Begonie z nasion cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Amarylis - ale dałaś po oczach - piękne sadzonki ;:138 ;:138 ;:138
Moje malutkie jeszcze:

Obrazek

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Begonie z nasion

Post »

O jejciu amarylis384 piękna rozsada. Aż nie można się nadziwić, że z takich mikrusów jednak coś wyrośnie. Swoje siałam na początku lutego więc daleko mi do Twoich. Ale jest nadzieja. Dziękuję ;:180
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Begonie z nasion

Post »

Begonie dziękują za pochwały ;:196 Ania Twoje begonki też ładnie urosły,a niecierpki piękne "pod sznurek".
Pozdrawiam :wit
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Moje po przepikowaniu jakby przypomniały sobie,że mają rosnąć i ciut większe.
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Begonie z nasion

Post »

hymmmmm , moje begonie były siane 17.01 ale w porównaniu do waszych to maleńkie takie ,że ho ho Ogólnie moje siewki w tym roku jakieś marne , lobelia, petunie ;:110 ;:110 ;:110 ;:98 ;:98

Obrazek
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Asiu przepikuj te begonki to się trochę wzmocnią. Ja pikowałam jak były takie maleńkie i potem zaraz szybko się wzięły. Ogólnie nie jest dobry rok na rozsady. Mało słońca i to jest główny problem.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

Dzień dobry wszystkim użytkownikom tego forum. Jestem tu zupełnie nowa. Czytam was namiętnie od dawna i wiele się nauczyłam. W tym roku, dzięki wam, pierwszy raz wysiałam begonię stałe kwitnącą. Było to w połowie grudnia. Efekt mnie zaskoczył. Nauczę się dodawać zdjęcia, to pochwalę się efektem.
:tan
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonie z nasion

Post »

otojolka ;:138

Czekamy za fotki :)

Moje jeszcze maleńkie ale już bez lupy widać listek właściwy ;:215
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

Małgosiu moje są już duże. W doniczkach 6 cm. Przyznaję, że je doświetlałam żarówką ledową. Mam nadzieję, że szybko ogarnę wstawianie zdjęć mimo, że mam trzech synów, więc dostęp do komputera graniczy z cudem. :(
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

Porobiłam już zdjęcia moim begoniom i nawet zalogowałam się w fotosiku. Co dalej nie wiem. Jutro z ciężkim bólem zmuszę synów, by mi pokazali co z tym dalej. Moja faworytka ma już osiem listków właściwych. Maleńkie są jeszcze, ale są. Strasznie dużo ich zmarnowałam. Najpierw miałam ziemiórki i pikowałam w fazie liścieni. Wybrałam sto. Niestety na takie drobinki w pokoju z kominkiem jest zbyt ciepło i zaczęły się robić takie papierowe. Padła połowa. Teraz mam pięćdziesiąt ale pięknych roślinek. Uczę się na błędach. :uszy
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Begonie z nasion

Post »

Tylko pięćdziesiąt ? ;:oj ?
Ech.... zapomniałam, że siejąc takie nasionka może się trochę sypnąć ;:306 ale efekt w ogrodzie będzie fantastyczny.
Ja swoje też doświetlam odrobinę ale późno siałam. Mam nadzieję, że teraz nadrobią zaległości.

A synów dopilnuj żeby pomogli ze zdjęciami. Jak już raz to zrobisz sama to problemów nie będzie.
Ja dodawałam zdjęcia bez logowania ale fotosik jest trochę humorzasty i nie zawsze chce współpracować.

Trzymam kciuki żeby jak najszybciej zdjęcia do nas trafiły ;:215
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Begonie z nasion

Post »

Małgosiu. Begonie to raczej nie pójdą do ogrodu tylko na schody wejściowe do domu. Myślę, że po trzy do doniczki wystarczy. Dziesięć szykuję dla mojej babci na cmentarz, bo ona ma ponad osiemdziesiąt lat i już nie bardzo może. Ja nie mam zbyt wiele miejsca w ogrodzie, tylko podjazd i około 50 metrów kwadratowych ogródka a tam pomidory, truskawki, cebulowe i jedna śliwka na środku. Mam jeszcze południowy balkon 7m a tam królują petunie i karłowe pomidory. Pewnie też kilka begonek wrzucę w jakieś kompozycje. Mam jeszcze trochę ukorzenionych begonii Dragon. To też jakaś krzyżówka stale kwitnących, ale o wiele większe i nasiona nie są dostępne, za to wszystkie sadzonki się przyjmują.

-- 16 mar 2015, o 09:34 --

Tak trzeźwo patrząc to jednak te begonie bardzo długo rosną. Wydaje mi się, że grudzień to dobry termin wysiewu. Zresztą tak było na opakowaniu i tak zrobiłam. Teraz już mnie cieszą, ale mnie wkurzały.
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Begonie z nasion

Post »

Dawno nie zaglądałam na FO, ale w związku z tym, że moje begonie odrosły trochę od ziemi wstawiam ich zdjęcia. Od momentu pikowania, rosną jak szalone :tan
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Bogusia
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”