Aprilkowy las cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jola niesamowite jak Twoim różom spodobało się w lesie.
Leonarda mam od roku i mam nadzieję, że będzie mu dobrze w pobliżu lasu i tak się rozrośnie jak Twój. Super, że połączyłaś go z Eden Rose. Ich kwiaty są takie "kulkowate" że fajnie ze sobą pasują.
Jako, że mieszkam koło lasu też słyszałam pohukiwania puszczyków. Mój M z latarką poszedł nawet na poszukiwania, ale nie miał takiego szczęścia jak Ty. Twoje uszatki są piękne.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Vimen, witam nowego gościa i to jeszcze z Mazowsza. Który kierunek?
Myślę że roślinki, jak im tylko zapewnić wodę i składniki pokarmowe to i pod drzewami sobie poradzą. Sosny mają korzenie palowe więc może koło nich łatwiej niż pod liściastymi. Ale też sucho i trzeba często lać ...lać. Więc lejemy :wink:
Róże są u mnie dopiero trzeci sezon, wzięło mnie od razu na maxa ;:306 Ale nie żałuję. Jest dużo róż które znoszą gorsze warunki i wg mnie warto je sadzić. Delikatniejsze mam w donicach na tarasie. Więc jakoś sobie z nimi radzę.

Zuza, czyli jednak masz Edena. Będzie pani zadowolona ;:333 Ja mam Edeny bez podpór, czasem jakiś balkonik dla pojedynczego pędu i tyle. Mocno cięłam wiosną i to jest ważne bo wtedy się usztywnia.

Soniu, nie ma się czego bać, u mnie Eden okazał się zjawiskowy i z wiekiem pięknieje, niemal jak kobieta :wink:

Nenka, trafiła ci się zła sadzonka. Nie uprzedzaj się do Edenów ale kup nową ;:333

Wando, ja też żałuję że nie zakwitły wcześniej ale drogę znasz w każdej chwili możesz przyjechać i zobaczyć jak się teraz ogród zmienił. A zmienił się bardzo. Ja się też do ciebie wybieram chociaż na 10 minut żeby sobie popatrzeć. Ciągle nie trafiam w porze kwitnienia u ciebie :;230 Widziałam twoją Edenkę witającą gości ;:215 Świetnie to sobie zaplanowałaś ;:180



Dorotko, wszystko przed tobą, okiełznasz przestrzeń. A poza tym u mnie zdjęcia ciągle z jednego, cywilizowanego miejsca :;230 Reszta wygląda dużo smutniej ;:222

Marysiu, tak żałuję że spotkania jednak nie przesunęłam na lipiec. Teraz byście się zachwyciły. Ale zawsze można nadrobić i powtórzyć. Zapraszam
Zdjęć robię sporo ale większość wyrzucam. No jakoś nie mam daru :oops:

Alania, tak sobie myślałam czy jednak części cisów nie przyciąć właśnie teraz jak już młode przyrosty ściemnieją. Może pobudziłoby to cisy do wzrostu? Przecież jeszcze powinny coś wypuścić. Właśnie teraz jest pora przycinania. Co o tym sądzisz?

Tolinko ;:168 , Edenka jeszcze cię zachwyci. Ale masz tyle pięknych egzemplarzy innych odmian że nie musisz jej poganiać. Ona potrzebuje po prostu więcej czasu. Ja w pierwszym sezonie też nie byłam zachwycona. Dawno masz swoją Eden Rose?

Ilona, ja też bywam na Forum z doskoku i jak po ogień :;230 Pracy za dużo i za długo. Jak wpadam do domu to nawet obiadu nie jem tylko ruszam do ogrodu na godzinkę dwie, zanim się ściemni. Potem już padam i nawet komputera nie chce mi się otworzyć. Tym bardziej wiem jak trudno chwilę znaleźć i doceniam że poświęciłaś ją na wpis u mnie.
Dziękuję za miłe słowa ;:180
A kociak powinien mieć towarzystwo, widzę jak czasem się nudzi i próbuje zwrócić na siebie uwagę ludzi a ludzie zajęci lub ich nie ma całymi dniami. To jeszcze młodziak, ma dopiero rok. Towarzystwo dobrze by jej zrobiło. Tak samo miałam z psami. Jak był jeden, był smutny. Teraz to zupełnie inne zwierzę ;:172

Alicjo witaj. Leonardo da Vinci zachwycił mnie już w pierwszym roku, a teraz, czyli w drugim roku to już bajka. Kupiłam kilka krzaczków Mamie bo zaniemówiła jak go pierwszy raz widziała. Teraz tylko pyta kiedy jej tak urośnie a posadziła wiosną :;230 Cierpliwości więc a będzie co fotografować.
Moje sowy bywają aż upierdliwe. No bo jak spać jak takie dwie, czasem trzy, siedzą 4 metry od okna i się nawołują. Ale znalazłam na to sposób. Mam mocną latarkę, taki szperacz. Wstaję w nocy, zapalam światełko i patrzymy sobie chwilę w oczy z osobnikiem. Po kilku minutach sowa odwraca się obrażona tyłem....a po następnych kilku minutach, zdegustowana, szuka bardziej odległego drzewaObrazek


Obrazek to rambler ale nie pamiętam czy William Baffin czy drugi,niemal identyczny który tu sadziłam. Nie mogę sobie przypomnieć nazwy, uzupełnię jak sprawdzę...

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek Icebergi i Burgundy Ice a na obwódce Graceful Palace
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Zdjęcie testowe OneDrive
Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Witaj Jolu ,ależ Ci ten las kwitnie,wymarzone miejsce do spacerów i odpoczynku,tylko dlaczego to właśnie my możemy najmniej w takich pięknych miejscach odpoczywać,róże masz cudowne,nie da się nawet wyszczególnić która piękniejsza,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:3
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu mieszkam w Ursusie, a ogródek niestety mam aż w Skierniewicach.
Ta przedostatnia róża ma faktycznie taki fioletowy kolorek? Jeszcze troche na wasze róże popatrzę i coś czuję, że niedługo się złamię... ;:223
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu przejrzalam wątek -reszta po urlopie.Piękne miejsce,dużo drzew a właściwie lasek a wnim urokliwe stworzenia z sową na czele.Twoje zwierzaki już zawojowaly moje serce-cudne biszkopciki.
Róże rosną Ci jak na drożdżach-Eden z Leonardem wspaniala para.Mam też 2 szt Edena bardzo młodego :D Kwiaty zniewalające.
Indigolettę wyrzucilam -bardzo mnie rozczarowała.Masz ponad 70 róż(tak doczytałam ale teraz jest pewnie dużo więcej)
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

April pisze:Zdjęcie testowe OneDrive
Obrazek
Ja nie widzę ;:185
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu, długo masz Icebergi? I czy to masz Ic. climbing? Piękne połączenie z Burgundami - całość musi robić wrażenie ;:63
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Czy Iceberg Clim.prowadzicie jak pnące na poziomo,żeby miała odrosty?

Pieknieeee :!:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu, Old Port nie mam...wszystkich róż, które mi się podobają nie mogę mieć...miejsca już mało :(
Rabata Leonardowo - Edenkowa ;:167 Jednak potwierdza się opinia, że Leonardo da Vinci warto zaprosić do ogrodu. Jeszcze nie słyszałam, żeby u kogoś nie sprawdziła się ta odmiana. Twoje Edeny piękne i kwiaty mają śliczne ;:215
Moja jest z wiosny, ale muszę przyznać, że jak na razie to kwiaty mnie nie zachwycają. Nie są takie napakowane i oprócz tego, że bardzo długo utrzymują się na krzaczku, to poza tym wyglądają dość przeciętnie :roll: Mam nadzieję, że to się jeszcze zmieni. Czasami pierwsze kwity wyglądają inaczej...oby tak było i w tym przypadku.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu jednak zadomowione róże wyglądają zjawiskowo. ;:oj Trzeba być cierpliwym, żeby doczekać pięknego kwitnienia. No i trzeba mieć Twój las, żeby mogły mieć świetne otoczenie. ;:108 Szałwię omączoną masz dorodną, moja padła w te upały.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

U mnie nic ciekawego, róże kwitną, choć większość to raczej się gotuje - ja też. Nic w tym upale się nie da zrobić poza podlewaniem. Jak się zrobi chłodniej to będzie wielkie cięcie...róż oczywiście.

Marto dzięki ;:168 ja ostatnio korzystam z ogrodu, choć najwięcej z basenu ;:306 Ale miło jak ktoś przyjdzie i się zachwyca.
U ciebie też cudownie, a właściwie nawet piękniej niż u mnie. dojrzały ogród wytyczone alejki. U mnie się siada na tarasie lub w różance i to tyle :;230

Katarzyno, ja jestem po drugiej stronie Warszawy, a do Skierniewic jeżdżę na święto kwiatów we wrześniu :wink:
Róża o którą pytasz to rambler Veilchenblau - faktycznie taki fioletowy. Moja mama zawsze go myli z powojnikiem :D
Nie załamuj się dziewczyno - kup róże :;230

An-ka, miło cię gościć ;:180 Z Edenów będziesz zadowolona, może nie od razu w pierwszym roku spełnią wszystkie oczekiwania ale z pewnością pokochasz.
Szkoda że Indigolettę wyrzuciłaś. Goście u mnie są nią zachwyceni i zawsze chcę kilka zabrać do wazonu, że taka nietypowa i ten boski zapach. W wazonie wygląda jak sztuczna. Ale przyznam ci że na krzaku jest mniej ciekawa. Trzymam więc jako kwiat cięty i z pewnością się nie pozbędę. Wywołuje najwięcej emocji.
Róż mam ponad 100 ale chwilowo straciłam rachubę :oops: Muszę uzupełnić wpisy z ostatnich zakupów.

Zuza, to tylko test wcześniejszego hostingu, czy się poprawiło - dalej klapa

Asiu, Icebergi to jedne z pierwszych róż jakie kupiłam czyli od kwietnia 2013. Kupowane jako climbing, okazały się mikrusy 130 cm. W tym roku przesadziłam żeby zwolniły łuk dla innych. Dosadziłam Burgundy i tak powstała niespodziewanie nowa rabatka ;:306 Faktycznie razem wyglądają niesamowicie ;:108 Polecam

Asiu/ Asma, jak już pisałam wyżej Daffodilkowi, Icebergi nie są pnące - to pomyłka. Nic z nimi nie robię poza cięciem przekwitłych.

Dorotko, ja też nie mam wszystkich róż jakie mi się podobają :;230 Musiałabym zatrudnić ogrodnika i dokupić ziemi od sąsiada ;:223
Leonardo da Vinci absolutnie wymiata. Bezproblemowy, efektowny. Szkoda że zapachu niemal brak ale i tak nie każda róża musi pachnieć. Te pachnące są albo słabsze, albo kwitnące raz. Ja mam różnorodność, jedne dla zapachu inne dla wyglądu. W drugim roku Leosie będą pełniejsze, przynajmniej u mnie są. No i jeszcze ta susza pewnie twoim nie służy. Przykładowo Bonici były u mnie w tym roku niemal jak rugosy i szybko przekwitły. Nawet nie zdążyłam im porobić zdjęć. Wszystko przez suszę...

Soniu, moje róże zadomowiły się w 2013 a większość w 2014 roku :;230
Szałwię omączoną dopiero sadziłam, mam nadzieję że nie uśmiercę bo bardzo ją lubię ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Widać że Burgundy Ice dużo gorzej znoszą upały, choć nie są na całkowitej patelni

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bouguet Parfait i Veilchenblau
Obrazek Obrazek Obrazek
Veilchenblau i New Dawn oraz hortensja na pieńku. Jest takie słońce że nie da się niemal robić zdjęć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moja ukochana Infigoletta, szkoda że zapachu nie da się przesłać
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

To jednak nie William Baffin jak myślałam ale American Pilar. Jest piękny na żywo Obrazek

Obrazek Obrazek

Blue Girl kolorem mnie nie zachwyciła, taki beżowy...na zdjęciu wygląda na bardzej różową
Obrazek Obrazek

Zakwitła miniaturka od Margo. Piękny kolorek, taki jak lubię :uszy Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11784
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu każda fotografia obejrzana po dwa razy. ;:196 Wiesz, moje trzymiesięczne, to Twoje róże staruszki. :D Słońce niech będzie, ale nie 36 stopni, wszystko tak szybko przekwita. ;:174
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”