Od wiosny do jesieni w moim raju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu dobrze radzi Lucynka, ja jesienią mocno cięłam róże, nawet te które mogło by się wydać powinny iśc na śmietnik - odbiły wiosną od korzenia.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witam ;:128

Na dobre zadomowiłam się na działeczce..pogoda dopisuje, no może trochę za gorąco toteż wstaję raniutko bo tak lubię a i tylko wtedy można coś zrobić ;:oj W dzień przymusowy odpoczynek, chęci do pracy są ale upał nie pozwala. Różyczki ;:224 tak jak wcześniej pisałam po wiosennych przymrozkach dwie padły całkowicie, kilka ciągle jeszcze odchorowuje ale są i takie co rozkwieciły się na dobre. Niestety i je dopadł grzyb, liście żółkną w zastraszającym tempie, wczoraj było pryskanko a i mszyce zaczynają się pojawiać :(

Agnieszko...chcieliśmy poprawy pogody no to mamy, tylko dlaczego zaraz upały których nie lubię. Gdyby dało się tak wypośrodkować :;230

daysy...dziękuję za podanie nazwy ptaszka, no popatrz, taki ładny a jaki złośliwy. Co do różyczek , te przemarznięte przycinałam, przycinałam coraz niżej bo pędy czerniały aż w końcu nic nie zostało. Jeszcze jedna z nich przycięta do ziemi siedzi w ziemi i pewnie także łopata ją czeka :wink:

Marysiu...różyczki załatwił mi wiosenny mrozek , ale żeby aż tak..jeszcze tak nigdy nie miałam. Dobrze że kilka oszczędził w tym te które najbardziej mi się podobały więc coś tam zakwitnie. Niemniej żal mi Chopina, miałam dwa krzaczki..jeden padł, drugi pewnie się wykaraska bo wygląda już dużo lepiej. Niby nic takiego, różyczka z Castoramy ale bardzo ją lubiłam, podobają mi się białe róże. ;:108 Co do zamieszkania na działce, mieszkam już :heja

Lucynko..tak jak wyżej napisałam każda różyczka chorująca była przycięta. Z tych co pozostały także nie będą ładne krzaczki, łyse pędy a czy zakwitną to wielka niewiadoma. Trudno...pocieszać się będę innymi, coś tam jeszcze zostało choćby Baronessa jeśli i jej grzyb nie dopadnie :roll:

Aniu..troszkę zaczynam żałować że nerwa mnie wzięła i dwie wywaliłam no ale coś zostawiłam ;:oj ..zobaczymy ;:224

Skoro dziś o różach no to moje obecnie kwitnące Eden Rose i angielka.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu, nie jest źle. Pięknie zakwitły Ci różyczki i piwonie, i iryski, i czosnki, ;:138 ;:138 ;:138 a kolejne kwiatuszki zapewne jeszcze pokażesz. ;:108
Upał i mnie dokucza, ale odpoczynek też się nam należy, więc to jest nasz czas na relaks. ;:215
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Och! Zuziu jak cudownie kwitną róże,a tak płakałaś że wypadną!Moja rajska zaraz też wybuchnie kwieciem!
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witaj Lucynko ;:168 o tak, wspaniale jest na działeczce tylko ten upał ale dzięki niemu pucham, sapie ale nic nie robię ;:306 ' Dziś od rana było dość znośnie, niestety znów mamy upał czyli tylko podlewanie roślinek ;:oj

Bożenko...widzisz brzydoty nie chcę pokazywać ale skoro chcesz :;230 Płakać także nie ma co, najwyżej żal , najbardziej żal straconego czasu i czekania kiedy to znów urośnie i zakwitnie ;:168


Obrazek

Obrazek

Obrazek

No ale coś ładniejszego także. Zakwitła Baronessa :tan
Obrazek
NN


Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Aż mi się buzia roześmiałaObrazek do Twoich kwitnących różyczek, bo u mnie jeszcze takich widoków nie ma. Jedynie Oh, Wow! usiłuje zakwitnąć, ale jeszcze nie udało mi się zobaczyć jej kwiatów, bo dużo szybsza ode mnie jest niszczylistka ;:145 Z tej róży chyba faktycznie nic nie będzie, ale wykopać zawsze ją zdążysz. Daj jej czas, może go wykorzysta? Z pogodą wpadamy ze skrajności w skrajność. Jak nie zimno, to podtopienia. Jak już przestało lać, to z kolei upały nastały. Znowu mus podlewać.
Takie pomieszkiwanie na działeczce, musi być przyjemne. Aż Ci zazdroszczę ;:196
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42204
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu fatalny taki wiosenny mróz, nigdy tak nie miałam żeby całkiem róże załatwił. Dzisiaj zdjęć nie widać to wrócę jeszcze, a na razie dobrego tygodnia i pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Ocho, chyba w ten upał i fotosik się przegrzał bo fotek nie widzę ;:202 . Klonik na całe szczęście mi odbija ale dla odmiany po tych deszczach niektóre róże zaczynają chorować , jak nie urok to przemarsz wojsk .Generalnie za gorąco !Pozdrawiam ;:167

PS. zerwałam się o świcie , żeby fotki zobaczyć i widzę piękne róże ;:oj . Dobrze , że możesz pomieszkać na działeczce , mnie zawsze serce boli jak ze swojej wyjeżdżam .Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu - w każdym ogrodzie znajdują się mniej urodziwe róże. Też mam takie ogołocone, powinnam je wyrzucić, ale jakoś nie umiem. Tylko Burgubdy pójdzie w ch...rę.
Mam prośbę,podpisz swje piękności, bo nie umiemich rozpoznać.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Zuziu,dobrze ze ta raj ocalała Ci,pięknie wszystko kwitnie ,to prawda wszystko się już rozkwita nawet liliowce i lilie. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16693
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Kochana ;:168 , najważniejsze jest to, że masz i takie różyczki, które sprawiają Ci radość swoimi ślicznymi kwiatuszkami. ;:215 Zniszczone przez naturę dadzą radę i jeszcze będziesz je chwalić, czego najserdeczniej Ci życzę. ;:167 ;:167
Zdrówka i niezbyt gorącego słoneczka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Witajcie :D
Wybaczcie że dziś tak ogólnie wszystkich was powitam, czeka mnie jeszcze podlewanie a i na tarasie choć trochę odpocząć po całodziennym upale.
A upały dalej nie odpuszczają, deszczyku zero...jedynie woda w kranie ale to już nie to ;:185 . Na działce fajnie jest tylko z rana i wieczorem i wtedy choć trochę podziałam działkowo ;:oj . W zasadzie ogranicza się to do podlewania, obrywania żółknących liści na różach no i oczywiście wyrywanie chwastów, tym nic nie przeszkadza w rośnięciu :wink: . Te upały sprawiają że kwiatki gotują się od słońca, szybko przekwitają, inne zakwitają np liliowce nie pamiętam aby u mnie w czerwcu już kwitły..jak tak dalej w takim tempie będzie wszystko zakwitać to w połowie lata braknie kolorków :;230 . Różane chorowitki pomalutku się niektóre zbierają, niestety są i takie co ani im na zdrowie ani na chorobę ;:oj

Eden Rose...niestety kwiatki już się osypują, to pewnie na ten czas ostatnie jej zdjęcie.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Symphatia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Od wiosny do jesieni w moim raju

Post »

Och! jak pięknie te róże kwitną! :wit ,Moja rajska też taka!
https://photos.app.goo.gl/SnUKb58hk1FwYZgS7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”