Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, sadziłaś kalarepe w donicach/skrzyniach ? Mi urosło w ubiegłym roku chyba 3 szt w balkonowych skrzynkach, ale reszta już nie- nie zawiązały głowek. Może było im za ciasno ? Nie wiem , co mogło byc przyczyną ... teraz mam wysadzone kilka do dwóch skrzyń , ale zastanawiam się, czy nie za gęsto i czy coś z tego będzie ... Jeszcze moge przesadzić.
Mam problem także z rzodkiewka. Jak miałam ogródek, zawsze wysrastała super. w donicy jeszcze mi sie nie udało. Szukam przyczyny, czytam, ale juz samam nie wiem, co robię źle. Jedni piszą,że siac na 1 cm, inni,że to za płytko i trzeba 2-3 cm.
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Efkakam
200p
200p
Posty: 308
Od: 24 lut 2018, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Hodujesz chyba wszystkie warzywa świata :D W lecie na pewno cała rodzina ma na maxa zróżnicowaną dietę :)
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Aniu, do 80-litrowej kasty 2 arbuzy bingo mogę dać?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

almera kalarepkę miałam. Była różna, jedna ładna druga, taka sobie. Rosła dość gęsto w zasadzie. Bardzo mi ją wpylał tantniś czy bielinek. Motyl jakiś w każdym razie, poza tym jakoś nie ma chętnych na nią, więc zrezygnowałam.
Rzodkiewka też u mnie bywała różna. Jednego roku zebrałam same liście :;230 za ciepło było. Innego część była nieznośnie ostra :roll: W tym roku darowałam ją sobie na rzecz wczesnych sałat.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Efkakam o tak ;:108 różnorodność musi być, 4 osobowa rodzina roślinożerców przejada spore ilości wszelkiego zielska ;:224

anida możesz spokojnie. Tyle, że tak jak w przypadku pomidorów im mniejszy pojemnik tym więcej monitorowania w temacie nawodnienia i nawożenia.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ok, dzięki. Nawożę tylko naturalnymi nawozami, kompost, obornik, mączka rogowa, gnojówki. Najwyżej będzie gorzej z plonowaniem. W ubiegłym roku teź tak robiłam i pomidorki miałam zadowalające.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Relacja z zalesia cz.1
Postawiliśmy inspekt- w środku bakłażany w donicach:
ObrazekObrazek
Posadziłam Dwarfy w dwóch skrzyniach i zmontowałam im przeciwdeszczówkę:
ObrazekObrazek
W końcu odchwaściłam ziołową grządkę: Obrazek
Grządki powoli się zielenią:
Obrazek
Obrazek
Ponieważ brakło grządek, przyszedł czas na zagospodarowanie starych szafek :;230
Obrazek
Komu kąpiel? ;:306 Oj smrodek juz się niesie po całym zalesiu
Obrazek
Skleciliśmy z mżonkiem bardzo zgrabny wóz Drzymały :;230 - to zadaszenie dla wysokich pomidorów
Obrazek
Zdjęcia całości jak trochę posprzątam ;:170
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Tymczasem na tarasie:
Kwitną papryki
Obrazek
I pierwsze wielkoformatowe pomidory zakwitły - tutaj Rainbow
Obrazek
Owocują truskawki
Obrazek
Ziemniaczki zaczynają zamieniać się w pnącze :;230
Obrazek
Pierwszy zakwitł bakłażan Patio
Obrazek
oraz groszek :heja
Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

;:oj Anulko pięknie urządziłaś zalesie!
Inspekt prezentuje się naprawdę okazale, Dwarfy jak mahadźary mają swoje osobne mieszkanie, powinnaś fotografie pokazać w Kwietniku - warte odwzorowania. ;:108
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Piękny ten bakłażan, moim daleko do kwitnienia, ale rosną. Wykiełkował mi też jeden arbuzik :heja .
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
almera
50p
50p
Posty: 59
Od: 25 kwie 2018, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

My lubimy kalarepke, więc trochę jej mam. Część rozsadziałam, część została w gęstszej rozsadzie. Zobaczymy,która jak bedzie rosła, a ja nabędę doświadczenia.

Zainwestowałam też w skrzynki samonawadniajace. Mam jednak pytanie odnosnie użytkowania. Moje mają wewnetrzne wkładki z wypustkami. Czy na dno takiej skrzynki, a co za tym idzie i w te wypustki sypiemy keramzyt ? Jak duzo- tylko wypustki, czy i na płaskie dno wkładki? Widziałam skrzynki samonawadniajace z taśmami na wkładce, ale ja takich nie mam. A poza tym - ktos stosował takie skrzynki ? jeśli tak, to prosze o opinie.

U mnie w dużych skrzyniach jest ziemia zmieszana z hydrożelem, ale nieduzo, bałam się dać więcej. Na razie się sprawdza,ziemia nie wysycha tak bardzo, aby codziennie podlewać rosnące w niej kalarepki.
viewtopic.php?uid=71467&f=36&t=106199&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ja osobiście nie sypię, ale jak wygooglasz sobie to na wielu fotach producentów gdzie jest pokazana skrzynka w przekroju jest ok. 2cm warstwa drenażu. Czyli można. Ale może podaj konkretny model żeby nie było nieporozumień.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Ja też jestem ciekawa tych skrzyń samonawadniających. A swoja drogą to co za śmieszna nazwa :lol:

Aniu, pięknie urządziliście zalesie ;:oj ;:63 Wspaniale wszystko wygląda. Pomidory nie będą mokły to i zdrowsze krzaczki będą. Świetna sprawa takie zalesie :D
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Skoanna-Uprawa pojemnikowa warzyw-dobór odmian, nawożenie, nawadnianie, ochrona

Post »

Piękne to zalesie, Aniu :) Patrząc na Twoje grządki-skrzynie pomyślałam, że moje są chyba za głębokie - nie hoduję warzyw, które miałyby jakieś wielkie korzenie palowe. Z tej samej ilości drewna i ziemi spokojnie mogłam zrobić więcej skrzyń trochę płytszych, i też by było dobrze. Ech, nie ma to, jak nauka po czasie :;230
A teraz mam problem z bakłażanami. Część będę trzymać w szklarence, ale ona jest malutka, a jeszcze chciałabym zmieścić w niej niektóre papryki i może jakieś pomidory. I tak sobie myślę: sadzonki wyglądają całkiem, całkiem, może by tak dać ze cztery do ozdobnych donic i niech robią za dekorację ogródka? Może podhodować je jeszcze przez jakiś czas w szklarence (zwłaszcza że zapowiadają ochłodzenie i deszcze), a potem wystawić na dwór?
Pierwszy raz uprawiam bakłażany; nie wiem, czy takie kombinacje ze zmianą miejsca im nie zaszkodzą...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”