Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x-T-s
---
Posty: 5697
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Iwonko

nie oddałam....za 1 zł sprzedałam :lol: :lol: zrobiłam zaraz drugą na zamówienie...
Kup substrala do róż,ale jak masz ich dużo to zje kasiorkę.Ostatnio pojawił się bardzo dobry norweski nawóz do róż firmy Yaro w castoramie ( w wiaderku pisze że do róż)...polecam tę firmę gdyż od lat używam ich nawozu hydrokompleks - najlepszy nawóz jaki znam.
Większosć firm ogrodniczych na nim pracuje.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

MałaRybko - jak cudownie się prezentuje ta skarpa obsadzona różami :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

pięknie z tymi Bonikami, ja mam 3 krzaczki, podkarmiałam je gnojówką z pokrzyw i skrzypu, to samo zrobiłam z powojnikiem serotina, zobacz u mnie jakie ma po tym kwiaty, w tamtym roku miał takie jak u Ciebie obecnie.
Ogródek EdytyB

zapraszam
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Iwonko,
Substral ma skład około 25-17-12. Po nim roslinki od razu odżywają :)
Sypie się 1 łyżeczkę na 10l wody. Opakowanie kosztuje 10-12 zł.
O Hydrokompleks też słyszałam dużo dobrego (Dzięki Tess za przypomnienie) ! :)
Piwonie szczerze podziwiam, bo u mnie kwitnie sztuk jeden ;:108 , ty jesteś już do przodu ;:63
Boniki świetne ;:138 ;:138 ;:138
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Witaj Rybko! Twoja rabata z Bonicą robi wrażenie...! W ogóle róże masz śliczne. Zwróciłam też uwagę na lilaka Krasawica Moskwy i kalinę Watanabe. Ma piękne kwiaty ! Czytałam, że musi mieć wilgotna ziemię, Twoja rośnie jeszcze w donicy ?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

wow skarpa rob wrażenie!
super wyglada obłożona rózami... ;:138
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3561
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Rybko, a jak jest z plewieniem takiej różanej rabatki? :roll:
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Tess, ten nawóz hydrokompleks to naprawdę taki dobry? Byłam wczoraj w Casto, ale się spieszyłam i nie miałam czasu na rozglądanie. Następnym razem muszę sie przyjrzeć nawozom. Mam w domu nawóz firmy Scots o NPK 10+30+20 lub Magiczną Siłę 20+20+20 , któryś pewnie sie nada.
Będę czekać na kwiaty twojej nowej hortensji :)

Elu, cieszę się, że górka różana ci sie podoba :)

Edyto, muszę spróbować z tymi gnojówkami. Jak długo twoja Serotina utrzymuje kwiaty? Moje juz przekwitły i na razie nic się nie dzieje. Podejrzewam, że może to być spowodowane tym, że rośnie w donicy (przejściowo).

Ewo, o nawozach pisałem troszke wyżej. Przypomniało mi się, że mam jeszcze jeden o składzie NPK 27+15+12.

Tamaryszku-mnie lilak Krasawica Moskwy ciągle zachwyca-naprawdę jest ładny. Kalina rośnie w donicy, bo nie ma wyjścia. Jak przyjdzie czas to jej znajdę miejsce w ogrodzie :) Ja zbieram rośliny, a jak już w końcu się zabierzemy za ogród i zaczniemy zakładac rabaty to choć trochę będzie roślin do posadzenia-a to i tak kropla w morzu potrzeb. Zastanawiam się ciągle nad jaśminowcem o pełnych kwiatach. Wczoraj sąsiadka przyniosła mi gałązki do wazonu i jestem zachwycona tą bielą i kształtem kwiatów. Muszę poczytać jak długo on kwitnie. Zapach jest w domu wyczuwalny, ale nie jest duszacy, ani męczący-mnie nie przeszkadza.

Lisko, musze przyznać, że i mnie skarpa się podoba. Nie mogę sie doczekać, aż za 2-3 lata (mam nadzieję) wszystkie róże się rozrosną i połącza ze sobą tworząc kaskadę różaną. ;:65 :heja . Musze przyznać, że trochę straciłam serce do róż. Wkurza mnie to ciągłe walczenie z robalami. Ostatnio widziałam piękną Double cos tam, coś tam (dwukolorowa). Piękna ta róża i zawsze mi się podobała, ale nie kupiłam. Może jak przetrawię temat i sie zastanowię ;:224

Lucy, ostrożnie, bardzo ostrożnie :;230 ;:3
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
x-T-s
---
Posty: 5697
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Iwonko

ten nawóz do róż widziałam pierwszy raz a ze firmy norweskiej Yaro więc myślę że bardzo dobry jest.
Hydrokomplks nie kupisz w marketach tylko w hurtowni ogrodniczej ( u mnie bynajmniej) 25 kg wór kosztuje teraz coś 80 zł.
Sypię na trawnik i pod wszystko w ogrodzie.Dobry to mało powiedziane to naprawde bardzo dobry nawóz.
Scots też jest oki kiedyś raz sypałam na trawnik...wróciłam do hydro.
Ja też będę czekać na kwiatki hortensji....
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5109
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

:wit Mała Rybko wyczytałem że czekasz(a właściwie czekacie) na ismeny
w naszym rejonie lepiej przetrzymywać je jak dalie, można razem z ziemią- w gruncie zbyt często mi padały mimo dobrego okrycia

Obrazek
a o urokach Twojego ogrodu napisali już inni :D
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Różowa rabata róż - CUDOWNA!!! :uszy ;:167 :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Witaj Zbyszku. I tak miałam zamiar je wykopywać na zimę. Chyba bym sie zapłakała jakbym straciła te piekne kwiaty. One już u mnie kwitną-to fantastyczny widok!! Na 8 sztuk jest 8 łodyg kwiatowych :heja, a każda ma 3 pąki ;:138 . Nie wstawiam ostatnio fotek, bo mam ograniczony dostep do kompa. teraz korzystam z mężowskiego.

W sumie to późno już i idę spać-za chwilę 1-sza w nocy. Synuś się rozchorował. Wczoraj przy nim czuwałam do 2.30 w nocy, a o 5 pobudka. Dla Stasi taki krótki sen to norma, ale ja już czuje zmęczenie. Dziś mały miał gorączke 40,2 stopnia. Dla takiego 10-miesięcznego brzdąca to duże obciążenie.

Stasiu, cieszę się, że zauważyłaś moją różaną rabatke :). Wiem, ze ty czasowo, psychicznie i fizycznie nie wyrabiasz, a znalazłaś czas żeby do mnie zajrzeć. ;:4
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
x-T-s
---
Posty: 5697
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mała Rybka przedstawia swoje miejsce na ziemi (2008r.)

Post »

Iwonka

to każdą wolną chwile wykorzystaj na sen lub jakąś formę odpoczynku...kwiaciory i forum poczeka.
Jak młody,lepiej już?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”