Aprilkowy las cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

W drugim roku Leosie będą pełniejsze, przynajmniej u mnie są. No i jeszcze ta susza pewnie twoim nie służy.
Jolu, ja nie na Leosie narzekałam...te chwalę, bo są tego warte ;:215 . Marudziłam na Eden Rose :roll: Twoja ma pięknie napakowane kwiaty, a kwiaty mojej jakieś takie niepełne :? Na zdjęciach, które oglądałam róża zachwyca urodą, a w rzeczywistości wygląda bardzo przeciętnie i stąd moje lekkie rozczarowanie. Za to rośnie jak szalona i lada chwila rozkwitną kolejne kwiaty. Mam nadzieję, że będą znacznie ładniejsze ;:173
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Ło jejju widziałam u Ciebie super zwierzęta i nawet sowy ale zbożówki to się nie spodziewałam. Kiedyś eM miał. Pozbył się na szczęście. Nie mam nic do gadów ale wolę je oglądać w zoo :). A u Ciebie po ręku jeszcze pełza. Odważna jesteś. Zdecydowanie wolę Goldenka na zdjęciu niżej :lol: .
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolka, czy w Twoim pięknym różanym lesie zielsko w ogóle nie rośnie czy też tak starannie pielisz, że wszędzie tak czyściutko? Super wyglądają te "łuki", to znaczy pergole między drzewami, coraz częściej mam wrażenie, że róże bardzo lubią towarzystwo innych gatunków, gdyż u mnie zdecydowanie lepiej rosną i kwitną te w "buszu" niż te na różanych rabatach, gdzie nie ma nic oprócz róż albo tak mi się tylko wydaje ;:306. Twoje królewny na prawdę się rozszalały, pięknie się prezentują na tle tej zieleni, Veilchenblau robi ogromne wrażenie i ten jego kolorek ;:224
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

:wit
Jolu co słychać w Twoim ślicznym ogrodzie ? Jak znosicie upały ? Pewnie moczysz się w basenie dla ochłody ! Oj zazdroszczę, choć moja rzeczka też daje upragnione wytchnienie :D
Odsłoń rąbek ogrodu, z przyjemnością odetchnę cieniem pod sosnami. Pewnie nadal królują lilie ;:3
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu, gdzie Cie wcięło??? Podobnież urlop miał być we własnym ogródku :;230
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Witaj Jolu,nie można wyjść z Twojego ogrodu ,zawsze mi sie bardzo podobał i zawsze Cię podziwiałam ,że w takich trudnych warunkach go budujesz,ale trud się opłacił i zaprocentował,jest cudnie,pozdrawiam i pięknej niedzieli życzę ;:196
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu czekam na zdjęcia już dawno nic nie wrzucałaś :(
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25163
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Mam nadzieję, że robisz dokumentację zdjęciową
Mogłabyś w końcu coś pokaząć, bo mnie ciekawość zżera
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Margo, Filemonku, Marto/Koziorożec, Elwi, Marysiu, Ilona, Magdo/Pashmina, Dorotko350, Aneczka1979, Dorota/DTJ, Agness, Daffodilku, Tolinko, Soniu, Annes, Anabuko, Nenka, Alicjo/A-nie, Asiu/Asma, Tajko witajcie i wybaczcie dłuższą nieobecność. Proszę o cierpliwość, teraz już będzie tylko lepiej.

Po dłuższej technicznej przerwie zaczynam odgruzowywać ogród. I TO DOSŁOWNIEObrazek
Ostatnie dni, tygodnie spędziłam w upale, w oparach pyłu cementowego, piaskowego, przekleństw i często też w oparach absurdu. Praca brukarza to niezwykle ciężka praca a jak się jeszcze trafi na mnie, to takie połączenie może doprowadzić do załamania nerwowego Obrazek
Ale sukces jest już na wyciągnięcie ręki. Kilka poprawek i może jutro odgwiżdżę finisz. Ileż nowych miejsc się pojawiło na roślinkiObrazek
Ale na razie skupiam się na "praniu i szorowaniu" tych roślin co już mam, z wszechobecnego pyłu cementowego. Ogólnych widoków nie da się pokazać więc najpierw archiwum liliowe. Może trochę nudne bo już opatrzyłyście się liliami u innych .... ale nic to. Żeby dłużej nie zanudzać:
Obrazek LILIE CHILL OUT

Obrazek

Obrazek SHEILA

Obrazek HARLOW CARR powtarza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Tiger Edition

Nie jestem teraz w stanie opisać wszystkich lilii, bo na telefonie program przestawia mi kolejność zdjeć i nie wiem który podpis do czego. Postaram się uzupełnić.

A teraz moje nowe ławeczki w różance. To zamiast ciemnych foteli, nie będzie już tak wygodnie :;230 ale wyglądają bosko ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

no i byłby skandal, gdyby nie było jakiegoś zwierza, dzikiego zwierza...

Obrazek
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

no w kooooooooooońcu jesteś tak długo bez zdjęć skandal :D
ja do tych ławek to bym jeszcze jakiś stolik dała żeby było wiadomo że to kącik wypoczynkowy, kamienie nie są chyba aż tak niewygodne jakby się wydawało moje koty lubią wypoczywać w skalniaku :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Oj tam oj tam zaraz niewygodne, gruba poducha i nawet jako leżanka będzie wypas ;:333
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Anita, kajam się, moja wina. Ale naprawdę chodziłam tak podminowana i zmęczona ze nawet fotek nie robiłam. Obecność kilku obcych facetów, po dwanaście godzin na dobę może być uciążliwa.
Stolik przy ławkach oczywiście będzie ale nie mogę na razie znaleźć nic odpowiedniego. Myślałam o jakimś kutym, małym stoliczku, żeby wprowadzić lekkość. Chyba skończy się projektem na zamówienie. Na razie cieszę się jak dziecko, że udało się przetransportować ławki na miejsce, bo to jednak 300 kg jedna :;230 I tu przydali się panowie :wink:
No i oczywiście masz rację, że kamień wcale nie musi być niewygodny. Są fajnie wyprofilowane, siedzi się przyjemnie, nawet trochę leżałam na jednym. Po wyjściu z basenu, jest niezwykle przyjemnie klapnąć sobie na rozgrzanym kamyku.
Początkowo planowałam jakieś poduszeczki ale stwierdziłam że są absolutnie zbędne.
Miejsc wypoczynkowych mam kilka, inne są bardziej komfortowe, to służy do podziwiania róż ;:173

Zuza, było leżakowanie bez poduchy i dało radę ;:172 To nie miejsce na sjestę ale na kontemplację w różach. Tu trzeba odczuć twardość losu ludzkiego :;230
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

To nie miejsce na sjestę ale na kontemplację w różach. Tu trzeba odczuć twardość losu ludzkiego :;230

:;230 :;230 :;230 świetnie to napisałaś.... pomysł z kamieniami bardzo mi się podoba... ;:215
Troszkę fot by się przydało.... ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”