Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja postanowiłem by było niebanalnie. :wink: Więc w tym roku porcelanki obu odmian czyli niebieska i ta biała z granatowymi kropkami dalej kroplik figlarz,facelia bo w zeszłym roku pięknie niebiesko mi kwitła i długo,dalie top mix,pelargonie angielskie,wilec niebieski,celozja ta odmiana o pofałdowanych różowych kwiatostanach,goździki,mieczyk abisyński,begonia Dragon wings (moja ulubiona) aster clown fioletowy,dzwonek karpacki odmiana Mary mee,kilka dalii z grupy odmianowej Mellody i Gallery i pewnie coś jeszcze dojdzie z sadzonek pod wpływem impulsu.Chciałbym zdobyć jeszcze Torenie tą niebieską.
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A skąd bierzesz begonię Dragon Wings? Chciałabym tę różową-pojawiła się w necie, ale droga, 10 zł za sadzonkę+ przesyłka :(
Awatar użytkownika
Pawrzes
200p
200p
Posty: 232
Od: 21 kwie 2013, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

U mnie w tym roku:
- begonie stale kwitnące + lobelia + aksamitka Calando
- wysiane aksamitki rozpierzchłe w trzech skrzynkach
- petunie i niecierpki z nasion
- sundaville z zeszłego roku
- 5 sezon przechowana pelargonia anielska w tej samej wiszącej donicy która już zaczyna kwitnąć (tylko nieco przycinana na sadzonki)
- 3 sezon pelargonie rabatowe + sadzonki
- 3 sezon pelargonia angielska + sadzonki
- 4 sezon pelargonie zwisające pełne które też już zaczynają kwitnienie (przycięte jesienią)
- dalie Mignon z nasion
Pozdrawiam
Paweł
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

U mnie w tym roku będzie kolorowo :) moje skrzynki obsadziłam po troche petunią, aksamitkami, cyniami "liliput" z własnego wysieu i czekam zeby dosadzić lobelie jak troszkę podrośnie :) zakupiłam kilka pelargonii i na razie dwie surfinie- bo jakis nędzny wybór kolorystyczny był :/ i po troche robi sie kolorowo :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Asiu, a Liliputy masz w doniczkach po raz pierwszy, czy może już je przetestowałaś wcześniej? Bo ja się w sumie trochę obawiałam i posiałam je w gruncie, ale przyznam, że kusiła mnie wizja kępy drobnych cynii w donicy...
joanna1984k
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 mar 2014, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielin Woj. zach- pomor.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja posiałm w tym roku j pierwszy raz i tylko ok 15 nasionek do domiczki a potem popikowałam :) ja też eksperymentuje zobaczymy co tego bedzie :) ;:306
Zielony zakątek Asi http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=77283" onclick="window.open(this.href);return false;
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A ja w tym roku znowu wróciłam do nasturcji. Jak dostamnie dużo nawozu to idzie w liście i wygląda extra.
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A ja na przykład tak... Obrazek Obrazek https://imagizer.imageshack.us/v2/226x3 ... 3/z4o2.jpg Obrazek Passiflora,celosia itd...
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
x-Cz-a

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja mam balkon patelnię i tylko pelargonie posadzone,wyniosłam kaktusy i sukulenty no i może coś kupię z doskoku ;:108
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Posiałam dzisiaj do kosza wiklinowego mix astrów karłowych ze smagliczką nadmorską białą, a w doniczce złocienia karłowego (biały z żółtym oczkiem) ze smagliczką fioletową. Jutro jak czasu starczy chcę zagospodarować wolną przestrzeń w dwóch donicach z białymi pelargoniami. Trochę z rozsad i trochę z siewu.
Awatar użytkownika
MonkaD
50p
50p
Posty: 85
Od: 22 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Kupiłam po 3 z każdego koloru: surfinie różowe, ciemnoróżowe, ciemnofioletowe, jasnofioletowe, cytrynowe i wszystkie mają dosyć drobne listki. Szalałam za białymi więc też kupiłam, ale nie podobają mi się, bo mają strasznie wielkie liście. Teraz mam cały balkon dookoła obsadzony surfiniami i trochę przeszkadza mi ich zapach, ale trudno, sama tego chciałam.
I teraz pytanie. Kupiłam też dwa uczepy i czerwoną pelargonię zwisającą, podobała mi się taka kompozycja w koszach w sklepie. Mam okrągłą doniczkę samonawadniającą o średnicy 30 cm. Czy mogę do niej wsadzić obydwa uczepy i pelargonię, czy to za dużo ?
Awatar użytkownika
meandrzejew
500p
500p
Posty: 891
Od: 28 sie 2011, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Otwock

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Podrzucilibyście mi jakieś pomysły na zwisające, kwitnące i lubiące słońce rośliny. Oprócz pelargonii nic mi do głowy nie przychodzi :(
Kwiatowy: cz 1 i cz 2 oraz warzywny świat Moniki.

Sprzedam/wymienię/poszukuję... rośliny
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A ja np.tak -
Obrazek Obrazek i tak najbardziej przyziemnie- Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”