Storczyki Anusski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu przede wszystkim pogody i odpoczywaj ;:196
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Dziękuję Trzynastko :) Niestety, u mnie ciągle pada i pada od 3 dni... na szczęście zza chmur zaczyna wyglądać kawałek nieba - może się jeszcze rozjaśni. Za to we Wrocławiu czeka na mnie kwitnące od wczoraj Dendrobium oligophyllum, ależ będzie widoczek jak wrócę :tan
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu, w takim razie słonka mnóstwa życzę i zajrzę później, by zobaczyć dend. oligophyllum :)

Masdevallia przepiękna :) Gratuluję kwitnienia!
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Anusski

Post »

Masdevallia pięknie kwitnie. Taka włochata ślicznotka :D
Kiedy wracasz do domu? Bo nie mogę doczekać się zdjęć Dend. oligophyllum :oops: :oops:
No i dziękuję za kawałek morza.. pamiętam jak ja byłam kilka lat temu też był sztorm... to dopiero widoki :) ;:167
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Baryczko, dziękuję :) Z tym kwitnieniem u Masdevallii łatwo nie było - pierwsze 3 pączki, które wyrosły, nie utrzymały się na roślinie. Dopiero później, gdy temperatura nocą zaczęła się obniżać do kilkunastu stopni (stoi na dworze) i skończyły się upały (widocznie temperatura powyżej 25*C nie służy chłodolubnym Masdevalliom, a zdarzało mi się zapomnieć o zabraniu jej na dzień do domu... :oops: ), pączek rozkwitł. I na szczęście szykuje się kolejny kwiatek, ku mojej uciesze ;:138


Moniu, wracam w niedzielę lub poniedziałek wieczorem, ale zdjęcia, niestety, nie wiem kiedy będą, gdyż najpierw muszę odebrać roślinki. Może morze :lol: uda mi się jeszcze przemycić między zdjęciami kwiatków... ;:123
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Anusski

Post »

Będziemy czekać :) na przemycenie pomiędzy kwiatkami :D
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Anusski

Post »

Każdy przemyt mile widziany :D Wracaj szybko z roślinkami i wstawiaj fotki :) Jesteśmy żądne zdjęć :;230
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Trzynastko, Moniu, może coś jeszcze się uda... ;:123 ... ale Ciii ;:204 Zdjęcia - obiecane - już zaraz wstawiam.



Dendrobium oligophyllum zakwitło będąc jeszcze u forumowej Eweliny (jak obie pokazane dzisiaj roślinki), której jeszcze raz dziękuję za opiekę na kwiatkami ;:168 Pączki pojawiły się na dwóch pseudobulwach - na każdej po 3 pędy kwiatowe, a na każdym pędzie po 1-2 pączki (chociaż na razie reszta jest malutka i ledwo co widać te pączuszki :lol: ). Ma piękny zapach podobny do bzu, dla którego warto go posiadać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Haraella odorata (syn. retrocalla) ma dwa pędy i na każdym po jednym kwiatku. Nie pachnie, ale za to ma pięknie wybarwioną warżkę, która wyglądem przypomina nieco ozdobny dywanik - pewnie przyciąga zapylające owady :wink: Roślina jest umieszczona na podkładce ze sphagnum i mam ją od końca marca tego roku (tak samo jak Dendrobium), dlatego bardzo mnie cieszy jej kwitnienie ;:138

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu, niezwykła przeplatanka, można się nią delektować bez końca ;:138
Tobie również dziękuję i ... polecam się na przyszłość ;)


Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Anusski

Post »

Obydwa kwiatuszki wielkości grosika - dwie perełki z uroczymi szczegółami. Gratuluję serdecznie tych kwitnień ;:215
Kiedyś popytam Cię Aniu o sposób i częstotliwość nawadniania, przybliżoną temperaturę i światło jakie im zapewniasz. Ewent. jeszcze sposób nawożenia.
Zresztą możesz odpowiedzieć, a przeczytam, jak wrócę :wink:

Nadmorskie zdjęcia (czyli sama natura), pięknie się komponują z tymi kwitnieniami :)
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Anusski

Post »

Aniu, fajnie że już jesteś, widoki wspaniałe nam serwujesz, można nimi oczy nacieszyć, fajnie że zaraziłaś Ewelinę maleństwami, bo będzie więcej do podziwiania, aż ciężko mi sobie wyobrazić jak te maleństwa wyglądają na żywo, bardzo ale to bardzo mi się podobają :wit

Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11981
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Anusski

Post »

Piękne zdjęcia! storczyki oryginalne, a te widoki morza... Szkoda, że mój aparat nie robi takich dobrych zdjęć...
Kasia01
200p
200p
Posty: 312
Od: 22 cze 2010, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Anusski

Post »

Witaj :wit,
Morze piękne, mewy piękne, ale te malusie kwiatuszki <mmm...>- śliczne..
Pozdrawiam,
Kasia =)
Moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=36981" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”