Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kulka79
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 gru 2019, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

A co zrobisz z tak wcześnie wysianym grochem i bobem? W domu to wybiegną bardzo...
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Bób i groszek, to w lutym w tym roku najwcześniej, tym bardziej, że jeszcze solidną zimę zapowiadają na luty.
Mnie się już zdarzało siać bób i groszek w połowie lutego do gruntu, ale było ciepło i bez śniegu. Zdarzyło mi się też znajdować samosiejki po zimie i nic im nie było, ale to bezpośrednio w gruncie i we Wrocławiu.

Cześć Zbyszku :)
Ja wiem, że masz bardzo ciepłą lokalizację, ale aż tak? :shock:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16115
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

U mnie dzisiaj wysiana papryka, bakłażąn i poziomki. :D To pierwsze wysiewy w tym roku, nie licząc rzodkiewki, której listki już zostały zjedzone..
kulka79
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 gru 2019, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Małgosiu groch i bób w domu rosną bardzo szybko, patrząc na to co za oknem nie ma opcji wysadzenia tego, bo ziemia jest zmarznięta.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Ja też za tydzień, maks dwa tygodnie wysieję groch i bób :) odpowiednie jasne i chłodne miejsce mam już dla nich przygotowane ;:138 w tym samym terminie posieję pierwsze sałaty masłowe.
Za to w przyszłym tygodniu planuję wysiać bakłażan i paprykę ostrą (papryka z przeznaczeniem do donicy). Potrzebuję dosłownie kilku sztuk, zwłaszcza, że w poprzednim sezonie nie doczekałam ani jednego bakłażana! Trzy krzaki ostatniej szansy to będzie odpowiedni ilość :lol: 5
Moje selery po kilku dniach ani drgną. Nuget rok temu wzeszedl bardzo szybko, teraz się ociąga. Korzeniowy wysiałam ze świeżych, nowo kupionych nasion i też póki co cisza.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4803
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Ja tez raz zrobiłam tak szybką rozsadę bobu i bardzo żałowałam. Bób w domu wyrósł dosłownie jednej nocy i rósł bardzo szybko. Niestety bez światła wyciągnął się i co z tego że go miałam wcześniej jak badyle się wyginały i łamały. Bardzo słabo też owocował.
Teraz bób tylko w grunt, bez ceregieli wrzucam gdzieś gdzie mam wolne i on sie dość szybko karaska. Groszek podobnie. Z roku na rok wysiewam w domu coraz mniej na rozsadę,tylko te co się długo karaskają.


W tym roku jeszcze własciwej rozsady nie zaczęłam,ale mam kilka listków próbnych, bo chciałam sprawdzić czy mi nie padną. Na razie nie padają. Z właściwymi się będę karaskać w marcu.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1022
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Dla mnie to zdecydowanie za szybko. Może pod koniec lutego do tunelu wysieję sałatę i rzodkiewkę.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

A spróbowałem, dużo nie stracę w razie co...

Plan mam taki, że bób i groszek teraz mam w domu. Jak ruszy kiełkowanie, to wyniosę do piwnicy. Temperatura obecnie 10-11*C. Mam tam małe okienko, postawię na parapet, może wystarczy aby spowolnić wzrost i żeby nie wybiegał...
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 867
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Zrozumiał bym gdybyś ten groszek posadził do ziemi na głębokość 5 cm ale na rozsadę, moim zdaniem kiepsko to będzie a nawet bardzo. Rozsadę sałaty, mega ostre papryki, por, na upartego też selera korzeniowego.
Ja w tym roku poszukałem i groszek cukrowy Cud Kelvedonu kupiłem w paczce 0,5 kg za 9,90 zł. W paczuszkach w sklepie się nie opłaca
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4803
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Zbyszek T pisze:
Plan mam taki, że bób i groszek teraz mam w domu. Jak ruszy kiełkowanie, to wyniosę do piwnicy. Temperatura obecnie 10-11*C. Mam tam małe okienko, postawię na parapet, może wystarczy aby spowolnić wzrost i żeby nie wybiegał...
Nie rozumiem tego co tu jest napisane. Robisz rozsadę żeby uzyskać szybciej sadzonki po to żeby te szybsze sadzonki spowolnić do stadium ktore byś uzyskał siejąc w normalnym czasie?
One znosza niskie temperatury wiec nie wiem czy je tak się zahamuje, a żeby nie wybiegł to tylko lampa chyba, bo w piwnicy na naturalje swiatlo o tej porze nie ma co liczyć.
Darek26
200p
200p
Posty: 294
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Mam kilka sztuk doniczek 3x3, 112 komórek każda. Jaka rozsada nada się do takich małych komórek? Myślałem nad burakami i porami pojedynczo siane oczywiscie. Może sałata?
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1410
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Darek26 :wit
Cebula sobie poradzi. Do sałaty wybieram większe
Ewa
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz.10

Post »

Foxowa pisze:
Zbyszek T pisze:
Plan mam taki, że bób i groszek teraz mam w domu. Jak ruszy kiełkowanie, to wyniosę do piwnicy. Temperatura obecnie 10-11*C. Mam tam małe okienko, postawię na parapet, może wystarczy aby spowolnić wzrost i żeby nie wybiegał...
Nie rozumiem tego co tu jest napisane. Robisz rozsadę żeby uzyskać szybciej sadzonki po to żeby te szybsze sadzonki spowolnić do stadium ktore byś uzyskał siejąc w normalnym czasie?
One znosza niskie temperatury wiec nie wiem czy je tak się zahamuje, a żeby nie wybiegł to tylko lampa chyba, bo w piwnicy na naturalje swiatlo o tej porze nie ma co liczyć.
Kombinuje tak;
Rozsada byłaby do sadzenia na początek marca.
Jak będą zapowiadali wiosnę, to posadzę nawet 1 marca :D
A jak zimę w marcu, to muszę jakoś przeczekać ze 2-3 tygodnie jeszcze...
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”