Ogródkowe rozmaitości cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4512
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Kaiserin des Nordens to jedna z najpiękniejszych rugos ;:167 U mnie na szczęście ostatnio nie padało, bo inaczej Stanwell miałaby kwiaty w błocie - leżą na ziemi...
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Grażka rugosa chyba nie ode mnie ,bo zamawiałam tyko po 1 sztuce ,to pewnie od Izy.
Niestety pogoda na przemian słońce... deszcz...grzyb pewnie nie oszczędzi naszych róż...zobaczymy...Moje na razie są po pierwszym oprysku ze skrzypu,jak na razie zdawał egzamin... :D
Maria może jednak wcześniej zakwitną... ;:333 ,wystarczy trochę słońca ,a pąki otwierają się w mig.I to nie tyko róż dotyczy...
Jadzia patyki poszły w ruch ,tudzież sznurki i na razie rośliny stoją pionowo ...ścieżka do przejścia .ale i tak gąszcz niesamowity.Róże zaskakują wczesnym rankiem ,wieczorem pąki zamknięte,a rano same niespodzianki...
Np.Eyes For You oczy otwarły i zaskakują ilością pąków i zdrowotnością ,już po pierwszym roku po posadzeniu

Obrazek

Obrazek

Marysiu też bardzo żałuje ,że nie doszło do wizyty...no cóż siły wyższe...Zima była dosyć łagodna ,nie trzeba było drastycznie ciąć ,to i kwitnienie przyspieszone...Zawsze twierdziłam ,że klimatu Ci nie zazdroszczę...Ale i do Ciebie dotrą ciepłe dni i buchnie kwiecie ,że tyko podziwiać ;:108 Korzeniasty bodziszek ,to taki chwaścik,trzeba będzie wyrywać... :wink:
Asia zgadza się ,Nordens jest jedną z ciemniejszych rugos,czekam na otwarcie jeszcze ciemniejszej ...Rotes Phanomen...bylebym nie przeoczyła tych paru pąków ,niestety kwieciak miał używanie na wszystkich moich rugosach ;:14
Stanwell trzeba podeprzeć ,w innym wypadku po prostu leży...a szkoda ,bo kwiaty ,ma bardzo ładne :D

Obrazek

Obrazek

Zakwitły górne partie róży Dortmund,kolor nie do uchwycenia ,w rzeczywistości ciemna malina z czerwienią...

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Piękny ten kolor Dortmundu a te pylniki jeszcze ładniejsze .U mnie wszystkie róże rosnace pod siatką atakuja mrówki a mszyc na nich nie ma a do tego te diablice ogrodnice .Kwiaty Oczątek musiałam zerwać, bo ogrodnica zrobiła z nich sito :evil: Przed chwila przeszła burza ojjjj ,ale waliło ;:oj
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Alionuszka zauważyłam już pączki u mnie dla powojnika jackamani :wit
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12603
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

;:oj Piękna jest ta Dortmund, A ja czekam nadal na moje róże. 16 czerwca będę w Pszczynie na imprezie Volvo. Może się spotkamy? ;:304
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4512
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Zdjęcia Stanwell ;:215 Kiedy ja się doczekam takiego krzewu, na piachu i pod jesionem ;:124
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9885
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

A ja z każdym dniem mam ochotę wykopać Stanwell z miejsca w którym rośnie i zesłać ją gdzieś do kąta, coraz bardziej mnie wkurza. Do tego taka licha i chorowita.
Twoje Oczunie też już patrzą na świat, Roseraie de I'Hay też już mi kwitnie a taka malutka.
Najfajniejsze to masz chyba bodziszki ;:oj normalnie łany ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Może bardziej rok na bodziszki i inne rośliny niż na róże no chyba ,że drugie kwitnienie będzie lepsze .Jak na razie żadnego uroku róże nie mają
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Tosia jaka impreza?Zabieraj nasze dziewczyny-Ty na imprezę a one do nas.Potem doszlusujesz.
Nelu a tam pelerynka ja nie z cukru. ;:167
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Jadzia dzisiaj było oberwanie chmury z burzą,woda nawet do garażu się wlała...,teraz też leje,i nie chcę widzieć tych pąków ,które czekają na otwarcie... :cry: Pogniją jak tak dalej będzie...Na szczęście ogrodnic u mnie nie ma ,widziałam raz jedną ,ale na czosnku ozdobnym ,niestety nie zdążyłam się z nią rozprawić...
Colli to super...,mój poplątany z różą,muszę wziąć drabinę ,aby go rozplątać...za bardzo nie mam do niego dojścia...już taki wiellki :roll:
Tośka na pewno się doczekasz...przecież tyle miałaś pąków.Szkoda ,że akurat 16-tego,jadę wtedy do Warszawy ,do Małgosi Kralki na spotkanie różomaniaczek... :D Ania chyba będzie...
Asia mojej Stanwell to czwarty sezon,także zdążyła się już rozkrzewić.Na początku nie była rewelacyjna,ale i tak mnie urzekła wczesnym kwitnieniem i zapachem :D Z piachem ciężka sprawa,woda przelatuje jak przez grube sito....A gliny tam gdzieś w pobliżu nie masz...?Można by zmieszać... :wink:
Majka może miejsce jej nie odpowiada...a jakbyś tak ją przesadziła..?Bodziszki korzeniaste już obcięłam ,rozeszły się strasznie i pozasłaniały już i tak rosnące w cieniu róże ...
U mnie wszsytko musi być wykonane na bieżąco ,aby jedno drugiemu nie przeszkadzało,rośliny i tak warunki mają dość ekstremalne.. :roll:
Jadzia róże .przechodząc teraz ciągłe kąpiele, na dobre im to nie wyjdzie,ale od środy coraz mniej deszczu...i upały...będzie dobrze... ;:333
Ania wiem ,Ty się deszczu nie boisz...szkoda ,że mnie nie będzie,gdyby tak dziewczyny przyjechały...może jednak umówimy się w innym terminie ? ;:108
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Ciągle jestem pod wrażaniem Twojego ogrodu, cudownie u Ciebie Nela ;:215
Jaka cudowna Eyes For You ;:167 jak wysoko i szeroko rośnie :?: :D
bo mam na nią chrapkę ;:306 ;:168
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Nelusia cuda pokazujesz. ;:oj
Czy Ty masz Blanc Double de Coubert?....wydawało mi się, że ją u Ciebie widziałam.
Miłego spotkania różomaniaków. :D...sama bym pojechała :wink:
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.6

Post »

Dzidzia fajnie ,że sie pojawiłaś ,po długiej przerwie... :wit
Eyes For You jest różą wartą kupna,rok temu nie byłam za bardzo do niej przekonana,ale teraz tak sie rozwinęła ,ma dużo pąków,jest zdrowa,ma lekki zapach i w ogóle wygląda nie jak róża...jak piwonia ,abo mak... ,liście ma w kolorze szaro zielonym ,tworzy kompaktowy krzaczek...żywotność kwiatów może nie jest zbyt długa ,tym bardziej ,przy obecnych deszczach...,ale tworzy je ciągle...Ogólnie daję jej 5+ :D
Eluś nie mam tej róży,mam Ritausmę ,trochę podobną ,ale z muśniętym różem.Spotkanie na pewno będzie udane ,jak co roku,...już się cieszę ,na myśl,że będę podziwiała setki róż u Małgosi i w towarzystwie innych opętanych chorobą różaną... :;230
Koniecznie musimy się spotkać ,mam nadzieję ,że opanowaną masz już topografię w naszym kierunku,bądź GPS ;:71

W tamtym roku posadziłam Amorfę krzewiastą,coś w rodzaju Indygowca,ale nim nie jest.Podoba mi się,właśnie zaczyna kwitnienie.Jest znienawidzona przez szkodniki ,gdyż posiada gruczoły żywiczne,o zapachu nielubianym przez nie,można sadzić jako żywopłot,niewymagająca ,jeśli chodzi o glebę...w sumie same zalety...może dorastać do 2m,u mnie ma do metra......

Obrazek

Obrazek

Zakwitł pierwszy kwiat Souvenir du Docteur Jamain' ,ciemniutki ,pachnący i piękny...

Obrazek

Gertruda Jekyll,też otwarła część kwiatów i Colette ,która po części została zaatakowana przez kwieciaki malinowce,także pąków mniej przynajmniej o 1/3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”