Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

Ula jakie cudne grzyby, wspaniały zbiór.
Mój M nie ma orientacji w lesie i zbieramy tylko w naszej okolicy, ale tylko kilka prawdziwków było.
Teraz czekamy na opieńki, gdyż bardzo lubię marynowane. :)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

Ula zbiór grzybów cudny szkoda że jest tak sucho bo teraz pewnie byłoby więcej. Te kwiatki o których piszesz to smagliczka nadmorska one są jednoroczne ale bardzo ładnie się wysiewają i jak nie będziesz wiosną zbyt dobrze plewić w miejscu gdzie rosły to będziesz je miała znowu ;:108
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

Norbitka, witaj, odpowiedzi już znasz, obie byliny warto mieć, chyba nie widziałam jeszcze Twojego wątku, w lecie mało zaglądałam do ogrodów forumowych, teraz nadrobię
U mnie jeszcze nie ma co oglądać :(
Grzyby... piękne. Ciekawe czy jeszcze w tym roku będą w moich lasach.
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

..piękne grzybki tylko ja się nie znam ...natomiast Danusia tak... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4840
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

Grzyby zachwycające, także uwielbiam je zbierać, ale u nas już drugi "bezgrzybowy" rok. :roll:
Ja nie umiem robić takich ładnych zdjęć jak kolega, ale mam kilka obrazków z "lawendowego" ogródu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

Lawendy u Uli-lawendy ;: są śliczne . ;:138
Moim coś zaczęły liście żółknąć, myślę, że dostały chlorozy z powodu zbyt kwaśnej ziemi, gdyż rosną przy jałowcu. :)
Awatar użytkownika
Dana58
200p
200p
Posty: 496
Od: 22 lip 2012, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Garbów

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

Ula, te grzyby to cudeńka, niestety u nas w tym roku z powodu suszy grzybobrania są marne :( .Mam nadzieję ,że jesienią las będzie dla nas bardziej łaskawy.
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1602
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród - lawenda i coś jeszcze

Post »

Elu, zdjęcia robisz bardzo ładne :) widzę ze kostę trzeba wyplewić :wink: lawenda się wysiała jakby nie miałą gdzie, ciekawe czy by tam zakwitła, w końcu chyba lubi takie warunki, przypomniała mi się że muszę wysiać maczki kalifornijskie bo już w tym roku było ich mniej. W sumie to będę żałowała ze nie mam zdjęć, przydatne były do zmiany rabat, na zdjęciach wszystko widać :wink: notatek też w tym roku nie robiłam, gdzie co mam przesadzić. Niektórzy planują rabaty a ja przesadzam i przesadzam... zajęcia mi nie zabraknie

Tajka moje lawendy wyglądają lepiej dopiero teraz, wiosną były suche, myśłałam ze umarzły i trochę wykopałam i wyrzuciłam ;:124 głupotę zrobiłam bo te które zostały to odrosły :roll: tak samo róże - nie trzeba się śpieszyć z wyrzucaniem, powojników nie wykopałam, forumowiczki piszą ze nawet po 2-3 latach odbijają od korzenia, więc jeszcze czekam :wink:

Danusia, z tymi grzybami to tak jest, też mam nadzieję że jeszcze będą, a kto jak nie Ty powinien wiedzieć pierwszy :)

Tymi ładnymi zdjęciami zakończymy ten sezon, trzeba się zbierać do miasteczka, ogród zejdzie na dalszy plan. Poproszę moderatora o zamknięcie wątku. Wszystkim dziękuję i zapraszam wiosną. Teraz będę buszowała po Waszych ogrodach, nie żegnam się więc ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”