Działka na Kaszubach 2010

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8313
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Marysiu, pokzujesz takie piękne fotki z mieczykami ;:138

A tak z ciekawości pytam, gdzie Ty przechowujesz teraz cebule tych mieczyków ?

:wit
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Marysiu,
dziękuję za link do Twoich Kwiatów Polnych, lubię robić im portreciki. Pozwolisz,że niektóre wstawię do twojego wątku.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Grapesz - dziękuję za pozdrowienia. Ja też życzę Ci wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Oranio - mam nadzieję, że wszystko dobrze Ci przezimuje w piwnicy. Odnośnie dalii - to ja wypraktykowałam, ze nie należy zbyt dokładnie oczyszczać bulw z ziemi. Mniej wtedy obsychają....
Lusiu - może i ja się wybiorę do Bolesławowa? Mam tam znajomych jeszcze z okresu studiów. W jakim terminie odbywa się ta wystawa?
A Lubań polecam. To bardzo fajna impreza i od Ciebie to wcale nie jest tak daleko.
W kwestii Kwiatów Polnych - to liczyłam na to że wstawisz tam swoje zdjęcia, podając Ci tego linka :;230
Krysiu - Cebule mieczyków mam w mojej pożal się Boże blokowej piwnicy, z wyjątkiem tych od Anityyy. One czekają na wiosnę w lodówce. Odstąpiłam im na zimę jeden z koszy na warzywa :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Ambo-moje mieczyki zimują w kamienicznej ponad stuletniej piwnicy w stałej temperaturze plus 10,lepiej by im było w lodówce?Mogę szufladę opróżnić w kolejnym roku.Poradź!
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Moje też są w piwnicy, powinny być w lodówce??
Ambeczko a mogę je wsadzić do donicy na wiosnę, dobrze im tam będzie?
Zbytnio nie mam gdzie posadzić cebul a nie oparłam się ich pokusie... ;:170
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

EwoEs - mnie się wydaje, że stuletnia piwnica jest duuuuuuuuuuuużo lepsza niż współczesna lodówka :lol:
AniuDS - ja miałam dwa lata temu mieczyki w donicy na balkonie i kwitły prześlicznie! To były takie zwykłe cebulki z Auchan.
Tak, że możesz swoje śmiało sadzić do dużej donicy

Tesknię za takim widokiem ;:110

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Ambusiu! Kiedyś pisałaś, że miałaś drewnianą skrzynię na balkonie a w niej posadzone cebulki tulipanowe. Czy one przeżyły zimę?
Dalie i mieczyki leżące w piwnicy domowej są suche. Trochę je zrosiłam a leżą w trocinach, co nie jest najlepszym sposobem na przechowywanie. Ziemia chyba to optymalny materiał.
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Oranio z tymi tulipanami było coś nie tak. Nie wykiełkowały i nie zakwitły ani na balkonie ani na działce. To były cebule z plantacji, gdzie uprawia się tulipany na na kwiat cięty . Cebule próbowały kiełkować, ale zbutwiały :cry:
Wiem, bo wyciągałam je z tej drewnianej donicy. Zobaczymy co będzie w tym roku, bo znowu jesienią dostałam cebule z tego samego źródła.
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Moja nowa sąsiadka wspomniała że ma od roku nieposadzone cebulki tulipanów i leżą one sobie na półce w warsztacie i musi je teraz posadzić. Stwierdziłam że pewnie nie ma co sadzić bo się wysuszyły ale sąsiadka była pewna że im nic nie jest bo je widuje w przelocie i wyglądają jak 'nowe' Musiałam zrobić tym cebulką obdukcję i co się okazało? - oczywiście łuski cebulek rzeczywiście z daleka wyglądały jak żywe a z bliska okazały się wydmuszkami :;230
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

;:196 , posadze je w donicy w takim razie.
Anitka ;:167 i mnie zaopatrzyła jakby nie było ;:224

Krokusów jeszcze u siebie nie miałam, posadziłam dopiero na jesień, już się nie mogę doczekać ich widoku :heja
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Izo - te moje były całkiem rześkie, ale podejrzewam że były zaparzone. One nawet wypuściły kiełki - takie o długości ok. 1 cm - i potem kaput :cry: Te, które dostałam jesienią - też były z problemem. Otóż zanim do mnie trafiły - został obsikane przez koty! Mój syn się śmiał, że przynajmniej nornice ich nie ruszą. Zobaczymy co będzie. Darowanemu koniowi nie zaglądamy w żeby :;230
Aniu - nie dziwię się, że nie możesz się doczekać swoich pierwszych krokusów. Ja też posadziłam co najmniej trzy nowe odmiany. I przysięgłam sobie, że co roku coś dosadzę.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

ja też nie mogę doczekać się kwitnienia krokusów, obiecuję sobie że muszę być wiosna w górach ponoć przecudny widok. Jesienią dosadziłam sporo cebulowych ale czy woda ich nie pokona ?
ale trudno wpadnę do Ciebie zawsze będzie wymówka, pozdrawiam
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka na Kaszubach 2010

Post »

Ja mam od lat tulipany w drewnianej skrzyni na balkonie. Co roku wykopuję cebulki, a w następnym roku zakwitają inne kolory :-) Jak to możliwe? Wrzuciłam kiedyś i zasypałam ziemią dziesiątki małych cebulek, które koleżanka przyniosła do pracy. I tak mi dojrzewaja latami :-)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”