Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Czy na trzecim zdjęciu od dołu, to są jakieś obrazki? Mam włoskie, ale kwiaty mają bardzo niepozorne, a te są całkiem, całkiem.
A co możesz mi powiedzieć o Arizemii? Nigdy o niej nie słyszałam, a ostatnio przegladając ofertę szkółki, natknęłam się na nią i nawet mi się spodobała. Ale czasami jest tak, że na zdjęciu roślina sprwia dobre wrażenie, a na żywo już nie. Jakie masz o niej zdanie?
Płonące niebo ze trzy strony wstecz ;:433
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu,cudowne majowe kwiatuszki,aż weselej się robi,u mnie przez dzień straszne ponuractwo,,ale ja i tak niczego nie zauważam ,tylko biegnę przed siebie ,czytam,że masz dalej kłopoty ze szambem ,ależ z tego wykonawcy nieudacznik ,różom najbardziej teraz przed mrozami potrzeba zrobić kopczyki,bo z przykryciem sie tak nie musi spieszyć ,można i jak jest śnieg i trochę mrozi ,ale kopczyków sie wtedy nie zrobi,jedynie nasypywać ziemi można ,ale trzeba ją trzymać w domu ,żeby nie zamarzła,nie wiem jak mam to pogodzić ,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Kocham pierwiosnki ,a Twoje są szczególnie piękne , dzięki Marysiu .
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu. Nie bardzo wiem o co chodzi z tym serduchem :oops: . Może Ty mi wyjaśnisz ? Piękne wspominki ;:138 . Udanej niedzieli :wit +
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu :wit
Ja ostatnio tak się wkurzyłam ,że napisłam do rzecznika praw konsumenta .Resztę załatwił Rzecznik.
Gdybyś potrzebowała w tej kwesti pomocy służę radą.
A wspominkowa wiosna cudna :)
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Iwonka1 pisze:Czy na trzecim zdjęciu od dołu, to są jakieś obrazki?
Marysiu....zapytam o to samo. :D Mnie przypominają calle, kształt liści..kwiatów także. Jednak jakieś inne. ;:oj . U mnie deszczowo a chciałam dziś na działeczkę zajrzeć, obchód zrobić. Teraz to inny obchód to nie taki jak latem co nowego wyrosło. :;230 . Teraz czy nieproszonych gości nie było. ;:173 . Pozdrawiam. ;:128
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7865
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu bardzo piękne wspomnienia ;:333
Pierwiosnek jest śliczny ;:333
Zdrówka i miłego dnia ;:196 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witam! niedziela chmurzasta i nieprzyjemna ale i tak gorsze nas czeka wg. prognoz ;:oj

Anido Marysia mar rozpoznała wiosną, że to właśnie Lady Elegant. Nie wiem czy taka ich uroda czy późno posadziłam ale kwitły ostatnie i długo :D

Tereniu jak się u Ciebie naoglądałam to zapragnęłam i u siebie koloru Obrazek
Tak zbierałam nasiona i nawet poszły na akcje, bo to pierwiosnek kandelabrowy zresztą z siewu nasion. U mnie kwitł dopiero na następny rok i dużo rozet rozdałam więc nie wiem czy tylko taki kolor był? Powinnam jeszcze mieć nasiona to dołożę ;:215
Tereniu to aronia tak pięknie kwitnie, masz bo jak nie to mogłabym Ci ukopać tylko to trzeba osobiscie :D
Miłej niedzieli, bo wygląda na domowąObrazek

Iwonko to są obrazki plamiste rozpoznane tu na FO, a przywędrowały do mnie razem z zakupionym hibiskusem bylinowym. Nie bardzo wiem jak je rozdzielić żeby któregoś nie stracić. Początkowo nawet myślałam, że tak zaczyna kwitnąć hibiskus, bo on późno startuje ;:306 i jak przesadzałam hibiskus to z całą bryłą i oczywiście z obrazkami ;:306 Arizeme mam kilka lat i ładnie się rozrasta, ma ładne liście kwiaty typowe dla obrazkowatych. Moja odmiana jest chyba najpospolitsza, ale widziałam niektóre o bardzo ładnych kwiatkach i nawet jedną zamawiałam ale przepadła tzn nie wzeszła w ogóle. ;:oj Po przekwitnięciu ma ozdobny owocostan :D

Martusiu chyba dzisiaj zmobilizuję M i podjedziemy do Casto po ziemię. Nie powinna być zamarznięta. Prognozy są niefajne deszcze marznące, śnieg i mróz a ogród łysy ani grama śniegu ;:222 Gdyby był śnieg to co innego :wink: Mam już jakiegoś zimowego lenia, a Ty widzę w wirze ozdób świątecznych, musisz mnie nauczyć robić skrzaty, bo śliczne są ;:180 Pozdrawiam i mocno całuję Obrazek

Elu pierwiosnki dopiero będą, bo posadziłam wiosną kilka nowych odmian i już się nie mogę doczekać na ich kwitnienie :tan Pozdrawiam Obrazek

Ewelinko wysłałam Ci wczoraj pw bo czytałam już w pozycji horyzontalnej i niewygodnie było mi pisać coś więcej :D Miłej niedzieli Obrazek

Danusiu dziękuję za podpowiedź, zaraz się zorientuję jak to zrobić i jak będę miała pytania to napiszę do Ciebie. To jest dobry pomysł Obrazek

Zuziu to są obrazki plamiste, więcej na ten temat piszę Iwonce :D U mnie też paskudna pogoda! szaro i siąpi, woda kapie z drzew ;:202
Życzę żeby nie było żadnych gości ani proszonych ani nieproszonych, niech działka śpi nie niepokojona ;:215 To suchego dnia chociaż prognozy nie dają nadziei ;:185

Alu posiałam tego pierwiosnka z nasion chyba Vilmorinu i czekałam rok na kwiatki, ale nie zawiódł mnie bo to śliczna wysoka roślina. Ma piękny karminowy kolor kwiatków i jest mocnym kolorystycznym akcentem na grządce. Kwitnie dość długo ;:215 Trzymaj się cieplutko i dobrego dnia Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Witaj Marysiu. Dziękuję, teraz już wszystko jasne ;:333 . Spokojnej niedzieli Ci życzę ;:196.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu
Przyjemnie patrzeć na kwiatuszki, jak za oknem jesienna plucha i wiatr. :D
Mnie też te pierwiosnki się podobają, z obrazkami wloskimi to dałam sobie spokój, kilka razy wysadzałam z kapersów, nie przyjęły się, aż taki wytrwały ogrodnik to ja nie jestem, żeby kolejny raz próbować ;:185

Ja też dziś zakupiłam w casto ziemię, wybór niewielki, nie było mojego ulubionego podłoża do wysiewów, kupiłam takie z początkową dawką startową nawozu, nie wiem, jak rośny będą w nim kiełkować.
Co do pierwiosnków, ja kiedyś wysiewałam późną jesienią do pojemników z ziemią i wynosiłam na balkon, kwitły już w połowie lata.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9593
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu nie zamawiałam pierwiosnków na akcji bo nie wiedziałam że to nasionka takich pięknych :D gdybyś miała z parę szt. a nawet jeden to dorzuć proszę ;:180
Aronię mam ale jeszcze młodziutka :D Ależ u mnie brzydka pogoda , ciemno jakby już noc była i co chwilę leje :(
Bardzo Ci dziękuję i wzajemnie ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród po sezonie cz. 33

Post »

Marysiu dzięki Tobie i u mnie zakwitną w przyszłym sezonie Żywokosty ;:196 U mnie pada a dopiero wczoraj myłam okna ;:222 Od jutra znów ochłodzenie lecz jeśli ma być zima to niech będzie ze śniegiem a nie tylko z mrozami ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”