Uprawa melonów cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1108
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Na moje oko to Seledyn, jeszcze niedojrzały. Jak będzie dojrzewał to zmieni kolor na żółty. A liście zjada pewnie mączniak.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Obrazek

Ktoś doradzi co to mi tu się dzieje z moimi melonami?
Poohaty700
50p
50p
Posty: 81
Od: 11 sty 2018, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Niepotrzebnie panikowałem z pytaniami kiedy melon jest dojrzały. Faktycznie nie ma z tym problemu, żeby rozpoznać.
Pachnie niesamowicie i po lekkim ruszeniu ogonek sam odpada.

Melon Emir.

Największy 1,3kg, ale zeżarty zanim zdążyłem zrobić zdjęcie.
W smaku pyszny, bardzo soczysty, słodziutki.

Poniżej nr 2 pod względem wielkości.
Obrazek

Po przekrojeniu wygląda tak. (to nie ta sama sztuka co na pierwszym zdjęciu)
Obrazek

Na przyszły rok na pewno zostają, oraz dodam inną odmianę.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

3emfipa pisze:
Igala pisze:Moje 3 Malaga F1 aromatyczne, soczyste i totalnie nie słodkie... ;:oj dlaczego?

Kilka dni przed zbiorem wskazane nie podlewać, wtedy nabierają cukru :-)
Weszłam tu, aby napisać o tym samym.

U mnie Malaga F1 jest zupełnie niesłodka. Pachnie, ma piękny kolorek, owoce są soczyste, ale nie są w ogóle słodkie, a nawet takie bezsmakowe :roll:
Tak piszą, aby kilka dni przed zbiorem nie podlewać, ale ja swoje podlewałam tylko jak były małe, a potem dostawały tylko tyle wody ile spadło z deszczem. Ciągle jest susza i chyba że 2 tygodnie już nie padało, więc u mnie to na pewno nie jest kwestia podlewania.
Specjalnie kupiłam tę odmianę, bo liczyłam na to, że jak jest F1, to będzie wyjątkowo smaczna, a tu lipa. Zebrałam już 4 owoce i jeszcze 5 rośnie na krzaku, ale w ogóle nie cieszę się na myśl o zjedzeniu ich.
Kompletna porażka z tą odmianą :|
ewamaria
100p
100p
Posty: 129
Od: 9 sie 2012, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

U mnie była taka susza, że wszystko było codziennie podlewane, melony również, i to obficie. Tak samo w ub.r. Malagę i Emira mam od 3 lat. Zawsze się udawały, są nadal na poletku. Obydwie odmiany smaczne, ale Malaga dużo bardziej mi odpowiada, słodziutka, soczysta, pyszna! Nie wiem dlaczego u Ciebie jest bez smaku. Może rośnie w cieniu. U mnie melony są jak na patelni, cały dzień na słońcu.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Moje też rosną na patelni, nawożone obornikiem, nasiona kupiłam od PNOS. Nie wiem czemu tak wyszło, ale skutecznie mnie to zniechęciło od kolejnej próby uprawy tej odmiany. Odmiana całkiem plenna, bo owoców dużo, tylko szkoda, że ten smak taki kiepski.

Moją ulubioną odmianą jest Delice de la Table, bardzo słodki, bardzo plenny i piękny melon, ale nie mam już swoich nasion, a oryginalnych nigdzie dostać nie mogę :( Na pewno będę ich szukać na przyszły sezon.
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Obrazek
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

póki co najlepiej plonującymi odmianami są Emir, Edonis i Seledyn. Najsmaczeniejsza to Eden's Gem (małe owoce ale BARDZO smaczne i dość sporo na roślinę).
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4330
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Sezon melonowy u mnie, powoli ma się ku końcowi, ostatnia szóstka owoców jeszcze rośnie na krzaczkach. Nie były niczym pryskane :D
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

U mnie też już po melonach, nie wszystkie mi smakowały. Za najlepszego ze swoich czterech uznałem Charentais.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

A ja nadal zbieram. Jeszcze sporo w polu. Ale to dlatego że mam bardzo duży rozstrzał odmian i później zasadzone.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Najpewniej wczoraj zerwałem ostatniego melona. Jeszcze sprawdzę wszystko jeszcze raz ale to chyba koniec u mnie.
kupniulaUK
200p
200p
Posty: 288
Od: 14 lut 2018, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Ok, teraz już definitywnie ostatnie melony zeszły z pola :D Kilka Piel De Sapo które uważałem za stratę miejsca i czasu okazało się świetne! Wytrzymały chłody (owoce) i są idealne w smaku właśnie teraz! Nie za słodkie i nie za wodniste! Na pewno spróbuję w przyszłym roku!
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”