Poziomki - uprawa cz. 2

Drzewa owocowe
Zablokowany
Beata__
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 sty 2015, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

A dlaczego nie przykrywac?
aga44
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 cze 2012, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Dzisiaj wysiałam Barona :) Tak więc w chwili obecnej pozostaje mi tylko podlewanie i czekanie na wykiełkowanie :)
Zielona__23
50p
50p
Posty: 72
Od: 30 mar 2010, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Ja przykrywałam skrzynki folią spożywczą i dwa razy dziennie na kilka minut odkrywałam. Trzeba cały czas obserwować i eliminować problemy. Co do rozsady, wyciągałam sadzonki, z rejonu zaludnionego, tak by mniejsze miały miejsce żeby podrosnąć :-)
Podlewałam spryskiwaczem.
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 633
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

aga44 pisze:Dzisiaj wysiałam Barona :) Tak więc w chwili obecnej pozostaje mi tylko podlewanie i czekanie na wykiełkowanie :)
Nawilżaj przez podsiąkanie ewentualnie spryskiwaczem .
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Dzisiaj przełożyłam do pojemnika z ziemią do siewu 21 napęczniałych nasionek Rugii.
Robiłam to prawie z lupą. ;:306
naoomi
100p
100p
Posty: 104
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wichrowe wzgórze - świętokrzyskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Z moich wysiewanych w styczniu nie ma nic, chyba trefna paczka, albo coś innego? Trzeba kupić kolejną paczkę ... i znowu czekać ;:219
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 371
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Ja wszystkie roślinki na rozsadę wysiwam na ligninę.Dla mnie to najlepszy sposób,żeby mieć wgląd ,co z nasionkami się dzieje i niepotrzebnie nie czekać tygodniami bo może jeszcze wyjdą.Tym razem zrobiłam tak poziomki,z poziomkami to mój pierwszy raz :heja
Wysiałam 2.02 niewielką szczyptę nasionek i 8 posługując się lupą zauważyłam,że zaczynają pękać.Na następny dzień już był kiełek a 10pojawiło się zielone.Wczoraj 15 sztuk powędrowało do wielodoniczek.Eksperyment uważam za udany i tak samo wysieję żółte i Rugię.Rugię dostałam jako gratisik ze sklepu naszej koleżanki forumowej i widzę po waszych wpisach,że fajny ten gratisik.,
pozdrawiam
Alicja
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Po jakim czasie od wysiewu nasiona zaczynają kiełkować? Czy lepiej kiełkują w ciemności czy w świetle?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 371
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Napisałam wyżej.Siałam 2go a zaczęły kiełkować 8go a 10go poszły do ziemi.
pozdrawiam
Alicja
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 485
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Moje poziomki Rugia i Baron wysiane 07 lutego zaczęły wschodzić wczoraj. Nie wszystkie naraz, ale po 5, 7 ziarenek w pojemniku.
Kiełkowały na kaloryferze lekko przysypane podłożem i pod folią spożywczą. Mam nadzieję, że pozostałe nasionka także wzejdą, ale ucieszą mnie nawet 3-4 krzaczki z każdej odmiany wyhodowane samodzielnie.
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Połowa lutego to bardzo dobra pora na wysiew poziomek. Można wysiewać nawet później, w marcu, a nawet w kwietniu. Sam to przetestowałem. Moja metoda była taka. Ponad 200 nasionek wyłożyłem na ligninę. Pojemnik przykryłem aby ograniczyć parowanie wody i postawiłem na ciepłym kaloryferze. Nasiona do wykiełkowania potrzebują sporo wilgoci oraz ciepła. Światło na tym etapie nie jest potrzebne. Wykiełkują również w całkowitej ciemności. Wystarczy raz dziennie odkryć pojemnik na kilka minut w celu przewietrzenia i ewentualnie uzupełnić wodę. Nasiona muszą być cały czas na mocno wilgotnym podłożu, ale nie mogą być zatopione. Moje rozpoczęły kiełkowanie po 4-5 dniach. Ruszyły prawie wszystkie jednocześnie. Następnie przy pomocy wykałaczki przeniosłem wszystkie kiełkujące nasiona do pojemnika z podłożem do wysiewu. Rozłożyłem je w odstępach co ok. 1 cm i przysypałem bardzo cienką warstwą tegoż podłoża. Delikatnie podlałem. Przykryłem pojemniki i ponownie na kaloryfer. Gdy pierwsze kiełki przebiły się na powierzchnię wystawiłem pojemniki na parapet. Dopiero od tego momentu siewki potrzebują dużo światła. Po wykształceniu się co najmniej 2 liści właściwych przepikowałem do wielodoniczek 3x3 cm.
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Dzisiaj kupiłam poziomki żółte. Jutro wysieję na ligninkę :)
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poziomki - uprawa cz. 2

Post »

Tylko pamiętaj, żeby przykryć pojemnik. No i zapewnij im ciepełko, to szybko wykiełkują i jeszcze w tym roku będą owocować.
Pozdrawiam, Jarek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”