Lobelia Cz. 1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 734
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Lobelia

Post »

Sandro, moze ten pomysł z kwardacikami nie jest zły ;) tylko lepiej pokroić - poodsuwac kępki lobelii moze nożem plastikowym, bo korzenie młodych siewek można pokroić i mogą zacząć gnić. Niestety to pracochłonne praca z lobelią ale warto ;) jak ci kępki potem w tych większych doniczkach za bardzo urosną to też możesz przed wysadzeniem do gruntu czy donic podzielić na mniejsze, ja nawet dzieliłam moje kępki z gruntu bo się chętni na nie znaleźli., lobelie się nisko korzenią także kubeczki nie muszą być wysokie, lepsze są te płytsze. Oj jutro czeka mnie pikowanie ;)
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Lobelia

Post »

Trzeba cierpliwości i czasu, ale jest to możliwe. Pikowalem w zeszłym roku i do kubeczków plastykowych i do wielodoniczek. W tym roku zamierzam tylko do wielodoniczek i pojedynczo. Patyczkiem rozbijam grudkę ziemi w której są siewki, palcami chwytam za listki, wkładam w przygotowaną dziurkę i lekko ugniatam wokół. Niby nic skomplikowanego, ale jak pisałem... czas i cierpliwość.
Nie pikuję też takich mikrosiewek, ale czekam na ich podrośnięcie, żeby było za co złapać. To na prawdę jest wykonalne. Moje tegoroczne dopiero wschodzą, a niebieska jak na razie nawet nie wschodzi, więc jeszcze nie wiem jak będzie to w tym roku.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3726
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

Moje nasiona okazały się wyjątkowo plenne. Wysiałam kilka torebek Lobelii w różnych kolorach i wszystkie wyszły! Jak wszystko się dalej uda to będę mieć dom tonący w Lobelkach :heja
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

amster pisze:Nie pikuję też takich mikrosiewek, ale czekam na ich podrośnięcie, żeby było za co złapać. .
Czyli kiedy? Jak mają pierwsze listki właściwe, czy jeszcze później? U mnie miejscami są bardzo gęsto, chyba trzeba je popikować.
Ania
Awatar użytkownika
amster
500p
500p
Posty: 543
Od: 21 lip 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Lobelia

Post »

Tak, czekałem na pierwsze listki, mimo iż miejscami były im gęsto. Wynikało to głównie z braku czasu na pikowanie, które w zeszłym roku trwało z przerwami niemalże cały marzec. Nawet jeśli coś tam padło to przy tej ilości co wzeszła nawet nie zauważyłem strat. Późny termin pikowania też nie wpłynął jakoś szczególnie na czas kwitnienia. Myślę, że największym problemem był fakt, że potem były zbyt gęsto posadzone. No i w tym roku nie zamierzam ich wsadzać do dużych donic. Jak zaczęły je atakować grzybki jakieś pleśniowe tak po kolei wszystkie trafiało.
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

No tak - moje mają już listki właściwe, planuję w weekend się tym pobawić.
Ania
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lobelia

Post »

Wysiałam lobelię wczoraj. Miałam swoje nasiona, kupne zeszłoroczne i tegoroczne oraz białą. Zdecydowanie wysiew białej lobelii był najłatwiejszy,jej jasne nasiona znacznie ułatwiają wysiew. Starałam się posiać mało nasion, ale mając takie ilości było to trudne :;230
Awatar użytkownika
marlenamarcin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2013, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lobelia

Post »

Smellycat pisze:No tak - moje mają już listki właściwe, planuję w weekend się tym pobawić.
A czy można prosic o zdjęcie jak wygladaja Twoje tuz przed pikowaniem :)
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Lobelia

Post »

Bardzo proszę o jakieś zdjęcia Waszych lobeli ;:180

-- 15 lut 2013, o 14:01 --

Moje są na razie ledwo widoczne -ale są :) więc nie bardzo mam co fotografować. Może ta tydz uda mi się zrobić jakąś fotkę.
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lobelia

Post »

Też bym prosiła o jakieś zdjęcia przed pikowaniem albo tuż po :wink: Ja wysiałam lobelki 3 dni i już widzę,że coś zaczyna się "tam" dziać :tan
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
basiabar
500p
500p
Posty: 603
Od: 24 mar 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lobelia

Post »

basiabar pisze:Ja dzisiaj posiałam przylądkową białą i niebieską,zamierzam użyć ich do kompozycji z werbeną zwisającą.Kusi mnie również różowa zwisająca,jeśli spotkam pewnie kupię.
Biała zaczyna wschodzić :D ,niebieskiej jeszcze nie widać.
Pozdrawiam,Basia
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Lobelia

Post »

Czy jest różnica miedzy lobelią przylądkową,a zwykłą stroiczką?
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8597
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Lobelia

Post »

groch8888 pisze:Też bym prosiła o jakieś zdjęcia przed pikowaniem albo tuż po :wink: Ja wysiałam lobelki 3 dni i już widzę,że coś zaczyna się "tam" dziać :tan
Lobelia wysiana 17.01

Obrazek

Obrazek

21.01
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krążki powędrowały do doniczek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sadzę je kępkami, a potem w całości zawędrują na rabatkę - jeśli po drodze nie padną... ;:224
W ubiegłym roku rosły tak:

Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”