Ogród pod wierzbą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

STASIU, ze mnie taki marny ogrodnik, że do mokrego ogrodu nie wychodzę ;:131 dlatego zdjęcia są przeważnie pogodne ;:306
Powiem cichutko, żeby nie zapeszyć, ale zapowiada się trzeci dzień, bez opadów :tan
Wszystkie pochwalone roślinki pięknie dziękują ;:180
Pajęcznica ma śliczne, delikatne kwiatuszki, tylko trudno je zobaczyć otwarte :(
Naparstnica, posadzona wiosną ubiegłego roku, pierwszy raz zakwitła u mnie, to niewielkie mam z nią doświadczenie. Ma być byliną, krótkowieczną wprawdzie, ale sieje się podobno bez problemu. A paszczę ma przerażającą może dlatego, że jest trująca? Ale ma piękne, wysokie kwiatostany :tan
:wit ;:196

JADZIU, nie mogę narzekać, bo lilie kwitną i pachną w całym ogrodzie, ale dużo ich pożarł jakiś podziemny dziki lokator ;:14 Zorientowałam się dopiero, kiedy wbijany patyczek do podwiązania lilii, wpadł mi w dziurę. Wykopałam to co zostało, i nie wiem co uratowałam, ale podejrzewam, że Scheherezada, Lady Alice i Miss Feya zostały pierwsze pożarte ;:145
Tylko ta fioletowa budleja taka wyrywna, reszta jeszcze grzecznie czeka ;:108 Moje ślimaczory nie tykają budlei, ale rosnące w pobliżu funkie, wyglądają okropnie ;:223
Pozdrawiam słonecznie ;:196

ANIU, liliowce floksy i reszta wdzięczne za pochwały ;:196
To co wiem o naparstnicy napisałam Stasi.
Rok temu wiosną posadziłam duże już sadzonki, a zakwitła dopiero teraz. Jest byliną dwuletnią, to znaczy, że siewki zakwitają w drugim roku. Nasionka zbiorę jak tylko będą i wyślę ;:108
Różowe miotełki, to wiązówka błotna i bardzo ładnie będzie rosła u Ciebie nad stawem :tan
Miłego dnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto ależ u Ciebie musi być cudnie. Tyle kolorów. Lilie i liliowe piękne ileż ona mają różnych kształtów i kolorów.
;:138
Najbardziej jednak to zazdroszczę Ci floksów są takie majestatyczne no i przypominają mi moje dzieciństwo, gdzie jeżdżąc do dziadków na wieś w przedogródku rosło ich całe mnóstwo. U siebie mam tylko ciemny różowy ale po Twoich zdjęciach to będę musiała rozejrzeć się za kolejnymi. ;:173
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu a widzisz przypomniałaś mi o Lady Alice kupiłam ją w ubiegłym roku i też jej nie ma .Nie wiem czy spałaszowana, czy zgniła.Nie widzę też Henryi achhh i wielu innych, daremny ten rok dobrze ze chociaż trzeci dzień bez podlewania z nieba i słoneczny a rośliny zaraz sie ucieszyły komary też. Znów pachnidełka w roli głównej zawsze czekałam z niecierpliwością na lipiec i kwitnienie lilii a w tym roku totalny zawód mi sprawiły ;:174 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11457
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Naparstnicę rdzawą miałam niestety jeden sezon...rozsiałam nasiona niestety nic z tego nie wyszło.Nie to nie... :roll:
Lilii wypasionych ;:14 widzę sporo u Ciebie ;:138 liliowców także...Lato w pełni znaczy się! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martuś :wit
Widzę duże bogactwo lilii u ciebie.
Wszystkie przepiękne.Chyba dobrze u ciebie rosną .
Liliowce, róże, floksy.Wszystko piękne.Lato kolorowe, piękne w kwitnieniach. ;:333
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2927
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

KASIU :wit Bardzo mnie cieszą Twoje zachwyty, które podzielam w całej rozciągłości :heja
Floksy już zaczynają być moim utrapieniem, bo panoszą się w całym ogrodzie ;:306 Z radością oddam w dobre ręce, więc jeśli tylko któregoś chcesz z moich, to daj znać ;:138

JADZIU, to raczej niemożliwe, żeby w Twojej przepuszczalnej ziemi gniły cebule ;:185 Może tylko postanowiły odpocząć i wyrosną na wiosnę? A może dwie królowe walczą o panowanie u Ciebie i lilie przegrywają z różami ;:oj
Ten rok nie jest dobry dla lilii, gnębi je wszystko co możliwe, nawet złowiłam kilka poskrzypek chyba już drugiego pokolenia w tym roku, bo o tej porze jeszcze nigdy nie widziałam tego pięknego szkodnika ;:185
Niektóre nie zakwitną wcale i dużo ma też mniej pąków niż w tamtym roku, ale na brak zapachu nie mogę narzekać :D
Słonecznego dnia ;:196

MARYNIU naparstnica bardzo dobrze pasuje do mojego ogrodu, nie zajmuje dużo miejsca dołem i kwitnie w górze ;:306 Chciałabym żeby u mnie została, może chociaż rok, dwa ;:108 Teraz zimy łagodne, to da radę?
Lato jakie by nie było, to jednak lato kwitnące ;:138
Cebulom lilii nie mogę się oprzeć, to zawsze coś dosadzę :wink: Mam ich sporo, to nie zauważę nawet jeśli któraś zniknie ;:215 Liliowce też mają w sobie coś ;:306
Pozdrawiam słonecznie ;:196

ANIU, dziękuję ;:196 Wygląda na to, że dobrze im w mojej ziemi, chociaż najstarsze drzewiaste mus przesadzić, bo coś gorzej kwitną. Może to i rok niesprzyjający, ale chyba nie dadzą rady rosnąć dziesięć lat w jednym miejscu ;:14
:wit



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta w kropki to Fusion.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17213
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Piękne floksy.
Lilie cudne.
Ta dzisiaj najbardziej mi się spodobała https://www.fotosik.pl/zdjecie/d592f66d984fde52
Oj i ja chyba muszę te najstarsze drzewiaste przesadzić, bo też mi gorzej kwitną.
Ale mam ich dużo.To kwitną cudnie i pachną cudnie. ;:167
Werbeny patagońskiej zazdraszczam. Mi wciąż się z nią nie udaje. A ona taka piękna. :roll:
Dziękuję i ja tobie życzę dobrego weekendu ;:196
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto :wit
Piękne zdjęcia pięknych kwiatów ;:180 Kolorowo i na pewno pachnaco w Twoim ogrodzie...Lilia Fussion wpadła mi w oko bo....jej nie mam ..
Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3367
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

U Ciebie jak w ogrodzie botanicznym.Masz dużą różnorodność.Wszystko pięknie kwitnie.
Piękna cała kępa lilii.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Fusion cudna wiosną chyba pójdzie do koszyka :wink: bo uwielbiam pieguski .Zakwitło mi kolejne pachnidełko ;:167 Martusiu juz chyba ze 3 lata dokupuję ziemię i teraz jakby było więcej wilgoci w glebie to chyba dlatego bo kiedyś lilii miałam zatrzęsienie. Dzisiaj zauważyłam ze cudna pełna oranżowa Scoubidou ma napowietrzne cebulki jeśli chciałabyś to służę możesz bawić sie w rozmnażanie ;:108 Wyobrażam sobie ten zapach u Ciebie jak tyle cudeniek zakwitło ;:167 ;:167 Zbiera się na burzę, bo wali z oddali ,no trochę za długo była cudna pogoda ;:174 i prawie uporałam się ze ślimorami ,a teraz znów sie zacznie ;:222 Udanego weekendu ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5197
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto, widzę że też kochasz wszelkie ciapkowate rośliny, Variegaty też są bardzo ozdobne, nawet gdy nie kwitną. ;:215
Ale ta Fusion przeszła samą siebie, jest przeurocza. ;:433 ;:433 Werbena i floxy też dają czadu a widoczek ukazuje mnogość nasadzeń. ;:63 ;:138
Miłej niedzieli i dobrego tygodnia życzę, pozdrowienia zostawiając. ;:3 ;:3 ;:167 ;:79 ;:cm
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Marto łąka floksów przecudna ;:215 jak tam musi pięknie pachnieć, owady mają raj. Taką łąkę mogłabym mieć w swoim ogrodzie ;:306 Ostatnio nie oparłam się pokusie i kupiłam kilka karłowych nowości floksowych, a zapierałam się że żadnego nie chcę.
Lilie również mnie zachwyciły, ileż odmian rośnie, moje w tym roku zastrajkowały, chyba cebulki wyschły na amen, a inne nie zakwitły bo przymrozki wiosenne zaszkodziły.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42207
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą

Post »

Martusiu ślicznie kwitną lilie i liliowce, hosty w tym roku niezwykle ukwiecone widać pogoda im sprzyja. Kwitną floksy i ładna kępa werbeny patagońskiej, a u mnie hastata zawładnęła grządkami.
Ogród zadbany, trawka skoszona aż chce się pochodzić tymi ścieżkami ;:65
Czy ta hosta ma taki ciekawy kolor kwiatków https://www.fotosik.pl/zdjecie/fe3a2d932ddd5461 ?
Przypomniałaś mi że też miałam belamkandę, ale zniknęła...poproszę z zebranie nasion. ;:180
Miłej niedzieli i pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”