nie nawożę . U mnie odstępy coś koło metra bo miały być takie krzewy jak czarna porzeczka ,są zdecydowanie większe i mam za gęsto ,już je przecinałam choć to nie wiele daje bo krzaki zagęściły się jeszcze bardziej
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Ja zrobiłem co 1,5m mam nadzieję, że będzie dobrze
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
roza7586
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 14 kwie 2012, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jagoda kamczacka

Post »

kamma pisze:Mam kamczatkę od wielu lat (od 10 na pewno może więcej)tu zdjęcie z ubiegłego roku Obrazek podczas kwitnienia ,kupowana od Krzewińskich ale jeszcze bezodmianowo .Można zdecydowanie odróżnić 4 odmiany różnią się wyglądem krzaków ,owoców , smakiem i okresem plonowania .Sądząc po tym co przeczytałam i moich obserwacjach Duet jest późniejszy ,bardziej słodki i nie opada.Karina jest wcześniejsza (choć nie wiem czy naj wcześniejsza) zdecydowanie bardziej kwaśna i opada .Patrząc na Wasze zdjęcia jeszcze raz napiszę nie spieszcie się tak ze zbiorem ,szczególnie Duetu ,dojrzała jagoda smakuje naprawdę super.Mam to szczęście że mojej jagody nie pryskałam nigdy niczym po prostu nic się jej nie czepia. To zbierane dziś Obrazek
Piękne krzaczki kiedy moje tak urosną :?:
"Rodziłam się płacząc gdy wszyscy się śmiali - umrę więc śmiejąc się gdy wszyscy będą płakali"
leeloo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 cze 2012, o 01:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka- poczatek hodowli

Post »

Poczytałam forum i opinie po internecie jako, ze przygotowuje sie do zakupu kilku krzaczkow..

No i wlasnie taki mały problem
Patrzac po allegro niesamowitym wzieciem ciesza sie odmiany rosyjskie, ktore jednak slyszalam iz bywaja kwasnawe i sa juz smaczniejsze, nowsze odmiany.
Polecane szkolki to Brzezna i Krzewisncy, u ktorych jednak nie widze odmian lub chwilowo brak, plus Krzewinski przesyłka 35 pln.. chyba nie dla mnie te frykasy, na allego znalazlam krzaczki od wspominanych juz tu gdzies Borysławic

Zdecydowałam sie na jagode odmiany Duet - czy powinnam dodac inna odmiane jako zapylacz? jakie inne smaczne odmiany mozecie polecic? tylko Atut? Na 6 krzakow owcujacych Duet, wystarczy 1 zapylacz? Przeczytałam, ze bedzie odpowiedni Atut lub czelabińska i wołoszczebnicka. Jak pownien rozkladac sie stosunek do roslin owocujacych i zapylajacych?
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Witam
Co może być przyczyną tego że liśćie jagody kamczackiej czarnieją?
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Teraz to będzie wczesna jesień.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Ogrodnik88 pisze:Witam
Co może być przyczyną tego że liśćie jagody kamczackiej czarnieją?
A nie masz czegoś nad nią co może mieć mszyce?
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Czy ma ktoś odmianę "Brązowa", " Czarna" oraz "Wojtek" jak smakują owoce? Czy są faktycznie słodkie?
Pozdrawiam. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”