Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Przyswajaj, przyswajaj. Jest tego troszkę. :wink:
Dzisiaj swoje walce wreszcie poobwijałem zimową włókniną i teraz tylko zostaje mi czekać do wiosny. Tydzień temu, idąc za radą największego fachowca w temacie uprawy truskawek na naszym forum - kolegi majsa, wykonałem drugi oprysk siarczanem potasu (pierwszy był dwa tygodnie temu). Zdjęcia będą za jakiś czas. A może nie, bo już sam nie wiem, czy kogoś jeszcze interesuje moja zabawa w truskawki łamiące schematy? :wink:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Oprysk siarczanem potasu o tej porze ... ??? ...u nas każdej nocy sa już przymrozki.
Używałam go do oprysku ale wczesną jesienią aby przyspieszyć drewnienie różnych krzewów dla lepszego przezimowania.
Co zyskują truskawki - bardzo mnie ciekawi bo sa oczkiem w głowie na mojej działce ?
Awatar użytkownika
Slawgos
500p
500p
Posty: 892
Od: 14 kwie 2010, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Najlepiej chyba będzie, a i Krzysiek raczej nie zaprotestuje, gdy podeprę się cytatem fachowca w temacie truskawek:
majs pisze:Do wszystkich miłośników truskawek
Jest październik, lada chwila zapuka do nas zima,czy nasze truskawki już są do niej przygotowane?
W celu dodatkowego zabezpieczenia naszych krzaczków przed mrozami, w tym miesiącu powinniśmy zastosować dolistnie siarczan potasu.
Potas rozpuszcza się w sokach roślinki i dziale jak glikol, czy borygo w chłodnicach naszych samochodów zima
Opryskujemy 2 razy z tygodniowym odstępem.
Proporcje na 100 mkw
Woda-4l
Siarczan potasu-0,08 kg.
Polecam zwłaszcza dla odmian powtarzających które są dość wrażliwe na temperatury ujemne(+ agro oczywiscie).
Tutaj źródło.
Mieszkam na Dolnym Śląsku i stwierdzam, że już kolejny rok minusowe temperatury przychodzą dopiero w grudniu. Nic złego nie stało się rok temu, gdy oprysk zrobiłem w połowie listopada. Ważniejsze jest przypilnowanie, by nie padał deszcz w dniu oprysku i co najmniej dzień po.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

To bardzo interesujące ... siarczanem potasu oprysk dolistny
działa w roślinach jak glikol
Ten sezon już mamy zamknięty ale postaram się pamiętać o tym w następnym.
W naszym rejonie w maju bywają przymrozki i właśnie w minionym sezonie 2-krotnie startowały niektóre krzewy i byliny.
Chodzi mi po głowie myśl ... czy wczesną wiosną taki oprysk (1 lub 2 razy) w pewnym stopniu dałby większą szansę młodym przyrostom na mniejsze zniszczenie ?
Jak sądzisz?
Metoda uprawy truskawek w tzw walcu będzie u mnie sprawdzona przy odmianie powtarzającej owocowanie bo jesienią więcej opadów, ziemia wychładza sie i nie zawsze wszystkie zdążą dojrzeć.
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Truskawka wiszaca pielęgnacja?????

Post »

Też były u nas sadzonki na działce przy siatce, ale ptactwo je zjadło.
I teraz planuję na balkonie południowym je posadzić, zrobić kratę na ścianie i będę jeszcze szukać informacji i coś kombinować.
Myślę żeby owoce wykorzystać przy pieczeniu tortu urodzinowo -imieninowego, ulubione ciasto solenizantek.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2262
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Truskawka łamiąca schematy

Post »

Muszę szczegółowo poczytać ;:108
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawka wiszaca - pielęgnacja

Post »

Szukajcie takiej odmiany jak Linosa albo Albion Ale Linosa jest dla mnie smaczniejsza .
emahka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 kwie 2015, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawka wiszaca - pielęgnacja

Post »

A odmiana truskawka Toscana? widziałam taką w sklepie internetowym i zastanawiam się, czy brać czy szukać czegoś innego?
kowal
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 kwie 2015, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawka wiszaca - pielęgnacja

Post »

Ja niestety moje truskawki przelałem. Po wsadzeniu sadzonek Albion, przesadziłem z wodą:( która utrzymywała się w doniczkach bardzo długo(3 tydzień już nie podlewam a ziemia na dnie doniczek nadal wilgotna - zakupiełem ziemie długo trzymającą wilgoć).Wsadziłem blisko 100 sadzonek w 20 doniczek na tarasie, ocalała zdecydowana większość lecz na niektóre wkradł się grzyb, który potraktowałem środkiem Agrecol na szarą pleśń. Teraz jakby wracają do stanu przed wsadzenia lecz wszystkie kwiatki które kwitły zwiędły i nie wiem czy po prostu kupić nowe sadzonki czy dać im szansę bo widzę, że puszczają???
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/014 ... 0b3b9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5b ... 61721.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/287 ... 1ff65.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e5 ... 87a98.html

Nowe kwiatki, jeżeli już się jakiś pojawi to po kilku dniach czarnieje i nie zapyla się.Wynika to chyba z osłabienia rośliny, głównie z systemu korzenia, który ucierpiał w wyniku przelania?Czy taka sadzonka się jeszcze zregeneruje???
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Czy truskawki poziomkowe nadają się do uprawy na balkonie?
kowal
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 kwie 2015, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Moje truskawki dopadło chyba jakiś choróbsko :( Mianowicie pojawiają się dziury na liściach i liście wydają się jakieś cieńsze. Co to może być?Oberwałem już te najbardziej chore ale widzę, że kolejne maja dziurki, nie mogę przecież wszystkich oberwać bo roślinka padnie :( .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kowal
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 20 kwie 2015, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Czy takie pędy zwisające trzeba obcinać, jeżeli chcę mieć w tym roku jak najwięcej owoców?Bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów, koleżanek. Bo czytałem już różne opinie, jeżeli chodzi o truskawkę zwisającą. To jest odmiana Elan. Zdaję się, że inne odmiany powtarzające owocowanie też charakteryzują się tym, że wypuszczają te pędy i wąsy.
Obrazek
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Truskawki "zwisające"

Post »

Podbijam pytanie - bo również mam truskawkę na balkonie i kilka pędów zwisających.
Czy oby te pędy nie opóźniają i nie osłabiają kwitnienia i owocowania :?:
czekam czekam czeka na odpowiedź ;:65
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”