Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.1 (2011-2014)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Nie wiadomo, czy to jest do końca stabilne ?
Na stronie niemieckiej, którą podlinkowała Kasia, jest komentarz, prowadzący na inną niemiecką stronę. Ktoś, pisze tam o bardzo dużej różnorodności owoców.
Wpis, chyba z 2004.
Ja, omijałbym tą odmianę szerokim łukiem.
Wygląda, że to loteria.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Zastanawiałam się nad tą odmianą, ale dam sobie spokój. Wybiorę coś bardziej przewidywalnego.krzych daj znać jak Żuromin
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Yvona pisze:Skoro Schwarze Sarah jest żebrowana, to może ta okrągła, oszukana to Arbuznyi...Podobny...
Arbuznyj na moim zdjęciu z 57 strony to ten czarny, paskowany, na samym środku tych leżących na stole. Zupełnie inny. Smaczny 8-)

A moje SS chyba jednak nie są właściwe,bo sobie nie przypominam szczególnego żebrowania.Żebrowanie nie było takie ewidentne jak w linku winterka,ale bardzo delikatne jeśli już.Raczej takie okrągło spłaszczone były...
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Skoro już tak dyskutujecie o Swarze Sarah, to mam dla was jeszcze jedną stronę:
http://www.irinas-shop.de/tomate-schwar ... p-185.html

Tam Irina Zacharias wstawiła filmik z tym pomidorkiem.
Osobiście jeszcze go nigdy nie miałam. Ale proszę, nie nazywajcie go "SS" bo to niefajnie brzmi.... :(


PS. A na stronie o której pisze Winterek, stoi, że owoce są po części różnorodne z wyglądu, tzn. nie wszystkie tak samo okrągłe. O różnorodności w smaku albo kolorze nic nie stoi. Ostatnie słowa to "Prima Sorte" - znaczy "wspaniała Odmiana".
Pozdrawiam
Ewa
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Podczytuję oglądam i kręćka można dostać :roll: miałam go w tym roku nie siać , ale jestem bardzo ciekawa co mi pomidorek wywinie i sieję , zrezygnuję z jednej papryki a upcham jego . Jak się zachowa jak w ubiegłym roku znaczy,że to ten . Szkoda wyrzucać nasion. Jak się spisze, zbiorę więcej nasion bo chętni byli i są .
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Ja też czasem lubię iść pod prąd, więc też wysadzę Schwarze Sarah, ale ostrożnie, jeden albo dwa krzaczki.
Mam zamiar wysiać sporo krzyżówek kozuli i odmian rosyjskich i ukraińskich pomidorków, więc miejsca brak na ekscesy pomidorowe. :)

W zeszłym sezonie chyba Kasencja pisała że pomidory zachowywały się dziwnie, tak że mogło dojść do samoistnego zapylenia krzyżowego...
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

tija Posadzenie jednej rośliny, żadnej pewności Ci nie da. Pamięć jest zawodna.
Powinno być ich kilka.

tomate Dużą różnorodność w wyglądzie owoców, rozumiem tak :
Reinhard : http://tomaten.bplaced.net/Tomatenfotos ... -Sarah.jpg
Tania : http://tatianastomatobase.com/wiki/File ... _Ripe3.jpg

To, co pokazała Kasia : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p4423838
to nie różnorodność owoców, ale owoce zdecydowanie inne.
Krzyżówka w pokoleniu, co najmniej F2.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

I tu może być problem zostawiłam sobie tylko 2 nasionka :( mniemam że oba wzejdą , dwa krzaczki to za mało ? Jak wcześniej pisałam , dostałam je opisane jako b.smaczne i gdyby to było F2 przyjmując , że osoba od której dostałam nasiona miała F1 to powinny wydać różne owoce takie bleee jak u dziewczyn ? miałam 2 krzaki , owoce na obu były takie same .
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4052
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

A nie powinniście zawiadomić sklepu tomatohobby co się dzieje z ich pomidorem ;:oj . Na reklamację to trochę za późno, ale ciekawe co odpowiedzą. Bo już widać, że trzy osoby, które zakupiły te nasionka w 2012r. mają krzyżówki z nie wiadomo czym, zamiast odmiany ustalonej ;:222 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
tomate
200p
200p
Posty: 395
Od: 27 kwie 2012, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nadrenia

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

winterek pisze:
To, co pokazała Kasia : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p4423838
to nie różnorodność owoców, ale owoce zdecydowanie inne.
Krzyżówka w pokoleniu, co najmniej F2.
Też jestem tego zdania. Do obiegu trafiły nasiona przekrzyżowane...
Miałam w zeszłym roku odmianę Danko. Manfred Hahm-Hartmann od którego mam nasiona opisuje tą odmianę jako - samokończącą, max. 60cm, czerwone, bardzo wcześnie dojrzewające, sercowate owoce.
Z tych nasion wyrosły mi rośliny ok. 1,5m wysokie i dojrzewały w połowie sierpnia. Sercowate owoce były tak po 1 na roślinę. Na szczęście były plenne i smaczne, ale nie takie jak miały być.

Ale nawet w paczce firmowych ze sklepu zdaża się, że nie wyrośnie to co miało być... Za to mamy pomidorowe "przygody" i nigdy nie będzie nam nudno :wink:
Pozdrawiam
Ewa
Kasencja

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Tylko że potem te nasiona idą dalej, jak w przypadku moim, jako nie to, co trzeba.
Dałam je na akcję w tamtym roku, nie wiedząc wtedy tego, co wiem teraz :? . Gdybym wiedziała to, co teraz, nie wysyłałabym ich nigdy. Potem jest z tego dziesiątki różnych rzeczy i wszystko pod jedną nazwą.
I to tylko jeden przykład. A inne?
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Jeśli można spytać: co to znaczy, że odmian pomidora jest ustalona albo nieustalona :?:
caterina
200p
200p
Posty: 297
Od: 11 cze 2009, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon

Post »

Ustalona, tzn ,że rośliny z nasion z niej zebranych będą identyczne. Nieustalona, zbierasz nasiona ,wysiewasz i możesz mieć różne kształty, kolory itp. Spójrz na krzyżówki Kozuli - im wyższy nr przy F tym bliżej do ustalenia odmiany( przyjmujemy,że F10 już powinno być wystarczające a spotkałam się ,że w USA niższe nr traktują jako ustalone). Dlatego największą różnorodność mamy w F2,F3.
Forumowiczka Kasia...;)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”