Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
misia
500p
500p
Posty: 783
Od: 28 lip 2006, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Ewelinko widzę że, wiosna u Ciebie taka jak na Lubelszczyźnie :wit
Pozdrawiam, Beata
Ogród Misi
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

U mnie po wiośnie przyszła zima
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

A piesiowi zima nie przeszkadza :tan
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3081
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

:wit :wit Ewelino, patrząc na zdjęcia Twojego ogrodu na stronie pierwszej i ostatniej (robione w porównywalnym czasie), wyraźnie widać, że do wiosny w tym roku to jeszcze trochę, w zeszłym już było kolorowo, a teraz? U nas za oknem -10*C, wprawdzie słońce wychodzi ale nie wróży to nic dobrego, jeszcze większy spadek temperatury następnej nocy.
Strasznie wysokie są Wasze sosny, ale nadają charakter ogrodowi, gdyby tak szybko nie rosły byłoby cudownie.
Zeszłego lata my walczyliśmy z naszymi lipami.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1130
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

U mne wiosna taka sama, snieg i mróz , a od 3 dni ostre słońce. Jedyną pociecha dla oka są niesamowie sople zwisające z drzew i dachów.
Marta
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5311
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Wszystkim się znudziła zima .............nastrój wiosenny niewidoczny :wink:
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Ewelinko jestem pod wrażeniem przycietych drzew... nawet ciekawie wygląda i więcej widać bluszcz na nich...
a powiedz jak długo trzeba czekać żeby bluszcz tak pięknie okrył pień... :)
...świątecznie całuję... ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Ewelinko, nasza zima zła, chu chu cha... U mnie też mnóstwo śniegu. Jednak patrząc na Twoje śnieżne zdjęcia i tak mam w pamięci te same ujęcia z maja i czerwca, kiedy Twój ogród tonie w kwiatach ;:108
Moje psy...białe, na tle śniegu wcale nie są białe ;:306
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Ewelino, u mnie śnieg jeszcze leży w niektórych miejscach, ale już zrobiło się tak wiosennie :) Ziemia już pachnie świeżo i przyjemnie. Zaczęłam prace ogrodnicze - sprzątanie, przycinanie. Jeszcze sporo pracy przede mną, ale już zaczęłam działać. Na kiedy planujesz wertykulację?
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Ewelino, mnie zastanawia natomiast, czy zaczęłaś już nawożenie różaneczników (u nas kilka dni już ciepłych i ziemia rozmarznięta). Kiedy można zacząć? Bo ta wiosna jaka jest, to każdy widzi i każdego roku zaczęłabym w kwietniu a w tym roku?
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Ewelinko zaznaczam Twój cudny wątek :wit
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Witam zajrzałam w nadziei obejrzenia twoich nowych bratkowych nasadzeń , a tu cisza :cry:
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogród w cieniu sosen - cz.6.

Post »

Witam Was serdecznie ;:7
Powiem Wam,że już przyzwyczaiłam się do przystrzyżonych sosen i właściwie nie zwracam na nie uwagi. Czyli jest ok. :)
lora pisze:Ewelinko jestem pod wrażeniem przycietych drzew... nawet ciekawie wygląda i więcej widać bluszcz na nich... powiedz jak długo trzeba czekać żeby bluszcz tak pięknie okrył pień... :)
Misiu, bluszcz Hedera po pierwszych dwu latach aklimatyzacji staje się prawdziwym sprinterem ! przyrasta ok. metra rocznie.Na moich sosnach rośnie od ok.10 - 12 lat .

Tak jak wszyscy czekam na wiosnę i ;:3 , ale to tego roku towary deficytowe nadal...
RomciaW pisze:Wszystkim się znudziła zima .............nastrój wiosenny niewidoczny :wink:
Romciu
Tak , jak napisałam wyżej , nastrój wiosenny jest niewidoczny , bo go nadal nie ma !
Sosenki4 pisze: patrząc na Twoje śnieżne zdjęcia i tak mam w pamięci te same ujęcia z maja i czerwca, kiedy Twój ogród tonie w kwiatach ;:108
Marzko, dobrze ,że pamiętasz zdjęcia ogrodu z maja i czerwca , zachowaj w pamięci ten widok, bujność i barwy na długo. Bo na razie ... w ogrodzie z kolorkami bida :(
[Iza] pisze:Ewelino, u mnie śnieg jeszcze leży w niektórych miejscach, ale już zrobiło się tak wiosennie :) Ziemia już pachnie świeżo i przyjemnie. Zaczęłam prace ogrodnicze - sprzątanie, przycinanie. Jeszcze sporo pracy przede mną, ale już zaczęłam działać. Na kiedy planujesz wertykulację?
Izuś ,wczoraj popracowałam troszkę w ogrodzie, a na koniec łopatą porozbijałam i porozsypywałam zlodowaciałe zwały śniegu,leżąca gdzieniegdzie, które pewnie tajałyby do czerwca. Miałam nadzieję ,że w ten sposób szybciej podeschnie trawnik i będzie można zrobić wertykulację. Ale dziś ... pada . No więc sama nie wiem , kiedy zacznę regenerować umęczony po zimie trawnik ...
muminek pisze:Ewelino, mnie zastanawia natomiast, czy zaczęłaś już nawożenie różaneczników (u nas kilka dni już ciepłych i ziemia rozmarznięta). Kiedy można zacząć? Bo ta wiosna jaka jest, to każdy widzi i każdego roku zaczęłabym w kwietniu a w tym roku?
Kasiu, różaneczniki mam zamiar oczyścić w nadchodzącym tygodniu ( igliwie i inne śmieci na liściach, wycinka uschniętych, uszkodzonych gałązek, wygrabienie śmieci spod krzewów), a następnie mocno podlać - odpalę już nawadnianie- i dać wieloskładnikowy nawóz zakwaszający do rh.Dostaną też porcję kompostu .Za jakieś 2 tygodnie sprawdzę pH. gleby i w razie potrzeby (wartość 5,5 i więcej) dokwaszę siarczanem. Mam też przygotowaną drobną kompostowaną korę , żeby podsypać cienką świeżą warstwę w okolicy krzewów.
usa1276 pisze:Witam zajrzałam w nadziei obejrzenia twoich nowych bratkowych nasadzeń , a tu cisza :cry:
Cisza... bo i bratkowych nasadzeń brak . Pokusiłam się jedynie o kilka sztuk tych wdzięcznych , wiosennych kwiatuszków - trzy postawiłam na kuchennym parapecie w mieszkaniu

Obrazek

a resztę umieściłam w dwu wiklinowych koszykach przy wejściu do domu. Ot, tyle tej wiosny na razie ...

Obrazek Obrazek

Dawno już nie miałam w połowie kwietnia tak smętnego widoku za oknem i tak wisielczego nastroju ;:223
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”