Aprilkowy las cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

April pisze:Obrazek]
Jolu, a cóż to za piękność, jak jej na imię?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Różany szał u Ciebie :D
Czytam o sowach - jeszcze nie słyszałam, żeby się u kogoś w ogrodzie zadomowiły ;:oj Super - możesz podziwiać na żywo te piękne ptaki :D
Cisy pochorują ten sezon, ale za rok pięknie rusza. U mnie też tak było z większymi okazami, ale żaden nie wypadł - cisy, nawet te wielkie, dość dobrze znoszą zmianę ogrodu. Ja ostatnio przenosiłam wielkiego cisa Elegantissima. Nowe przyrosty oklapły, ale nie martwię się tym - wiem, że będzie żył.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Zuza to przecież popularna Eden Rose. Mam trzy sztuki od wewnętrznej strony koła wypoczynkowego. Jest ciut wyższa od Leosiów i super razem wyglądają. W tym roku ma znacznie sztywniejsze pędy i jestem z niej baaaaardzo zadowolona. W zeszłym roku się pokładała, bo była nówką. A teraz szał kwitnienia i w królewskiej pozie. Polecam


Obrazek Obrazek

Alania róże zaczęły fantastycznie kwitnąć. W zeszłym roku były jeszcze za młode ale teraz to już faktycznie cieszą oko.
Z cisami masz rację. Bardzo się bałam. Posadziłam 22 ogromne okazy w tym roku. Większość potraciła sporo igieł ale widzę że przyrosty szybko zapełniają luki. Jeszcze ich nie cięłam, czekam aż się zadomowią. Fajnie że mnie pocieszyłaś. Mam nadzieję że przetrwają zimę.
Dla ciebie New Dawn, jeden z nielicznych kwiatów bo różę pochłonęły ramblery i nie ma sił się przebić :;230

Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu jestem w wielkim szoku, że tak Ci roślinki rosną w towarzystwie wielkich drzew. Sosny nie zabierają całej wody hortensjom? :shock: U mnie wystarczyło, że sąsiad miał ogromne drzewa i w promieniu kilku metrów wszystko marnie rosło i ciągle pić chciało.
Na różach to ja się kompletnie nie znam, ale widać, ze Twoje zdrowe są. A ten niebieski maluch w doniczce tak mnie zachwycił, że łamać się zaczynam...
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu, może i popularna, ale ja do ogrodu świadomie róże zaprosiłam dopiero w tym roku, więc nie jestem jeszcze obeznana z ich kwiatami. Ale dobrze że to Edenka, bo mam też jedną i powolutku szykuje się do wkitnienia ;:108 Mam nadzieję że będzie zgodna odmianowo, bo śliczna ;:167
U mnie zaczyna się wyciągać ku górze w stosunku do innych maluchów, więc chyba trzeba pomyśleć o jakieś podporze ;:224
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu mogłabym zamieszkać w kąciku Twojego ogrodu, tak ze trzy dni. ;:31 Eden Rose zjawiskowa, ;:oj bałam się jej, pewnie niepotrzebnie. ;:218
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Piękne masz te Edeny ;:138
Daję sobie spokój z tą różą, widać nie pasuje jej mój ogród. Znów zaczęła chorować tak jak samo jak w ubiegłym roku. Zamierają jej pędy. Nie skutkują opryski, więc użyję skutecznego środka zwanego łopatą. Podziwiać będę ją u Ciebie, no i mam jedną w drodze do pracy ;:306
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

No teraz to dopiero dały czadu. Szkoda, że nie odrobinę wcześniej. Edenki zjawiskowe. U mnie to jedna z lepszych odmian.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Ja też jestem w szoku , u mnie mniej drzew, a tak pięknie nie jest ;:145 . Jolu masz ucywilizowany, okiełznany i pięknie kwitnący las, pięknie ;:215
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

:wit
No kochana, to dopiero wspaniałe różane widoki pokazałaś ;:oj
Cudownie Ci się królewny porozwijały - różanka wygląda zachwycająco :heja
Rób koniecznie dużo fotek, bo to wspaniały okres !
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Cisy przezimują bez problemu. Ja te przesadzane ciacham zawsze, żeby się wzmocniły :D
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Aprilku ale u ciebie Edenki dają czadu ;:oj moja Edenka malutka i słabo się rozrasta ;:174
Nigdy bym nie pomyślała że tak pięknie potrafią zadomowić się róże w lesie ,ty masz chyba zaczarowany las ;:173
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolka, choć często bywam, to niestety za często nie piszę, bo wciąż tego czasu jakby za mało, ale jestem ;:108 i podziwiam, róże kwitną Ci przepięknie, zdjęcia perspektywiczne cudo, patrząc na nie wierzyć się nie chce, że róże tak dzielnie dają sobie radę w towarzystwie tak wysokich drzew, a jednak one im nie straszne. Bardzo ładnie to wszystko skomponowałaś, sowy super, a kociak boski, czytałam, że myślisz o towarzystwie dla niego, ekstra :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”